חכם על אבלינו

פתאום, אחרי משחק אחד טוב, יוצאים פרשני הכדורסל מגדרם. קרלוס ארויו מוגדר כמנהיג והבעיה היחידה היא בהגנה. אז זהו, שלא זה המצב. ובשבוע הבא? אל דאגה, יהיה קל יותר

יום שישי 31 אוקטובר 2008
דורון ברגר

 מביך, פשוט מביך לקרוא חלק מפרשני הכדורסל מנסים להסביר את הניצחון של מכבי תל אביב על אבלינו. למי ששכח, מכבי תל אביב, חברה כמעט קבועה בפיינל פור האירופאי, שלא לומר בגמר היורוליג, אירחה במגרש הכי ביתי באירופה, קבוצה איטלקית סופר בינונית בהופעה השנייה שלה מאז ומעולם במפעל. אגב, בהופעה הראשונה שלה, בביתה שלה, ספגה אבלינו הפסד לאולימפיאקוס ב-14 הפרש. בחמישי זה נגמר 7.

במקום לנצח במשהו שבין 25 ל-30 הפרש כמו בימי שאראס העליזים, מצליחה מכבי תל אביב ברבע רביעי קטסטרופלי לנצח את האיטלקים בהפרש חד ספרתי. כח הרתעה? ניסיון? השפעה של הקהל? תשכחו מזה. לפרשנים יש מלך חדש.  קרלוס ארויו.  והוא הוביל את הצהובים לניצחון האדיר על אבלינו האימתנית.

יסלחו לי מאוד פרשנינו על הבוטות, אבל זו אל יותר מפרשנות בשקל. פחדנית שכזו. מכבי ניצחה? אז ארויו מצוין. ואם הייתה מפסידה בשנייה האחרונה? אז מה? לפטר את אפי? להחליף את ארויו?

אני חוזר וכותב זה השבוע השני ברציפות. שיטת המשחקים והיכל נוקיה יכולים להביא את מכבי רחוק מאוד, כמעט בטוח שלשלב ההצלבה האחרון ומשם, אולי עם הגרלה טובה, אפילו לחצי הגמר.

אבל כל זה לא אמור לעשות למישהו בצהוב טוב על הלב. מכבי תל אביב של השבועות האחרונים היא כישלון חרוץ. זר אחד כבר עם רגל ותשע עשיריות בחוץ. זר אחר שהגיע יומיים לפני פתיחת הונה נראה כמי שהגיע יומיים לפני פתיחת העונה,  וארויו שוב מוכיח שהוא שחקן טוב שהחליט לקחת את המנהיגות בכח. זה הכל.

לא צריך להתלהב ולהתלהם. עם כל הכבוד לארויו, היריבה הייתה נוחה מידי וההגנה, ועל זה מסכימים כולם, חלשה מידי. מה שכן, בשבוע שעבר מגיעה לכאן מעצמת הכדורסל לה מאן. אחרי שני הפסדים של הצרפתים הם יגיעו בוודאי לחוצים. אתמול קלעו שחקני לה מאן במשחק ביתי 54 נקודות. אמאל'ה. מזל שיש ארויו.


תגובות

b

טלספורט בפייסבוק