על הפנים. על המפה

NBA: דוראנט שם את קרליסימו ואוקלהומה על המפה עם נצחון בכורה. דאנטוני והניקס כבר מזמן לא על המפה, הלילה בבית, הם לא יכלו אפילו על מילווקי

יום שני 03 נובמבר 2008
ליאור מיוחס


פרויקט אוקלהומה\סיאטל של קרליסימו זכה לניצחון ראשון העונה (ובהיסטוריה, של אוקלהומה סיטי ת'אנדרס), ומי שחשב שהגעתו של מייק דאנטוני תעשה את מה שההגעה של מייק בראון לא עשתה לניקס - כנראה שטעה. פלא שאייזיה תומאס רק רוצה לישון?


אוקלהומה סיטי - מינסוטה 85-88

למעלה מ-18 אלף צופים נלהבים ראו את הקבוצה החדשה של אוקלהומה סיטי השיגה ניצחון ראשון בהיסטוריה במשחקה הבייתי מול מינסוטה. מאמן אוקלהומה, פי.ג'יי קרליסימו יכול לסמן V על ניצחון ראשון שללא ספק יתן לשחקניו הצעירים את הביטחון שכל-כך חסר להם. מינסוטה הפגינו משחק פושר בכל הקשור למשחק קבוצתי, לאוקלהומה לאומת זאת, זה כל מה שהיה - וזה הספיק.

דקות טובות ברבע השלישי, של הרוקי של אוקלהומה, ראסל ווסטברוק (14 נק'), התחילו את הריצה של הילדים של קרליסימו שהתחילו להאמין בעצמם ו-שזה אפשרי. הת'אנדרס זרקו רק 3 שלשות במהלך המשחק והתרכזו במשחק הפנים סביב קווין דוראנט (18 נק', 8 ריב'). גם משחק נהדר של הכוכב של מינסוטה, אל ג'פרסון (24 נק', 13 ריב'), לא הספיק לוולבס.

לא רק הוולבס התקשו להתמודד עם האווירה הבייתית הנהלבת: בדקת הסיום קיבלו הוולבס הזדמנות נהדרת להשוות את המשחק כשהפורוורד של אוקלהומה, ג'ף גרין, החטיא שתי זריקות עונשין , 7 שניות לסיום ובמצב של 85-88 לאוקלהומה. מינסוטה לקחה טיים אאוט ופוזשן אחרון. ראיין גומס שקלע את 2 השלשות שזרק במהלך המשחק, לקח שלשה עם מבט פתוח לסל, אך החטיא ונתן את האות לחגיגות ניצחון הבכורה של אוקלהומה סיטי.

בסיום, מינסוטה סוגרת הפסד שני מתוך שלושה משחקים, אוקלהומה עם נצחון ראשון אחרי שני הפסדים. 


ניו-יורק - מילווקי באקס 94-86

למעלה מ-18 אלף צופים ..די אדישים, ראו את הניקס נלחמים אך לא מרוכזים כשלא ניצלו 36 זריקות ל-3, מתוכם רק 12 נכנסו. מייק דאנטוני ניסה להוציא את המקסימום כשהחזיר את הניקס למשחק ברבע הרביעי, אחרי שבמהלך כל המשחק הובילו הבאקס בהפרש דו-ספרתי של עד 16 נק'. הבאקס נחלשו ככל שהמשחק התקדם והיו עייפים בשל סגל קצר ומשחק קשה לילה קודם.

מייקל רד קלע 16 נק' לפני שירד לחדרי ההלבשה לאחר שנפגע בקרסולו. בהעדרו של רד, לקח ריצ'רד ג'פרסון (18 נק') את המנהיגות. ריצ'רדסון נתן משחק נפלא לניו-יורקרים, כשקלע 28 נק' והוריד 9 ריב'.

סה"כ בניו-יורק קלעו רק 3 בדאבל פיגרס, לעומת 6 שחקנים במילווקי - נתון שמסביר את ההבדלים בין הקבוצות, בעיקר במשחק הקבוצתי והכימיה בין השחקנים.

נראה שלדאנטוני יש עוד עבודה רבה, בעיקר לנוכח שתי עובדות עיקריות: 1. כנראה שאת סטפן מארבורי לא נראה יותר בגארדן. 2. הניקס קלעו רק 4 נק' בהתקפות מתפרצות מול הבאקס,  נתון שמוכיח שדאנטוני (מאמן קבוצות התקפה מהטובות בליגה בשנים האחרונות), חסר שליטה בשחקנים או שפשוט לא מצליח, בינתיים, להשתית את שיטת המשחק שלו בגארדן.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק