האלופה עדיין כאן

בלי כוכבי האליפות שעזבו (פרט לווטסון והקהל הנהדר), אבל עם הרבה לחימה והקרבה בהגנה, השיגה חולון ניצחון חוץ מפתיע מול בני השרון 76:87

יום שני 27 אוקטובר 2008
מערכת TELESPORT


אלופת המדינה הפועל חולון לא תשמור מן הסתם על התואר בסיום העונה, אך לפחות על-פי המשחק הראשון, גם העונה היא תיתן לא מעט רגעים של נחת לקהל החם שלה.

בלי טאקר, סימונס, דיקסון, מורן רוט וכל שאר הכוכבים שהובילו אותה לאליפות הסטורית, אבל עם הרבה לחימה והקרבה בהגנה של שחקניה החדשים והצעירים, פתחה האלופה את העונה עם ניצחון חוץ מפתיע מול בני השרון.

דני פרנקו, המאמן המנצח, אמר בסיום: "התכוננו למשחק הזה. בגלל שהייתה לנו הכנה לא טובה מבחינת פציעות, לא הייתה לנו ברירה אלא להכין את עצמנו לעונה ממשחק למשחק. ראינו את בני השרון, אבל היינו צריכים שדברים יסתדרו לנו טוב. עשינו עבודת הגנה מדהימה ברבע השלישי. בגביע ווינר היינו כמו מסננת, אבל הרמנו את עצמנו. כולם שמחים אבל צריך להישאר עם רגליים על הקרקע. זו תהיה עונה ארוכה וקשה". 

מוישל'ה ויינקרנץ, שפתח את הקדנציה החדשה שלו בליגה עם הפסד, הוסיף: "אני חושב שזה מאכזב, יש לנו אי-היציבות לאורך המשחק. זה חלק מהעניין של החיבור והביחד, שחקנים צריכים לתפוס את המקום שלהם בתוך הקבוצה. הפסדנו את המשחק על דברים בסיסיים. אני לא רוצה לדבר על חסרונו של ארז כץ, אלא להתמקד במי שיש. נצטרך להתאמץ יותר בהמשך, לקוות שכולם יהיו בריאים ולתקן את הדברים האלה".


מהלך המשחק

רבע ראשון

הפועל חולון פתחה חזק ועלתה -2:5 כעבור 2 דקות אך התעוררות של הקבוצה המקומית ושלשה מטורפת של טפירו הפכו את התוצאה ל-5:13, 5 דקות לסיום הרבע.

דו-קרב שלשות של ריצ'ארד רובי מהשרון ויהוא אורלנד מחולון קבעו את התוצאה על 14:22 בסיום הרבע הראשון.

רבע שני

דקות טובות של אורי קוקיה וקרטיס ווית'רס בחולון קירבו את קבוצתם ל-24:26, 3 דקות בתוך הרבע השני ודאנק של ווית'רס הישווה את התוצאה ל26:26 וסל נוסף של העלה את חולון ליתרון ראשון מאז הפתיחה הטובה.

התעוררות של יהוא אורלנד שהגיע לחולון מהפועל ירושלים, עזרה לקבוצתו לפתוח פער של 28:33, 8 דקות למחצית, אך דקות טובות של קווינטנס שסיים את המחצית הראשונה עם 12 נקודות במאה אחוז ל-2, הורידו את חניכיו של וויינקרנץ ליתרון 3 במחצית.

רבע שלישי

הפועל חולון פתחה מצויין את המחצית השניה בניצוחו של לואיס פלורס בדקות טובות ופתחה יתרון 39:45 כשהקהל החם שלה בטירוף ביציע.

חולון המשיכה במומנטום ובדחיפת הקהל עלתה ליתרון השיא שלה במשחק עם 45:60 מסל של קרטיס וויטרס.

רבע רביעי

בני השרון פתחה טוב יותר את הרבע הרביעי וצימקה ל-62:51 ופרנקו לקח פסק זמן. האלי-הופ ענק של חולון שהסתיים בדאנק יפהפה של וושינגטון העלה את החולונים ל-54:64.

דקות גדולות של לואיס פלורס ומלחמה של כל השחקנים בהגנה עזרו לחולון לפתוח פער 58:73 4 דקות לסיום המשחק.

דקות טובות ומספר נקודות רצופות של ריצ'ארד רובי עזרו לבני השרון לצמק ל-10 3 דקות לסיום. אורי יצחקי ניסה לקחת את קבוצתו על הגב בדקות הסיום ובני השרון צימקה ל-7 חצי דקה לסיום המשחק, אך זה כבר היה מעט מידי ומאוחר מידי.

קלעו לחולון: פלורס 32, ווית'רס 19, וושינגטון קוקיה ואורלנד 8 כ"א, ליפשיץ' 6, ווטסון ושגב 3 כ"א.

קלעו לבני השרון: רובי 18, קווינטנס 17, יצחקי 16, טפירו 10, סיסה 6, בלצ'ר 5, מונסון והופמן 2 כ"א.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק