צוחק מי שצוחק אחרון

ליגת העל: צמד של יבואה (86,90) נתן להפועל ת"א ניצחון לא מוצדק, אחרי כמות החמצות אדירה של בית"ר, ובעיקר של ברק יצחקי, שפגש פעמיים את המשקוף. בית"ר בצרות

יום שני 03 נובמבר 2008
דניאל חיימובסקי
משחק מצויין נערך הערב בטדי, שבסופו הקבוצה הפחות טובה על המגרש השיגה את הניצחון. בית"ר נתנה את כולה, כשברוכיאן פשוט נותן משחק מדהים, אבל לא הצליחו לנצל את כמות המצבים האדירה לשערים. 

שלוש החמצות ענקיות של יצחקי, כולל החמצה מול השוער לבד, והחמצה מול שער ריק, ועוד החמצה גדולה של תמוז ולא מעט החמצות נוספות, עלו לקבוצה הביתית בהפסד,כשבסופו של דבר, יבואה עם צמד בדקות הסיום העניק להפועל ניצחון ענק. 

 הניצחון בהחלט נותן הרבה ביטחון לקבוצה של גוטמן, ופוגע במעמדו של עטר, ובבית"ר כולה, שנמצאת במשבר עמוק, שרק מתדרדר ממשחק למשחק, וזה בלי להזכיר את הבעיות האישיות של ארקדי גאידמק שישפיעו על הקבוצה במשך העונה.

מהלך המשחק:

אחרי כמה דקות של גישושים, מצבה הראשון של בית"ר הגיעה בדקה ה-5, כשהגבהה של פרננדז מצאה את ראשו של יצחקי, שנגח מימין לשער, קרוב למסגרת. דקה קודם לכן, יציאה רעה של אניימה כמעט עלתה להפועל בשער, אבל ההגנה של האדומים הצליחה להרחיק לחוץ.

בדקה ה-7 הגיעה המצב הראשון להפועל, כשגילי ורמוט נשאר פנוי לחלוטין, ומקצת יותר מעשרים מטרים בעט מצויין, אבל קאלה היה מוכן והדף טוב. ההדיפה הגיעה לשחקני הפועל בתוך הרחבה, אבל הקבוצה התל-אביבית לא הצליחה לייצר מצב בעיטה.

בדקה ה-9  ברוכיאן השאיר כדור טוב לבן שושן, שמתוך הרחבה בעט חלש למרכז השער, אניימה לא התקשה לקלוט את הכדור.

הקצב הטוב של המשחק ממשיך, ובדקה ה-12 ביבראס נאתכו השאיר לורמוט, שבעט לא טוב מחוץ לרחבה. ישר אחר כך, ברוכיאן נתן מסירה מושלמת ליצחקי, והשאיר אותו באחד על אחד עם אניימה, אבל החלוץ המצויין, פישל והפציץ את המשקוף במקום לבעוט חלש ומדוייק. הפועל הגיבה בהזדמנות משלה ישר אחרי, עם בעיטה מרחוק של נאתכו, אבל הבעיטה לא הייתה מספיק טובה ולא הקשתה על קאלה.

אחרי כמה דקות של רגיעה, בדקה ה-28, אבירם ברוכיאן, אחרי מהלך מצויין שחרר בעיטה חדה עם רגל שמאל לפינה השמאלית של אניימה, אבל השוער הניגרי ירד לכדור מצויין והדף אותו. בינתיים, כל ההתקפה של בית"ר מתבססת על ברוכיאן, שמנהיג את הקבוצה. התקפה אחרי שוב ברוכיאן מחלק כדור מצויין, הפעם לזנדברג, שהסתבך בתוך הרחבה יותר מדי, ולבסוף הצליח לשחרר בעיטה שנהדפה על ידי אניימה לרגלי יצחקי, שמול שער ריק שלח פאס החוצה. החמצה ענקית של הירושלמים, שמפספסים הזדמנות גדולה לכבוש. בית"ר ממשיכה עם הלחץ וישר אחר כך התקפה מתפרצת הסתיימה בבעיטה לא טובה של פרננדז.

כפי שזה נראה, עד סוף המשחק לברוכיאן יהיה שער. הפעם, בדקה ה-33, בעיטה שטוחה שלו מחוץ לרחבה לא פגעה במסגרת, אבל בית"ר מתקרבת יותר ויותר לשער הראשון.

מבצע נהדר של ורמוט וקנדה באגף ימני יצר להפועל מצב ענק בדקה ה-40, אבל כשהכדור הגיע לנאתכו הוא הסתבך ברחבה במקום לחפש את השער, והפועל לא הצליחה לייצר בעיטה.

לקראת סיום המחצית אבוטבול השאיר כדור לדה-סילבה, שבע מרחוק בעיטה שפגעב סדרך בשחקן של בית"ר, אבל קאלה הגיב טוב והצליח לקלוט כדור קשה. מחצית בטדי, מסתיימת ב 0-0, אבל בקצב טוב עם הרבה מצבים.

בפתיחת המחצית השנייה יצחקי הגיע לעוד מצב מצויין ממסירה של פרננדז, יצחקי השתחרר טוב אבל לצערו שוב בעט למשקוף. חוסר מזל הערב ליצחקי, שפיספס שלושה מצבים ענקיים לכבוש.

בדקה ה-53 בעיטה חופשית אדירה של הילד ערן זהבי פגעה קלות בידו של יצחקי, ועפה היישר לקורת השער של קאלה. בעיטה נפלאה של זהבי, שגוטמן כבר תכנן להחליף במחצית.

בדקה ה-55 ברוכיאן בעט חזק מ-25 מטרים אבל שוב לא הצליח למצוא את הרשת.

בדקה ה-57, יצחקי הגיעה לעוד מצב ענק, כשקיבל כדור מצויין לנגיחה, אבל שוב פספס את המסגרת.

בדקה ה-60 אבוטבול ניסה להפתיע את קאלה, שהדף את הכדור שפגע בשחקן בדרך. דקה אחר כך ראובן עטר המתוסכל עושה חילוף כפול, ומוציא את זנדברג ובן ושושן, בתמורה לטוטו תמוז ועידן טל. גם גוטמן עורך חילוף התקפי, כשערן זהבי מוחלף על ידי הרכש מאחי נצרת, מהראן להלה.

ברוכיאן ממשיך לעשות מה שבא לו במגרש. כדור מוקשת מדהים שלו אל עבר תמוז בדקה ה-70 השאיר את החלוץ הטרי במצב מצויין מול אניימה אבל טוטו בעט בוולה משבעה מטרים מעל השער והמשיך את מסורת ההחמצות של בית"ר במשחק היום. גוטמן עורך חילוף נוסף, כשהוא מכניס את טלקייסקי במקומו של נאתכו.

חור גדול בהגנת בית"ר בדקה ה-74, השאיר את מהראן להלה מול קאלה בזווית קשה, אבל השוער סגר טוב וחסם לקרן.

בדקה ה-80 פרננדז הקפיץ כדור לטוטו תמוז, שבעט חזק ושטוח, לידיים של אניימה. ראובן עטר בחוסר ברירה, מחליף את אבירם ברוכיאן שאיבד את כוחו אחרי 80 דקות של משחק הירואי, והכניס במקומו את יואב זיו. גם גוטמן מוציא את אחד המצטיינים שלו במגרש, גילי ורמוט, ומכניס במקומו את בן לוז.

ובדקה ה-86 הפועל תל אביב עולה ליתרון. דאבל פס ענק בין טלקייסקי לקנדה הסתיים במסירה מצויינת של קנדה ליבואה, שבעט טוב מתוך הרחבה ומצא את הפינה הרחוקה של קאלה פנויה. 1-0 להפועל, אחרי כמויות של החמצות של בית"ר.

ועכשיו זה כבר 2-0 להפועל.
בן לוז השאיר עם הראש ליבואה, שמקרוב נגח את השני שלו במשחק, והעניק להפועל ת"א ניצחון יקר מפז.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק