שלוש בראש

ליגת העל: תצוגה ענקית של נתניה במחצית הראשונה הספיקה לקבוצה של לותר מתיאוס לניצחון חשוב בקריית אליעזר, שמעניק להם את המקום הראשון. שער ושני בישולים לשלו מנשה

יום שני 10 נובמבר 2008
דניאל חיימובסקי
משחק המחזור בקריית אליעזר הבטיח להיות משחק העונה, וקיים בגדול. נתניה פתחה את המשחק בסערה וניצלה הגנה חלשה של הביתיים, לכבוש שלושה שערים במחצית אחת, ולהכניס את אלישע לוי לפאניקה. את המחצית השנייה חיפה פתחה הרבה יותר טוב, אך לא הצליחה לכבוש יותר משער מצמק בדקה ה-53. 

ההרחקה של טאזמטה לא פגעה בבונקר של נתניה, כשחיפה לא הצליחה לנצל את היתרון המספרי לשער. בדקות הסיום גם קינן הורחק, ואיזן את מספר השחקנים במגרש.

כעת, הקבוצה של מתיאוס תופסת את המקום הראשון בטבלה, ומקבלת כמות אדירה של ביטחון להמשך העונה. חוץ מזה, היא גם נשארה הקבוצה היחידה בלי הפסד העונה.


מהלך המשחק:

המשחק נפתח בדקת דומייה לזכרו של ראש הממשלה המנוח, יצחק רבין, שעברה בכבוד מצידם של שתי קבוצות האוהדים.

בדקה ה-3, קטן שלח כדור גדול לפאנטיני, אבל החלוץ הדרום אפריקאי השתהה יותר מדי, ונתן לשטראובר זמן לצאת טוב, ולקחת לו את הכדור

ונתניה עולה ליתרון מפתיע כבר בדקה ה-7. שלו מנשה שלח כדור גדול אל שכטר, שבפריצה פנטסטית נשאר לבד מול אדרי, ובעט מושלם לרשת, כדור לא חזק, אבל מדוייק ורחוק מידיו של אדרי.

וכבר אחרי 5 דקות, חיפה מצליחה להשוות את התוצאה. קרן של חיפה הגיע לרגליו של חרזי, שמהאגף הימני הרים כדור לרחבה, דקל קינן עלה גבוהה ונגח אל תוך הרשת בשביל לקבוע 1:1 מוקדם, ולתת לאלישע לוי קצת יותר שקט.

והמשחק המטורף ממשיך, כשנתניה עולה ליתרון 2:1 בדקה ה-24. התקפה מהירה של הנתנייתים השאירה את ההגנה החיפאית בנחיתות מספרית, כשקלמי סבן הצטרף להתקפה, נשאר פנוי והעדיף את המסירה לשלו מנשה על חשבון בעיטה. שלו מנשה קיבל את הכדור בקצה הרחבה ובנגיעה בעט מדוייק לפינה, ושוב, לאדרי אין תשובה. ההגנה הירוקה נראית נורא, כשמכבי נתניה מגיעה פעם אחר פעם לעליונות מספרית בחלק ההתקפי.

בדקה ה-32, פאנטיני ניסה בעיטה מהפינה הימנית של הרחבה, אבל בעט חזק ולא מספיק מדוייק. דקותיים אחר כך גם כיאל ניסה בעיטה מרחוק, אבל בעט נמוך מחוץ למסגרת.

בדקה ה-37 שלו מנשה הרים כדור חופשי מ-25 מטרים אל תוך הרחבה, כדור שהגיע לרגליו של זאב חיימוביץ', שנותר ללא שמירה, וכבש בקלות את שער הבכורה שלו במכבי נתניה
משחק ענק לשלו מנשה, עם שער ושני בישולים בתוך מחצית אחת. ההגנה של חיפה במשבר ואלישע לוי כבר עכשיו עורך את חילופו הראשון, כשכיאל, שהיה חלש מאוד הוחלף, מוחמד גאדיר הצעיר נכנס במקומו.

המחצית השנייה נפתחת בסערה מצידה של מכבי חיפה, ובדקה ה-53 פאנטיני מוצא את הרשת ומצמק את התוצאה ל-3:2. קרן מדוייקת הגיע היישר לראשו של פאנטינית שעלה מעל פרנסמן הגבוהה ושם את הכדור ברשת. גם אחרי השער, המומנטום החיפאי נמשך, כשרפאלוב מרחוק כמעט כבש בבעיטה נמוכה וחזקה. חיפה חוזרת למשחק, ובגדול.

בדקה ה-56 קטן שלח כדור לצד שמאל אל רפאלוב, שניסה בעיטה, ושוב, היה קרוב למסגרת אך לא הצליח להטריד את שטראובר. שלוש דקות אחר כך דריכה טיפשית של טאזמטה על ברכו של קרופניק השאירה את הקבוצה של מתיאוס בעשרה שחקנים, בדקות השיא של חיפה, שכעת תחפש את הניצחון.

בדקה ה-72 אסף קינן שלף כרטיס אדום גבולי לקולמה, אחרי גלישה חזקה לכדור, וביטל אותו אחרי דו"ח מהקוון, שראה את המקרה מקרוב. החלטה טובה של קינן.

בדקה ה-85 חיפה כמעט והשוותה את התוצאה, כשרפאלוב שלח הגבהה מתוך הרחבה אל קרופניק, שמקרוב נגח לא טוב ממצב מצויין. נתניה ניצלת בנס משער שוויון.

בתוך תוספת הזמן, דקל קינן הורחק בצהוב שני בעקבות עבירה מיותרת קרוב למרכז המגרש.

שניות לפני השריקה, רפאלוב מפינת הרחבה ניסה להפתיע את שטראובר שהדף טוב לקרן.הרכבים:

מכבי חיפה: אמיר אדרי, אלון חרזי (שלומי ארבייטמן, 76), ליאוניד קרופניק, דקל קינן, פיטר מסיללה, בירם כיאל (מוחאמד גאדיר, 40), ג'ון קולמה, ליאור רפאלוב, גוסטבו בוקולי (אייל גולסה, 45), יניב קטן, פאנטיני.

מכבי נתניה: לירן שטראובר, קלמי סבן, לואיס מרין, זאביק חיימוביץ', דדי בן דיין, פרנסמן ביוואן, אלמוג כהן, רביד גזל, שלו מנשה (טל מעבי, 87), איתי שכטר (דלה ימפולסקי, 78) , תיירי טאזמטה.
תגובות

3

טלספורט בפייסבוק