מהלך הזוי? לא בטוח

בכירי עסקני הכדורגל הישראלי לא מבינים את הצעד של הבעלים של הפועל תל אביב, מוני הראל בפיטורי אריה הרשקוביץ', האיש הקשוח, כנראה קשוח מדי, באדום. גברי לוי, שאול אייזנברג, אברהם לוי ואחרים מנסים להסביר

יום ראשון 09 נובמבר 2008
שלמה חסיד
אתמול הסתלק מהנוף של הכדורגל הישראלי אחד האנשים הכי חזקים בו בשנים האחרונות. אריה הרשקוביץ', שמאז שנת 2002, השנה בו נרצחה ביתו ביתו בפיגוע, הפך לאיש החזק בהפועל תל-אביב. 

לדעת רבים הוא קבע את כל מה שקורה בה, גרם לשחקנים לפחד ממנו ועד שבסופו של דבר שילם בכסאו אחרי שהסתכסך עם הבעלים החדש מוני הראל שמעוניין לפנות מקום לגבי קצרה, המנכ"ל החדש של אלי טביב.

הרשקוביץ' שמונה לתפקיד מנהל הקבוצה על יד נציגי ההסתדרות אי שם לפני קרוב ל-20 שנה, ניצל היטב את חוסר המעורבות של הבעלים בשנים האחרונות. בהפועל מציינים שרבים סבלו מהרשקוביץ'. שחקנים כמו שביט אלימלך, מאמנים כמו שייע פיגנבוים, גילי לנדאו ויצחק שום, כולם קושרים את עזיבתם את המועדון גם בו. רק הרשקוביץ' נשאר בנוף. התנהל עם ג'יפ לבן, עם משכורת גבוהה והכריז בפני מכריו  שהוא חזק, שהוא קובע ושהוא המחליט. 

מאידך, בהפועל מציינים כי מדובר באדם סופר לויאלי שרק טובת הפועל תל אביב לנגד עיניו. מציינים גם כי מדובר באיש עבודה למופת, מסודר באופן בלתי רגיל שתמיד דאג שהכל בהפועל תל אביב ידפוק כמו שעון, למרות חוסר הוודאות בעניין בעלי הקבוצה.

אבל בשבוע שעבר זה לא נראה למוני הראל, הוא הראה לו את הדרך החוצה אחרי חודשיים של שמועות בעניין. ובכל זאת רבים מהאנשים שמכירים את הכדורגל הופתעו מהמהלך. 

אברהם לוי, המנהל של בית"ר ירושלים, שכמו הרשקוביץ כיכב 20 בנוף עד שהסתלק על ידי גאידמק אמר: "בשנה האחרונה זה קרה לי. זה קרה למוני פנאן במכבי ועכשיו לאריה הרשקוביץ'. כואב לי על אריה, הוא בחור נהדר וחבר אמיתי. לאחר שזה התפרסם התקשרתי ליוסי אבוקסיס לשאול אם זה נכון ולמה זה קרה, יוסי אמר שקרה משהו עם כסף שהוא לא יודע בדיוק. לא נכנס לזה, אני חושב שאריה היה בחור יוצא מן הכלל שאהב מאוד את הפועל והייתה בינינו חברות. אני אזכור אותו בתור איש נהדר".

יו"ר ההתאחדות לכדורגל לשעבר, גברי לוי,  גם הוא מפרגן להרשקוביץ'. לוי: "אני חושב שזה מהלך הזוי של מוני הראל. אין לי ספק שזה יתנקם בהפועל כי אריה איש חזק, איש של עבודה, שמכיר את כולם ומקושר לכולם. כולם חייבים לו ואוהבים אותו. הוא ידע איך להחזיק את המערכת של הפועל והיה לו חלק בהצלחות.  וחבל שאיש כזה נאלץ לוותר על המשרה בגלל שיקולים של לסדר עבודה לחברים. הפועל תחסר אותו".

הרשקוביץ' לא ידע נחת מחלק מאנשי התקשורת. עיתונאים רבים לא אהבו את דרך העבודה מולו. הוא נחשב לאדם סגור בפני אנשי תקשורת רבים ולעיתים היה גם מי שידע לסגור איתו חשבון. אחד מאנשי התקשורת שעבד עימו מקרוב ושלא מעוניין להיחשף אמר: "אריה בחור חרוץ מאוד שאהב את הפועל וכל מערכת צריכה בן אדם כזה שיעשה בה סדר וימנע אנדרלמוסיה. הבעיה הגדולה של אריה הייתה שהוא לא הבין שחלק מהשחקנים הם רגישים וצריך להתנהג איתם בצורה פחות נוקשה. יש שחקנים שאתה מראה להם את הצד הקשה שלך וגורם להם להסתגר, לשחק לא טוב ואתה מפסיד אותם".

אחד מאלה שמכירים את המערכת התל אביבית  הוא שאול אייזנברג, הבעלים של קבוצת הכדורסל שמצדד בצעד של הראל: "ללא קשר לזה  שאריה בחור יוצא מן הכלל, זכותו של הבעלים להביא את מי שהוא רוצה. אם הקבוצה אכן נמכרה לטביב, זכותו להביא את איש אמונו למערכת ולא יכול להיות שבן אדם שקונה קבוצה לא יוכל להביא מנכ"ל שהוא סומך עליו ומאמין בו. עם כל הכאב על אריה, זה דבר טבעי ואני בטוח שאריה, שהוא בחור מוכשר ביותר, ימצא את עצמו מהר מאוד ויגלה שיש חיים אחרי הפועל".  

פורסם לראשונה בשעה 15:00 בתאריך 9/11

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק