יצחקי הרגיע את ארקדי

ליגת העל: צמד מצויין של ברק יצחקי (20',45') העניק ניצחון 1:2 של בית"ר ירושלים מול מועדון ספורט אשדוד, שהפסידה פעם ראשונה בבית. שריקי רק צימק

שבת 25 אוקטובר 2008
אייל כהן

אומנם ארקדי גאידמק החליט שלא להופיע למשחק הניצחון של בית"ר ירושלים 1:2 בעיר הנמל מול מועדון ספורט אשדוד, אבל הנה האלופה סוף סוף מנצחת.

קשה לתאר איך המצב היה נראה לולא בית"ר הייתה מאבדת 3 נק', אבל למרות התחזיות הקודרות, אפשר להרגיע את הרוחות. הירושלמים צריכים להתכונן היטב לקראת המשחק הבא מול הפועל תל אביב באיצטדיון טדי.ברק יצחקי, שחזר העונה תרם את חלקו בצמד נהדר, ובאמת הירושלמים יכלו לתת עוד שער או שתיים, כדי להעלות את מפלס הביטחון, שעדיין לא בשיאה.

מה עם אשדוד? הקבוצה הסימפטית של יוסי מזרחי, כנראה רכה מדי למשחקים גדולים. למרות שניצחה את הפועל תל אביב, עדיין בעיר הנמל לא בנויים לניצחונות גדולים. צריך לעבוד בעיקר על החלק המסיים, שהיה חסר כיוון שמצבים לא חסרו, רק אמונה לדחוק את הכדור פנימה. 

מחצית ראשונה: יצחקי בצמד נהדר

אשדוד החלה בלחץ כבר מהפתיחה, וכמעט בית"ר סחטה שעכר, אבל הבעיטה של שריקי יצאה החוצה. 

בדקה ה-18 של המשחק, אבירם ברוכיאן הצליח לעקוף את צ'קול באגף שמאל, אבל שלח בעיטה מחוץ למסגרת. 

בדיוק 2 דקות לאחר מכן, התקפה מצויינת של בית"ר ירושלים, שהחלה אצל ברוכיאן שהזין את עידן טל בתוך הרחבה, שצפה בברק יצחקי, האחרון עשה סיבוב ושלח כדור פנימה - 0:1 לבית"ר ירושלים. 

10 דקות למחצית, כדור מצויין של רביבו, שחדר לתוך הרחבה, שריקי דחק רגל וכמעט השווה את התוצאה. 

בתוך תוספת הזמן של המחצית הראשונה, זנדברג במסירת חותכת הגנה, זיהה את יצחקי, שמקרוב הקפיץ באלגנטיות מעל שמוטולסקי וכבש שוב - 0:2 לבית"ר. 

מחצית שנייה: אשדוד חזרה, אך זה לא הספיק

המחצית השנייה הייתה שייכת לבית"ר, התקפה יוצאת מהכלל שהחלה אצל יצחקי, שזיהה את פרננדס בתוך הרחבה והדרום אמריקאי השאיר בעקב פנטסטי לברוכיאן, שבעט החוצה.

בדקה ה-53 כדור מצויין הוגבה לרחבת אשדוד, והמגן הצ'יליאני היה חופשי ללא כיסוי, אך נגח מעל השער. שלוש דקות לאחר מכן, מהעבר השני עידן שריקי ניסה במספרת אחורית אלה דל פיירו, אך הכדור עלה מעט מעל המשקוף. 

אשדוד לא הרימה ידיים ובדקה ה-57 של המשחק, רביבו הכניס כדור מצויין לרחבה, עידן שריקי השתלט עליו ושלח כדור פנימה - 1:2 לבית"ר, אשדוד במשחק. 

בית"ר ירושלים יכלה והייתה אמורה לסיים את הסיפור כבר בדקה ה-64, כאשר עידן טל כבר עבר את השוער, ניסה להטעות חצי הגנה, אבל בסיום שלח את הכדור לעננים.

מ.ס. אשדוד: גז'גוז' שמוטולסקי; כריסטיאן גונזאלס, ליאור ראובן (מאור זוהר, 72), רוג'ריו דוס סנטוס, רחמים צ'קול; קובי דאג'ני, יוסי אופיר (לביא, 52), דוד רביבו, ברוך דגו (ניר נחום, 62); עידן שריקי, דימטאר מקרייב.

בית"ר ירושלים: אריאל הרוש; אלירן דנין, אריק בנאדו, תומר בן יוסף, כריסטיאן אלברס; עידן טל, מיכאל זנדברג (עמית בן שושן, 61), דרק בואטנג, דריו פרננדס, אבירם ברוכיאן (משה אוחיון, 89); ברק יצחקי.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק