רומא שוב בתמונה

ליגת האלופות, בית א': וויצ'יניץ' תרם צמד בניצחון הענק של הג'ילארוסי 1:3 מול צ'לסי,
שהחזיר את הרומאים לתמונת הבית. דקו הורחק. גם בורדו נושמת לאחר ניצחון בקלוז'

יום שלישי 04 נובמבר 2008
אייל כהן

הנה משום מקום, ספאלטי וחניכיו מרומא מצליחים לנצח בענק 1:3 את צ'לסי באולימפיקו ולהעפיל למקום השני במסגרת בית א' בליגת האלופות. בורדו נלחמת גם היא על מקום בשלב הבא עם ניצחון חוץ מרשים בקלוז'.

ספאלטי צריך להודות אלפי פעמים ליכולת של צ'לסי, יכולת כזו גרועה, שלא מאפיינת את הכחולים לבנים מהמחזורים האחרונים, שממש איבדו עניין באולימפיקו, אל מול ההתלהבות של וויצ'יניץ' ופאנוצ'י, שהעניקו את הניצחון לג'לארוסי. רומא שוב בתמונת העלייה לשלב הבא, והיא חייבת להמשיך כך גם בליגה, אבל לפחות לספאלטי יש אוויר לנשימה.

ומה בנוגע לקלוז'? הרומנים יכלו והיו צריכים לנצח בבית, אילולא צמד שערים של בורדו, שהעניקו את הניצחון לצרפתים שעדיין נושמים אויר בבית.

רומא - צ'לסי 1:3

11 דקות בשליטה של צ'לסי, כאשר דקו ניסה את מזלו מ-40 מטר, כדור שנעצר על ידי דוני לקרן. צ'לסי המשיכה לתקוף, כאשר למפארד ניסה את מזלו מרחוק, אבל שוב דוני היה במקום. 

בניגוד למהלך המשחק, התקפה מדודה של רומא מאגף ימין, כאשר וויצ'יניץ' מסר מסירת רוחב מצויינת באגף ימין ופאנוצ'י מקרוב רק נגע וכבש - 0:1 לג'ילארוסי. 

דרוגבה אומנם חזר מפציעה ועלה לשחק אבל, מיד בפתיחת המחצית השנייה רומא תוקפת, בריגאי זיהה את וויצ'יניץ' קרוב אליו והחלוץ ממונטנגרו שלח פגז פנימה - 0:2 לרומא.

 ספאלטי המשיך לחייך באולימפיקו - בדקה ה-60 וויצ'יניץ' רץ קרוב ל-80, עבר את המגן, והכניע את צ'ך בפעם השנייה במשחק - 0:3 ענק לרומא.

13 דקות לסיום, ג'ון טרי הצטרף להתקפה של צ'לסי, רומא ניסתה לצאת למלכודת נבדל, אך זה לא הצליח והבלם האנגלי כבש שער ניחומים - 1:3 לרומא. 

הצרות של צ'לסי נמשכו, כאשר 8 דקות לסיום, צ'לסי נאלצה להפרד מדקו, שקיבל צהוב שני בגלל ששיחק לפני השריקה של השופט.

רומא: דוני, פאנוצ'י, סיסיניו, ז'ואן, מקסס, פיזארו, ווצ'יני'ץ' (ריסה, 88), טוטי (באפטיסטה, 62), דה רוסי, פרוטה (טאדאי, 72) ובריגאי. 

צ'לסי: צ'ך, למפארד, ג'ו קול (בלטי, 46), אובי מיקל, מאלודה (46), בוסינגווה (קאלו, 63), ברידג', דקו, טרי, אלכס ואנלקה.

קלוז' - בורדו 2:1

הרומנים לא מצאו את עצמם בפתיחה, אז זה נתן לצרפתים אור ירוק להתקיף. בדקה השישית בלבד, התקפה מאגף ימין, כדור נכנס לרחבה בגובה נמוך, ג'וירקייף נגע בו ושלח אותו פנימה - 0:1 לבורדו. 

הצרפתים נסוגו לאחור והעניקו לקלוז' להתקיף. שלוש דקות בלבד החזיק היתרון של בורדו, כאשר הרומנים תוקפים ללא הרף ודאני הרומני נגח מכדור חופשי שחדר לרחב - 1:1 ברומניה. 

עוד קרן מסוכנת של קלוז' 20 דקות מסיום המחצית הראשונה,ה כדור כבר ראה רשת, אבל איך שהוא יצא החוצה. 

7 דקות לפני תום המחצית הראשונה, כדור חופשי מ-25 מטר לזכות בורדו, בנדל בעט מצויין את הבעיטה החופשית לחיבורים - 1:2 לבורדו.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק