כסף? לא הדבר העיקרי

ליגת הכדורעף, אולי הליגה הכי מרתקת בספורט הכדור בישראל, תצא הערב לדרך. לכבוד הפתיחה החלטנו להעניק את זווית העין של אלעד שפגט שמייצג מצוין את חבריו שמגיעים למשחק בשם האהבה

יום שלישי 28 אוקטובר 2008
שירן גולדשלג

 הערב תצא לדרכה עונת 2008/9 של ליגת הכדורעף. לרגל הפתיחה, בחרנו להציג לפניכם סיפור על שחקן קצת פחות מוכר,מהליגה הקצת פחות אהודה אך מרתקת לא פחות מליגת הכדורסל ובטח שמליגת הכדורגל שלנו.

אלעד שפגט (20, חייל), הוא המגיש של קבוצת הפועל יואב כפר-סבא. שפגט הוא גם בנו של חנן שפגט, המנכ"ל המיתולוגי של מכבי חיפה בכדורגל, ששימש גם כמנכ"ל נצרת עלית, הפועל כפר-סבא ובית"ר ירושלים.

חנן שפגט כיום הוא עסקן ספורט מצליח, בעל חברה עצמאית לניהול ספורט ומוכר בקרב עסקני וחובבי הספורט, בעיקר בעיר כפר- סבא. לרוע מזלו של שפגט ג'וניור, ייחוס משפחתי אינו מהווה מרכיב בבניית קבוצה, לפחות לא בליגת הכדורעף, ובעונה החולפת הוא מיעט לקבל דקות משחק.

בחרנו בו כי  שפגט הוא דוגמא לספורטאי עם מאפיינים של נחישות ועבודה קשה, כמו רבים מחבריו בכדורעף. למרות היותו בנו של עסקן ידוע, אביו אינו מתערב כלל בקריירה הספורטיבית שלו ואינו מדבר עם מאמנו. למרות שדוגמאות כמו אלעד שפגט נראות, לכאורה,  נדירות במחזותינו, במיוחד בכדורגל, הן קיימות ונפוצות דווקא בענפים החצי מקצועניים שם נחישות והתמדה הם שם המשחק.

הענף פחות פופולארי מכדורגל וכדורסל, מה משך אותך?

"האמת שהתחלתי בכדורגל. באופן טבעי, הרבה בזכות אבי, אני חובב מושבע של כדורגל ומלווה מדי שבת את קבוצתי האהודה מכבי חיפה במשחקיה. שיחקתי עד גיל 15 בקבוצת הכדורגל של הפועל כפ"ס והדברים לא הסתדרו אז עזבתי.  אחרי הכדורגל הלכתי לאימון ניסיון בקבוצת הכדורעף של העיר, התאהבתי במשחק ולאט לאט סללתי את דרכי לקבוצת הבוגרים בזכות עבודה קשה".

ובכל זאת, בינתיים אתה לא מקבל יותר מדי דקות משחק, חשבת לעבור אולי לקבוצה קטנה יותר?

"הייתה הצעה בקיץ מקבוצה קטנה יותר והחלטתי להישאר בבית בכפ"ס כי הרמה גבוהה יותר, וגם כי הובטח לי לקבל יותר דקות משחק".

רואים כסף בענף?

"כסף זה לא הדבר העיקרי בענף, אני לא רואה חשיבות עיקרית בזה. יש שחקנים שמרוויחים יותר, יש שפחות. לרב השחקנים יש עבודה נוספת. מי שלא בא לספורט מתוך אהבה טהורה, אין לו מה לחפש".

איך אתה מסביר את המיעוט בדקות המשחק, בגלל השירות הצבאי?

"צבא זה מחויבות ואני רואה את זה גם בתור זכות לתרום למדינה. בשנה הראשונה היו קשיים ולא התאמנתי הרבה אבל בשנה השנייה עברתי בסיס והדברים החלו קצת יותר להסתדר. לפעמים אני מגיע קצת תשוש לאימונים אני עדיין מתאמן ברצינות ואם יוצא לי להפסיד אימונים אני מתאמן לבד בחדר הכושר. אני לא מתלונן על המיעוט בדקות המשחק, בכל פעם שאני מקבל הזדמנות, אני משתדל לקחת אותה בשתי ידיים ומנסה להוכיח את עצמי כשחקן מן המניין".

הרגשת פעם שמתייחסים אליך כמו "הבן של"?

"במיוחד בגלל שאני בתוך תחום הספורט שואלים אותי כל הזמן על אבי. בכל מקום בו אני מתחיל מחדש אני צריך לבנות את המוניטין שלי בזכות עצמי ולא בגלל הייחוס המשפחתי. אבא שלי טוב בתחום שלו ואני בשלי. בקבוצה אני משחק בזכות עצמי בלבד, והקהל מכיר אותי כשחקן בית של האגודה ומעודד אותי בזכות מי שאני ולא בזכות היותי הבן של".

איפה אתה רואה את עצמך בעוד מספר שנים?

"אני רוצה להמשיך בתחום הספורט, מאוד רוצה בתחום הכדורעף ספציפית. הייתי רוצה לשלב בין לימודים לכדורעף, אם יתאפשר אז בקולג' בארה"ב".

ספר לנו על הפועל כפר סבא

"הפועל יואב כפ"ס הייתה עד לפני מספר שנים שם דבר בענף אך בשנים האחרונות חלה נסיגה בקבוצה כשהקבוצות המובילות הן מכבי ת"א ומוסינזון הוד- השרון". 

יש לכפ"ס סיכוי להיאבק השנה על תארים?

"כמו בענפים אחרים, גם בענף הכדורעף הכסף מדבר. השנה התקציב בקבוצה גדל. הובאו שני זרים ברמה גבוהה: אלכס דמאיו (ששיחק במכבי ת"א ובאלופת פולין) וליאו פיגורידו, שחקן ברזילאי נוסף. הגיעו גם ישראלים ברמה גבוהה כמו  שחף ארטמן מקרית אתא ואודי צל- ציון מרעננה שאמורים להעלות את הרמה בקבוצה. יש לנו סגל מגובש הן מבחינה חברתית והן מבחינה מקצועית. הקבוצה נורא מאוזנת והיא לא תקום ותיפול על שחקן אחד.  עשינו סדרת משחקי אימון טובים ונגיע מוכנים לפתיחת העונה".

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק