נוכל ניגרי גנב מנערים

בלעדי ל- TELESPORT: אלמוני השוהה בניגריה התחזה לסקאוט של מועדון מנצ'סטר יונייטד האנגלי ושלח מאות הודעות אי מייל לשחקני נוער ברחבי הארץ בהם הוא מזמין אותם למבחנים תמורת 4,000 ש"ח. רבים נפלו בפח

שבת 25 אוקטובר 2008
אשר גולדברג
 חלומו של כל נער שמתחיל לשחק כדורגל הוא להגיע בסופו של דבר למועדון מפואר כמו מנצ'סטר יונייטד. בשבוע האחרון, ראו מאות בני נוער כיצד חלומם מתגשם, אך התבדו במהרה.

חלק מאותם בני נוער נפלו קרבן לתרגיל עוקץ של נוכל השוהה בניגריה ומזדהה כ-M/A (אלו הם ראשי התיבות שלו שמו. שמו המלא שמור במערכת). אותו M/A, שלח מאות אי מיילים לנערים ישראלים בהם הוא מציג עצמו כסקאוט ראשי של מועדון הפאר האנגלי, מנצ'סטר יונייטד.

בהמשך הוא פירט כי המועדון האנגלי מקים מחנה אימונים בקייפ טאון שבדרום אפריקה והוא מזמין את כל מי שרוצה לבוא ולהיבחן בשורות ה"שדים האדומים" להגיע למחנה אימון שימשך שלושה חודשים. מי שיעבור בהצלחה את המבחנים,  הבטיח הנוכל, יזכה לחוזה של שנתייים בקבוצת הנוער של המועדון ומי שייכשל יחזור חזרה ארצה.

בתמורה, כל מה שהוא מבקש זה 500 ליש"ט (כ-4,000 ש"ח), סכום שייכסה את הטיסות, עלות השהייה, ארוחות ואימונים. סכום תמוהה ונמוך לכל הדיעות.

M/A ביקש ליצור עמו קשר, והשאיר את כתובת תיבת הדואר האלקטרוני שפתח ומספר טלפון של מקום באבג'ין, בירת ניגריה, בה ממוקם, כביכול, אחד ממרכזי האימונים של הקבוצה האנגלית. ידוע כי מספר הורים העבירו את סכום הכסף.

אחד מהורי השחקנים אשר נפלו קרבן לתרגיל העוקץ:" יצרנו קשר עם מועדון מנצ'סטר יונייטד והם לא מכירים אותו. זה נוכל שרימה אותנו".

רבים אחרים חשדו והריחו שמשהו "מסריח" בהודעת האי מייל. חוקי פיפ"א  דורשים שהורי השחקן יעברו יחד איתו לחו"ל בזמן שהוא בגילאי הנוער, לא הוזכר בהודעה כלום בדבר רישיון עבודה באנגליה והסכום אותו דרש הנוכל נראה תמוה ולא הגיוני.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק