עילוי הוא לא

יכול להיות שכמו קודמיו, קרלוס ארויו יצליח להעפיל עם מכבי תל אביב לפיינל פור, אבל בוודאות לא מדובר בזר ברמה של הגדולים ביותר שהיו כאן. דורון ברגר מסביר הכל

יום חמישי 23 אוקטובר 2008
דורון ברגר
 אחת לכמה שנים מגיע לישראל שחקן כדורסל, שעוד לפני נחיתתו ברור, כי מדובר בעילוי אמיתי. כזה למשל היה אריאל מקדולנד, שהגיע עם רזומה של העפלה לפיינל פור עם לובליאנה הבינונית. 

כזה גם שאראס, שהגיע לישראל כאלוף אירופה ברמת הנבחרות ועם ברצלונה. גם אנתוני פארקר, בקדנציה שלו הגיע כשחקן ברמה הגבוהה ביותר, שמכבי יכלה לבקש. ומהר מאד הוכח, שהוא שווה כל סנט, שדייויד פדרמן ושות' שילמו עליו. 

בשנות ה-90 נחתו כאן מעט פחות שחקנים, שהוגדרו שחקנים גדולים במיוחד. מכבי הביאה אולי אחד כזה, טום צ'יימברס. מהר מאד הבנו אז שהוא הגיע לכאן בסך הכל כדי לעשות סיבוב פרידה לקריירה המופלאה שלו. 

גם קבוצות אחרות הצליחו במהלך השנים למצוא פתח בחוזה ולהביא לכאן מעט שחקנים, שיכולים לענות להגדרה "עילוי". כשפרוויס שורט נחת בישראל, דיברו באוסישקין על הזר הכי גדול, שהגיע לכאן מאז ומעולם. במחצית הראשונה שלו מול בית"ר תל אביב, הוא קלע 0 נק'. ואת המשחק הראשון שלו בישראל הוא סיים עם משהו כמו 27 נק'. בדרך לאחת העונות הגדולות של האדומים. אכן הוא התגלה כ"עילוי"

גם כשלי ניילון, הגיע לבני השרון, זכינו להבטחה מאלדד אקוניס, שדבר כזה הרבה זמן לא היה כאן. ניילון עצמו, הוכיח שאקוניס ידע על מה הוא מדבר. 

ככה זה עם שחקנים גדולים באמת. הם לא צריכים זמן להשתלב ודיי מהר ברור לך, שיש בשביל מה לבוא להיכל. 

במכבי תל אביב החליטו בקיץ, שלא די להסתפק בשחקנים טובים, אפילו לא במצויינים. צריך להביא שחקן אחד, שיעשה כאן מה שעשו שאראס, פארקר ומקדולנד. אחד כזה שיקלע וימסור, יקלע וימסור וימשיך לקלוע ולמסור ללא הפסקה. אחד כזה, שבהליכה יוביל את הצהובים לברלין, אחד כזה שלא יספור את מאיר טפירו או רביב לימונד, בדרך אל הדאבל. 

וכך נחת כאן קרלוס ארויו, שהתגלה גם כבחור חביב ואחרי כחודש היה גם ובעיקר הכוכב המרכזי בקליפ, שהפיקו ראשי 'ערוץ הספורט'. במשחקים הראשונים הוא קצת איכזב, בבאים אחרי זה הוא מאד איכזב ובאחרונים התברר לכולם, כי שאראס הוא בטוח שלא. 

2.5 מיליון דולר מכבי תל אביב שילמה לו. אז נכון שקרלוס ארויו עוד יכול להוביל את מכבי ת"א לברלין, בדיוק כמו שעשו בעונה שעברה, אלכס גארסיה ויותם הלפרין.  אבל דבר אחד בטוח - קרלוס ארויו הוא לא כוכב ברמה האירופאית הגבוהה ביותר שיכולה להיות. 

כנראה שהוא שחקן טוב, בטח יותר טוב ממה שהציג ביום חמישי בערב. אבל שחקן שמסיים משחק באחוזים שמזכירים את טום צ'יימברס לפני כעשר שנים, כבר לא יוכל להשוות את עצמו לגדולים ביותר שהיו כאן. מקסימום הוא יהיה יותר טוב מביינום.

תמונה: באדיבות האתר: mccabifans

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק