4

פתיחה צולעת לצעירה

מוקדמות אליפות אירופה: משחק פושר של הנבחרת הצעירה בקרית אליעזר בפתיחת הקמפיין, לאחר שאיבדה יתרון סיימה בתיקו 1:1 מול הנבחרת החלשה מקזחסטן, שסיימה ב-10 שחקנים. בוזגלו (45) כבש לישראל

יום ראשון 29 מרץ 2009
אשר גולדברג

אמש הנבחרת הבוגרת סיימה בתיקו 1:1, גם היום (ראשון) במוקדמות אליפות אירופה 2011 לצעירות, סיימה הנבחרת האולימפית של ישראל בתיקו 1:1 מאכזב מול נבחרת קזחסטן.

רק 400 צופים נכחו בקרית אליעזר, לנוכח משחק הפתיחה של הנבחרת הצעירה של ישראל. משחק חלש של מרבית שחקני הנבחרת, שאיבדו את הכיוון בעיקר במחצית השנייה, שהחזירה למעשה את קזחסטן, אחת הנבחרות החלשות באירופה למשחק. למרות השער של מאור בוזגלו ממש בסיום המחצית הראשונה, לא רߐינו שחקן יוצא דופן בישראל שהיה בכושר טוב מאד, אלא רובם ככולם שיחקו בצורה ממוצעת וחלשה.

מחצית ראשונה: שער ממש לפני השריקה של בוזגלו

משחק מהוסס של שתי הנבחרות בדקות הראשונות. נבחרת ישראל התקשתӔ לפרוץ את ההגנה הקזחית, אך שלטה במשחק. הקזחים התרכזו בהגנה וניסו להפתיע את הנבחרת הישראלית בהתקפות מתפרצות מהירות. 

בהמשך, הקזחים התאקלמו והחלו להציג משחק מסודר ולעיתים מסוכן להגנה הישראלית. נבחרת ישראל מתמקדת בכדורים ארוכߙם ובהגבהות לרחבת היריבה.

בדקה ה-7 הגיע מאור בוזגלו להזדמנות הראשונה של הנבחרת, כשפרץ לרחבה הקזחית ובעט בעיטה חזקה למרכז השער, שנהדפה רק בקושי על ידי השוער האורח.

בדקה ה-19, הזדמנות ראשונה&nŢsp;טובה לקזחים נרשמה כהשמגן הימני-קרובוב, פרץ באגף, הגביה כדור לרחבה הישראלית לעבר החלוץ הקזחי שומקוב, שנגח בחוזקה למסגרת אך הניסיון שלו נהדף היטב ע"י אריאל הרוש.

̍ בדקה ה-29, הזדמנות נוספת לישראל: אייל גולסה פרץ לרחבה הקזחית אך נעצר על מפתנה בעבירה. הכדור החופשי הצדדי, שנבעט ע"י בוזגלו, הגיע לטוטו תמוז, שנגח לעבר השער, אך החמיץ את המסגרת.

בדקה ה-31, הזדמנות פז לקזחים, כשקינטייב קיבל את הכדור לאחר ערבוביה ברחבה הישראלית, אך לא הצליח לשגר בעיטה למסגרת. שלוש דקות לאחר מכן, הגבהה יפה של דגני לעבר הרחבה הקזחית, מצאה את ראשו של דודו ביטון, שנגח מקרוב החוצה.

בדקה ה-45, עידן ורד המצוין, פרץ באגף השמאלי והצליח להעביר כדור שטוח לעבר מאור בוזגלו, שמטווח קרוב בעט פנימה והעלה את ישראל ליתרון 0:1.

מחצית שנייה: קזחסטן מאבדת שחקן, אבל מצליחה לחזור

č
כבר בפתיחת המחצית השנייה, נבחרת קזחסטן נאלצה להשאר עם 10 שחקנים, לאחר שאבוב הכשיל בצורה גסה וקיבל במיידי כרטיס אדום. 

הנבחרת של איווניר החלה להרדם על כר הדשא בקרית אליעזר, מה שאיפשר לקזחסטן להאמין בעצמה. בדקה ה-62 חוסר תיאום בהגנה העניק לקזחסטן את שער השוויון. 

ישראל חיפשה את שער היתרון שוב, כאשר בדקה ה-70 שלח צ'קול פצצה לשער, אבל זפרושנצ'נקו עצר מצויין שער בטוח.

ישראל: הרוש, דגני, ראש, צ'קול, רוא۩, אלמוג כהן, גולסה (מוחמד גדיר, 81), בוזגלו, תמוז, דודו ביטון (חן עזריאל, 65), ורד.

קזחסטן: זפרושצ'נקו, קרובוב, מקרוב, אדיברקוב, אבוב, סרדיקוב, שאבלין, שחמאטוב, שאף, קינטייב, שומקוב.

שופט: ריצ'ארۓ ליזבלט (הולנד), באיצטדיון קרית אליעזר.

תגובות

טלספורט בפייסבוק