בגלל זה פספסתי את גאל ?

שוב מנסים להציג לנו בפריים טיים סדרה שעוסקת בזווית אחרת של הספורט ושוב התברר כי מה שהוצג הוא ממש לא המציאות, אלא סתם אוסף מקרי של בנות שחיפשו עוד קצת פרסום. ובראשן, הילה נחשון

יום ראשון 26 אוקטובר 2008
דורון ברגר
במוצאי שבת, קצת לפני שרעות וגאל הגיעו לקרב על חייהן בעוד רוקסן מגחכת מהצד, ביקשה זוגתי לעבור לערוץ הכי מסחרי שיש כדי לצפות בסדרה המדוברת "התחתנתי עם כדורגלן". נכון שאשתי התחתנה עם עיתונאי, אבל גם אצלנו המילה האחרונה בבית היא שלה, בדיוק כמו בבית של דדי בן דיין.

מכיוון שכבר הכרתי בחיי אישה אחת או שתיים של כדורגלן וחיי הזוהר של כדורגלנים אומנם אינם היו מעולם חלק מחיי, אך גם אינם זרים לי, ההרגשה בסיום הפרק הראשון הייתה שהילה נחשון, שהתגרשה מכדורגלן, עשתה הכל כדי לסגור איזשהו חשבון. עם מי ??  עם החבר'ה האלה שמקבלים לא מעט כסף רק כדי לבעוט בכדור במקום לעבוד למשל במשרד במגדלי עזריאלי.

לכאורה, נחשון חיפשה את הדמויות שמייצגות את דמות אשת הכדורגלן הקלאסית. דנה פרקש זוגתו של דדי בן דיין, כריסטין פרידמן זוגתו של אלן מסודי, ויעל, ארוסתו של תמיר כהן, נבחרו להוביל את המשימה. שלושתן צולמו עוד לפני שהתחתנו עם הכדורגלן.  בקיצור, עוד לפני מה שכל זוג נשוי מכנה "החיים האמיתיים" בהם צריך לקום בשלוש לפנות בוקר כדי להאכיל בבקבוק את הילד, ולא ללכת לישון בשלוש לפנות בוקר אחרי סיבוב בקבוקים מסוג אחר ב'ולווט'.

הבעיה בסדרה פשוטה - פרידמן לא מייצגת כמעט אף אשת כדורגלן ישראלית, מאחר שמלבד מסודי ואולי עוד שחקן או שניים, לא זכור שחקן זר שיצא עם ישראלית. יעל, זוגתו של כהן, בכלל אמורה לבלות את השנים הקרובות בחו"ל. נשארנו עם פרקש שמספקת את הסחורה, אבל זו הרי לא סדרה על פרקש. זו סדרה על העצבים של  נחשון.

נחשון מציגה מצבים הזויים שלא יכולים לייצג שום מציאות שקשורה לכדורגלנים ממוצעים בישראל. את יעל היא שואלת האם היא לא מרגישה שהיא תפספס את החיים אם תחייה עם בעלה באנגליה. למי שלא הבין, בתום החוזה של כהן, זוגתו אמורה להיות בת 25,  עם שני מיליון דולר בכיס אחרי שבילתה ארבע שנים במדינה שכוחת האל, אנגליה. בת 25 היא תהיה אז. בהחלט נקודה "בעייתית ומבוגרת" מידי להתחיל לחשוב מה לעשות עם עצמך. את פרידמן היא שלחה לחברת ההפקות של חיים צינוביץ' שנראה מתאים לה הרבה יותר מהבחור שרץ על כר הדשא. ופרקש ? היא נעזרה בחבר הכי טוב כדי להכין רשימת מוזמנים לחתונה, בעוד בעלה לעתיד, אומר את המשפט האיכותי היחיד בסרט: "תהיה כדורגלן ותשתוק". וכן, בדרך גם פרצו לבית של בן דיין. מה זה קשור לסדרה ? זה לא. אבל זה מצטלם נהדר, בעיקר פרקש.

התפספסה פה הזדמנות לעשות סדרה שתציג זווית מרתקת באמת. לא מעט ניסו להפיק סדרה על נשות כדורגלנים. נחשון זכתה לשיתוף פעולה והצליחה, אבל לא מיצתה כמעט בדבר את הנקודה העיקרית -  אשת כדורגלן דומה הרבה יותר לאדם הזוכה בפיס ושלא כל כך מוצא את עצמו. הרי בת הזוג הממוצעת של שחקן כדורגל, לא האמינה, בהיותה נערה, שכך יראו חייה ופתאום היא מוצאת עצמה נכנסת ללא סלקציה ל'קלרה' ומרשה לעצמה להוציא את הילד מהגן עם לנדרובר, למרות שהמרחק מהבית  הוא לא יותר משני רחובות. 

סדרה שכזו אמורה להציג את ההתמודדות בין החיים שהיו לאותה בחורה ולחיים שהפכו להיות לה, וההתמודדות הבלתי נמנעת עם התהילה והכסף הגדול במקרה הטוב והלא קטן, במקרה הרע. גם נחשון  הרי יודעת ש-95 אחוז מנשות הכדורגלנים לא מבלות באולפן של  'השרוף' או ברחובות בולטון, ועליהן כמעט ולא שמעתן אתמול.

כך הפכה הסדרה של נחשון לסדרה על מספר נשים שלא מייצגות דבר מלבד עצמן והדבר היחיד הטוב, הוא שהן נראות באמת טוב. לא כמו גאל ורעות, אבל טוב.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק