אירופה בקרית אליעזר

ליגת העל: מגרש מפוצץ, גשם זלעפות, סופת ברקים וחמישה שערים ליוו את אחד המשחקים הטובים שנראו העונה בניצחונה של מכבי חיפה 2:3 על מכבי ת"א. פאנטיני איש המשחק עם צמד (1,58) ורפאלוב (48) כבשו לירוקים

יום שני 27 אוקטובר 2008
אייל כהן

ייתכן כי המעבר לשחק ביום שני, הינו צעד מבורך. תראו מה קיבלנו, משחק מרכזי באווירה אירופאית, חמישה שערים ומכבי חיפה מנצחת 2:3 את מכבי תל אביב, בלא מעט אירועים והגשם שזלף כמו ממטרה ללא הרף במחצית השנייה.

פתיחה שכזו לא נראתה המון זמן במגרשי הכדורגל, 40 שניות מהשריקה פאנטיני הכניע את יבריץ' וזה נמשך במחצית השנייה, עם ליאור רפאלוב והחלוץ הדרום אפריקאי שתרם צמד אדיר. הבעיה המרכזית שאלישע צריך לשים לב אליה, הריפיון בהגנה דווקא לאחר פער משמעותי וכמעט נקלעו לאיבוד המשחק כולו.

ומה אצל מכבי תל אביב? נכון, הקבוצה של רן בן שמעון הראו לחימה משמעותית בהשוואה למשחקים האחרונים, אבל עדיין עוד הפסד במשחק משמעותי לא מקובל עבור הצוות המקצועי וכמובן הנשיא, אלכסנדר שניידר. לצהובים יש עוד עבודה, אבל הם יכולים לקחת מהערב, הרבה נקודות חיוביות וגם כמובן, שליליות.

מחצית ראשונה: שער ב-40 שניות וזהו

עוד לא נשבו הרוחות בקרית אליעזר וצפינו בשער המהיר ביותר העונה. חיפה פתחה בסערה, הכדור נשלח קסימה לכיוונו של יניב קטן, שסובב את מישאלוף כלא היה, שלח כדור רוחב מצויין לפאנטיני, והדרום אפריקאי שלח מקרוב פנימה - 0:1 מדהים למכבי חיפה. 

בדקה ה-11 מכבי תל אביב ניסתה לצאת מההלם הראשוני, כאשר רודי חדד שלח כדור הגבהה מאגף שמאל, לראשו של ישראלביץ' שדיגדג את אדרי. חמש דקות לאחר מכן, מאור בוזגלו בבעיטה חופשית מרהיבה, נחת למשקוף והחוצה, מזל גדול לירוקים. 

חיפה מעט ירדה לאחור לאחר השער המהיר וזה הוביל את התל אביבים קדימה. בדקה ה-20 אמיר אדרי הדף פעמים, כאשר רודי חדד ויבוריאן ניסו את מזלם מול השוער הצעיר. רבע שעה מהסיום, דולי ג'ונסון בדק עירנות אצל אדרי בבעיטה חופשית, אך השוער החיפאי עצר מצויין לקרן. 

חמש דקות לפני תום המחצית הראשונה, ליאור רפאלוב יכל להגדיל את התוצאה, כאשר היה חופשי מחוץ לרחבה, אך בעט מחוץ למסגרת. 

מחצית שנייה: חיפה מאבדת יתרון וכמעט מסיימת בתיקו

במחצית הראשונה זה לקח 40 שניות, אז הפעם חיפה "התאמצה" יתר על המידה ולאחר שתי דקות מפתיחת המחצית, חרזי מגביה כדור פשוט לרחבה, יבריץ' חלם על הקו, רפאלוב היה ללא כיסוי ורפאלוב נגח פנימה - 0:2 למכבי חיפה. 

10 דקות לאחר מכן, ההתקפה של המשחק ושוב של הירוקים. פאנטיני זיהה במסירת אומן את יניב קטן פנוי באגף ימין, החלוץ הישראלי רץ לתוך הרחבה, החזיר לפאנטיני ששלח בעיטה שטוחה פנימה - 0:3 גדול למכבי חיפה. 

בדקה ה-65 מכבי תל אביב כבשה שער ניחומים כאשר יאניק קאמנן זיהה את אדרי מחוץ לשער, ושלח נגיחה אחורית אחורה, ואדרי לא הגיע - 1:3 בקרית אליעזר. 

לאחר השער החל בקרית אליעזר גשם אירופאי פלוס סופת רעמים וברקים. הגש ם כנראה העיר את הצהובים ותרם לאורחת, אז שלוש דקות לאחר השער של קאמנן, התקפה מהאגף, כאשר יבוריאן מסר בנגיעה אחת לכיוונו של מאור  בוזגלו, שבעט מקרוב פנימה - 2:3 הדרמה בעיצומה בקרית אליעזר. 

13 דקות לסיום המשחק, התקפה טובה דווקא של הירוקים, שינתה כיוון, כאשר אייל גולאסה הצעיר, מסר לא טוב ובוקולי הקשית החוצה. רב"ש הלך על כל הקופה, שהכניס את יניב עזרן ודן רומן למשחק.

מכבי חיפה: אדרי, אלון חרזי (משומר, 63), קרופניק, דקל קינן, מסיללה, כיאל, קולמה, בוקולי, רפאלוב, קטן (גדיר, 75) ופאנטני (גולסה, 70). 

מכבי תל אביב: יבריץ', יחיאל, מישאלוף (יאניק קאמנן, 55), טומאסיץ', שפונגין, ייני, ג'ונסון, ישראלביץ, חדד (יניב עזרן, 80), בוזגלו ויבוריאן (דן רומן, 80). 

שופט המשחק: מנשה משיח.
איצטדיון: קרית אליעזר, לעיני 16 אלף צופים. 

תמונה: באדיבות האתר הרשמי - מכבי חיפה.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק