מתיאוס יהיה מודל לחיקוי

מכבי נתניה מרגישה העונה כי היא יכולה ללכת עד הסוף, שחקן בכיר בקבוצה מצהיר: "מתיאוס הוא מספר 1, ובקרוב כולם ילמדו ממנו, הוא היחיד שאינו עושה חשבון לכוכביו או לתקשורת". אפילו אלכס שניידר מפרגן

יום רביעי 29 אוקטובר 2008
אשר גולדברג
 בלי שום קשר למיקומה בטבלה של מכבי נתניה או לתוצאת משחקה בשבת בליגה מול הכח, אין צל של ספק כי המאמן הגרמני של הקבוצה מעיר היהלומים, לותר מתיאוס משאיר חותם בקבוצה ובמקביל תופס את מקומו בראש הפירמידה, כאחד שהביא את השינוי והרעננות לכדורגל בישראל.

אפילו אלכס שניידר, הבעלים של מכבי ת"א סיפר למקורביו כי יש לו שורשי האהדה למאמן הגרמני: "מבחינתי הוא המודל של מאמן כדורגל,  מתיאוס הוא אחד שלא תלוי בתקשורת ומתרפס לפניה, אלא אחד שמסלק מדרכו בחשיבה אמיתית עשבים רעים".

לא רק הבעלים של מכבי ת"א פירגן למאמן שנמצא נכון לרגע זה במקום השני, שחקן בכיר אמר: "מתיאוס הוא המאמן מספר 1 בישראל, ובקרוב יהפוך למודל לחיקוי. כולם ילמדו ממנו הוא היחיד כאן שאינו עושה חשבון לכוכביו ולא לתקשורת. מבחינתו שחקן כדורגל חייב להיות מיקצוען ומשקיען.

אין לו בעייה לשלוח אל מחוץ לההרכב כוכב כמו איתי שכטר, באופן דומה למהלך דומה מול דלה ימפולסקי. במכבי נתניה יודעים היום כי הקבוצה לא שווה יותר ממקום חמישי אבל בזכותו של מתיאוס היא גבוה בצמרת".

למרות שהקבוצה מהקופסא ממוקמת במקום ה-2 , בנתניה החליטו לנסות היום במשחק מול המוליכה מכבי חיפה שיטה חדשה, אימון בוקר ותירגול טקטי לקראת המשחק, במידה והשיטה תבשיל במהלך משחק גביע הטוטו לא מן הנמנע כי מתיאוס ינסה להמשיך עם הקו הזה גם במשחק הליגה הקרוב.

 זהו תרגול שמועדונים רבים באירופה נוהגים כך כבר שנים. אגב מאמן נבחרת ישראל דרור קשטן נהג בעבר לקיים שיטה זאת במהלך המסע האירופי של הפועל ת"א בגביע אירופה, קיום  אימוני בוקר דומים לתירגול נוסף של ההרכב והשחקנים. 

אותו שחקן התייחס לשיטה זו: "אין ספק שמאמנים אחרים יעשו כך בקרוב".

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק