הדרום גבר על הצפון

ליגת ווינר, מחזור שני: עירוני אשקלון גברה על עירוני נהריה בביתה בתוצאה 84:90, אחרי ששמטה יתרון בן 21 נקודות ונאלצה להלחם בשיניים על הניצחון בדקות הסיום. ניצחון ראשון לחניכיו של עדי אזולאי

יום שני 03 נובמבר 2008
אורית מרום

המחזור השני בליגת ווינר, שנפתח ביום שבת ונמשך אתמול, המשיך הערב (שני) עם משחקן של עירוני נהריה ועירוני אשקלון באולם בעין שרה, בו גברה הקבוצה הדרומית על זו הצפונית בתוצאה 84:90. 

עמית תמיר וטרה קלי הוליכו את אשקלון ליתרון בן 21 נקודות בתום שלושה רבעים נהדרים, ונדמה היה שהרבע הרביעי עומד להיות גארבג' טיים. בשלב שזה כבר היה נראה אבוד, רביב לימונד וחבריו התעוררו והצליחו להוריד את ההפרש ל-3 בלבד בתום ריצת 0:16, אך לא הצליחו להשלים מהפך.

במחזור הקודם, נהריה הצליחה לנצח בחוץ את גבעת שמואל, אבל קל זה לא היה לה. מנגד, אשקלון, הצליחה לחזור מפיגור בבית מול הפועל ירושלים, אך נכנעה לה בסיום. בתום המחזור השני, מאזן הניצחונות וההפסדים של שתי הקבוצות זהה.

מהלך המשחק:

ההתמודדות החלה באיחור של רבע שעה, מאחר ושופטי המשחק התעכבו בפקקי תנועה. נהריה פתחה בחמישייה עם רביב לימונד, יוגב אוחיון, רון לואיס, ארון מגי וגרג ברונר. אשקלון עלתה עם טרה קלי, סטיב בארט, אבי בן שימול, אדי פובס ועמית תמיר.

אשקלון עלתה על לוח התוצאות בזכות חדירה של קלי, אך נהריה השיבה עם 5 נקודות רצופות ועלתה ל- 2:5. איבוד ריכוז של המארחת אפשר לאשקלון להפוך את התוצאה ולעלות ל- 10:8. מגי החזיר את היתרון למארחת עם דאנק, שקבע 12:14 לנהריה, אך קלי הגיב עם 6 נקודות רצופות מן העבר השני בדרך ל- 18:14. בסיום הרבע- 22:20 לאשקלון.

טרסקוט הגדיל את יתרונה של אשקלון בפתיחת הרבע השני, אך מהלך של שלשה ועבירה של ווישהאם אפשרו לנהריה לקבוע שוויון 26:26. קלי ובארט החזירו את היתרון לאורחת- 31:26, יעקב ז'ינו זעם על אי ההגנה ומיהר לדרוש פסק זמן. גם לאחריו, המומנטום של האורחת נמשך ועמית תמיר הוליך אותה ליתרון בן 7 נקודות- 35:28, 6 דקות לסיום המחצית.

בן שימול ועמית תמיר הגדילו את היתרון של אשקלון ל- 12 נקודות, ונהריה מנגד התקשתה לייצר נקודות. ז'ינו נראה אובד עצות על הקווים, ועצר את המשחק לטיים אאוט נוסף לפני שהמשחק בורח לו לחלוטין. לימונד נגס מעט בהפרש כשצלף שלשה מיד עם החזרה מפסק הזמן, אך חניכיו של עדי אזולאי הצליחו להגדיל שוב עד תום המחצית- 51:37 לאשקלון.

נהריה פתחה את הרבע השלישי עם דאנק של אוחיון, כשהיא חדורת מוטיבציה לסגור את ההפרש. אשקלון לא אפשרה לה ובזכות נקודות של בארט וקלי שמרה על הפער- 60:42, 3 דקות בתוך הרבע. גם בהמשך, יעקב ג'ינו וחניכיו לא מצאו פתרון למשחק הנהדר של האשקלונים בראשותם של תמיר וקלי, והרבע השלישי הסתיים בתוצאה 73:54 לאשקלון.

טרסקוט הגדיל את היתרון ל- 21 בפתיחת הרבע האחרון, אך לואיס הגיב עם דאנק בתום מתפרצת של נהריה. לימונד וחבריו ניצלו רפיון קצר אצל אשקלון, הצליחו לצמק ל- 78:62 ואילצו את עדי אזולאי לקרוא לחניכיו לפסק זמן ראשון הערב. לואיס ולימונד החזירו את הנהריינים למשחק, והתוצאה עמדה על 78:67 בלבד, 6 דקות לסיום.

הקהל בנהריה החל לדחוף את שחקניו, שהרבו לחטוף כדורים ובתום ריצת 0:13 הפכו את ההפרש לחד ספרתי- 78:71, 5 דקות לסיום ההתמודדות. שלשה של לימונד הורידה את ההפרש ל-4 בלבד, כשאשקלון מתקשה לייצר נקודות ומרבה לאבד כדורים. נקודות של בארט מהקו עצרו את הבצורת האשקלונית והגדילו ל- 80:74.

קלי לקח על עצמו אחריות, והצליח להגדיל שוב את ההפרש בזכות שלשה מרחוק. אשקלון לא הספיקה לנשום לרווחה, ונהריה הצליחה שוב לצמק ל-3 בלבד- 85:82, 1:05 לסיום. בארט דייק מקו העונשין, והעלה שוב ל-5. מגי החטיא מן העבר השני, ובסיום- 90:84 לאשקלון.

צילום: חיים צח, מנהלת הליגה.

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק