בחיפה מוכנים לנתניה

חיפה עם ניצחון קליל על הכח רמת גן 3-0, מראה יכולת נהדרת ונראית מוכנה למפגש בשבוע הבא מול נתניה בקרית אליעזר

שבת 01 נובמבר 2008
מערכת TELESPORT

 

שערים של רפאלוב (12) ובוקולי (18) נתנו לחיפה יתרון מבטיח בפתיחה, שנשמר עד סוף המחצית. ההגנה של רמת גן הייתה שערורייתית ואיפשרה לחיפה פעם אחר פעם להגיע למצבים של אחד על אחד מול השוער הצעיר ניר אברבנל, שקיבל הזדמנות ראשונה בהרכב העונה. 

כיאל (56) סגר את הסיפור במחצית השנייה, כשחיפה הייתה יכולה להגדיל את התוצאה מספר פעמים, אבל חוסר ריכוז וקצת חוסר רצון, נתנו להכח לברוח מהמשחק עם תוצאה יחסית מכובדת.

חיפה מוכיחה השנה פעם נוספת שהיא מועמדת ודאית לאלופה, והמפגש בשבוע הבא מול מכבי נתניה (שסיימה בתיקו בלבד מול בני יהודה)  צפוי להיות משחק מכריע להמשך העונה של שתי הקבוצות, כשניצחון בטח שיצהיר כוונות רבות אצל הירוקים של אלישע לוי.מהלך המשחק:

המשחק החל עם ההמנון החדש של ליגת העל ודגל בסגנון ליגת האלופות, עוד אחד מהחידושים של לוזון העונה. 

במשחק עצמו, המצב הראשון הגיעה לזכותה של חיפה בדקה ה-4, כשהגבהה מבעיטה חופשית הגיעה לרגלו של קולמה שהיה פנוי, אבל משבעה מטרים הכדור לא התלבש לו על הרגל ועף מימין לקורה.

הכח נראית לא פחות טוב מחיפה, ובדקה ה-8 אונגר ייצר לעצמו מצב טוב כשהשתחרר מהשומר שלו, אבל מקצה הרחבה בעט למרכז השער, לידיו של אדרי.

וכבר בדקה ה-12, מכבי חיפה עולה ליתרון 1-0. קולמה שלח כדור לרפאלוב לפינה השמאלית, רפאלוב עבר את אושרי ראש, נשאר אחד על אחד מול השוער ועם הרבה סטייל כבש שער יתרון מוקדם לחיפאים.

ועכשיו זה כבר 2-0 לחיפה. הגבהה נהדרת של קטן הגיעה לרגליו של בוקולי שהיה פנוי לגמרי ברחבה. בוקולי במין חצי וולה, שלח את הכדור מושלם אל הפינה הרחוקה, כשלאברבנל אין שום סיכוי. שער יפה לבוקולי, שנותן לחיפה יתרון מבטיח במיוחד.

בדקה ה-23 זה כבר כמעט 3-0. מסירה אל פאנטיני שברה את קו ההגנה הרעוע של הכח, והשאירה אותו כמעט לבד מול אברבנל. פאנטיני ניסה לעבור את השוער, אך השתלט על הכדור בזווית בעיטה קשה, והצליח לבעוט לרשת החיצונית בלבד

ההגנה של רמת גן ממשיכה להיות נוראית, הפעם קטן הוא מי שניצל את זה לקבל כדור לבד מול השוער, אבל קטן, לקח את הזמן יותר מדי ונתן לטאקורה לחזור אחורה ולהרחיק לקרן.

בדקה ה-41 רמת גן כמעט חוזרת למשחק משום מקום. בעיטה חופשית נפלאה של חדד מעשרים מטרים כוונה במדיוק לחיבורים, אבל אמיר אדרי, השוער המחליף של חיפה התעופף מצויין והדף את הכדור לקרן.

רמת גן פתחו לא רע את המחצית השנייה אבל חיפה היא זו שמצליחה להבקיע את השלישי שלה בדקה ה-56. התקפה מהירה של חיפה מהאגף הימני. קטן שולח כדור לרחבה אל עבר בירם כיאל, שלא התקשה לשלוח את הכדור לרשת ולכבוש את שער הבכורה שלו העונה. עכשיו כבר אבדו הסיכויים של הכח, שתנסה לצאת מהמשחק עם תוצאה מכובדת.

בדקה ה-60 רמת גן כמעט צימקה את התוצאה מכדור קרן, כשג'מה בעט טוב מהאוויר, אבל אדרי, במשחק מצויין עצר גם את הכדור הזה מושלם.

אחרי השער השלישי רמת גן נשברה לגמרי, כשחיפה כל הזמן מחפשת את השער. גולסה בדקה ה-74 כמעט כבש אחרי מהלך אישי יפה, גם בוקולי בקרן לאחר מכן לא היה רחוק. ישר אחר כך דווקא רמת גן הגיע למצב מסוכןכ שכדור נשלח אל עומק הרחבה והורחק בתזמון מושלם על ידי קרופניק. הקצב המהיר ממשיך, הפעם פאנטיני מקבל כדור ענק מקינן, הטעה את המגן ובעט מקרוב לקורה, החמצה גדולה שלישית כבר לפאנטיני במשחק.

לקראת הסיום קולמה כמעט כבש את הרביעי, באחד מהמצבין הרבים שהיו לירוקים מאז השער השלישי, אבל בניסיון הוולה שלו הוא פספס את המסגרת ובקצת את הראש של ארבייטמן שניסה לדחוק את הכדור לרשת עם הראש מקרוב.

הרכבים:

הכח עמידר ר"ג: ניל אברבנל, אביב חדד, איתן טיבי, ישראל ראש, חיים פנטרומולי, מייקל טאקורה, אלן בנדר, גל לוי, דניאל אונגר, ברק בדש, קרלוס סבליוס.

מכבי חיפה: אמיר אדרי, אלון חרזי, ליאוניד קרופניק, דקל קינן, פיטר מסיללה, ג'ון קולמה, בירם כיאל, גוסטבו בוקולי, ליאור רפאלוב, יניב קטן, פאנטיני.
תמונה: האתר הרשמי של מכבי חיפה

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק