0

אין אסטרטגיה בספורט בישראל

בכנס בינלאומי לספורט במכללת וינגייט, שהתקיים ביום שני, התברר שכל המומחים כולל אלו מאירופה טוענים, שבספורט הישראלי אין אסטרטגיה ניהולית כללית. שום הוצע לאומניה ניקוסיה

יום שני 30 מרץ 2009
אשר גולדברג

 היום (שני) נערך במכון וינגייט הכנס הלאומי ה-3 לספורט, שבו התנהל דיון על מצב הספורט בישראל. הגברת אווה פאסקיה, מנהלת אגף ההדרכה בפיפ"א, הדגישה בכנס כי אירגון וניהול בספורט הוא פרמטר לא פחות חשוב מטאקטיקת האימון.

פאסקיה החמיאה להליך השינוי שקורה בנושא ההתאחדות לכדורגל. נציג פיפ"א, ניקוס קארקטוליס, שהוא מומחה בינלאומי בניהול ספורט סיפר̠שיש היום הרבה כסף בכדורגל העולמי וצריך לנהל אותו כעסק לכל דבר, אבל כשאין אסטרטגיה ומדיניות, יש בעיות. 

קארקוטליס הביא לנוכחים, סיפור מקבוצת הכדורגל הקפריסיאית אומניה ניקוסיה, כאשר באי השכן יש כסף רב אבל אין לה מאמן ראוי ולכן פנתה בשבוע שߢבר ליצחק שום, על מנת להביאו לאימון הקבוצה.

צבי ורשביאק, יו"ר הועד האולימפי סיפר, על החולאים של הספורט הישראלי ועל ההחלטה לשכור חברה חיצונית שתגדיר יעדים לאולימפיאדת לונדון 2012, אחרי שהתייאש ממומחי הספורט בישראל.

אורי שפר, ראש מנהל הספורט, הודה שהספורט בישראל לא נראה טוב ורק שיתוף פעולה עתידי בין כל הגורמים הניהוליים, הוא המפתח להצלחה. מנכ"ל ההתאחדות לכדורגל, אורי שילו, סקר את ההתאחדות לכדורגל וציין שההתאחדות מחפשת מנהל מקצועי זר לאגף הנוער. בפאנל שהתקיים בהשתתפות צביקה שרף, איתמר צ'יז'יק, משה דמאיו, אלי דריקס ואורי שילו הסכימו כולם שאין כאן מקצוענות ויש צורך בטיפול שורש בספורט בישראל, כשהבעיות המרכזיות הם מתקנים, מאמנים ודור ההמשך.

תגובות

טלספורט בפייסבוק