עכשיו אנדרו יוכל לשיר

אנדרו קול, לפחות על פי הסטטיסטיקה, הוא אחד מגדולי חלוצי אנגליה בכל הזמנים. ביום שלישי הוא החליט לתלות את נעליו "הרגשתי שזה הזמן לפרוש". ועכשיו? אולי יחזור למוסיקה. ואגב, אל תקראו לו אנדי

יום שלישי 11 נובמבר 2008
אייל כהן
 חלוצה לשעבר של מנצ'סטר יונייטד, אנדי קול, החליט ביום שלישי לתלות את נעליו בגיל 37, כאשר המועדון האחרון שבו שיחק זהו נוטינגהאם פורסט.

אנדי קול (האמת שקוראים לו אנדרו, פרטים בהמשך), בן 37, שזכה בחמש אליפויות הליגה האנגלית ובליגת האלופות בגמר הבלתי נשכח ב-1999 במדי מנצ'סטר יונייטד. כבש 289 שערים, ושיחק כ-15 פעמים במדי הנבחרת הלאומית, אישר את הידיעה, והחליט לפרוש ממשחק פעיל. 

קול רק מצטער שזה קרה במועדון הנוכחי, בנוטינגהאם פורסט, שלא כל כך איפשר לו לשחק: "זה לא הסיום האידאלי לשחקן. לא שיחקתי כמעט וישבתי הרוב בספסל, וזה לא נראה טוב עבורי, שאני יושב ומקבל כסף קל". 

קול נחשב בעיני רבים לבזבוז בלגיה האנגלית שהרי לא ייתכן שמלך שעריה בכל הזמנים לא זכה להזדמנויות בנבחרת. 

ומה הוא יעשה עכשיו? לא ברור, אולי ינסה להתרכז שוב בשירה. למי שלא יודע, קול הקליט בשנת 1999 גרסת כיסוי לשיר Outstanding, שיר שעימו הוא לא זכה להצלחה גדולה, בטח בזירה הבינלאומית. דווקא בשנת 2008, התקבצה ב"פייסבוק" קבוצת אוהדי נוטינגהאם פורסט שהתארגנה כדי להחזיק את השיר לצמרת המצעד הבריטי.

בכלל,  סוף שנות התשעים היו שנים קצת מוזרות עבור קול. בשנת 2000 הודיע קול כי הוא מבקש לקרוא לו מעתה "אנדרו". וזאת למה? אנדרו, כך על פי קול, הוא שם בוגר יותר ו"כך ראוי שיתייחסו אליי. זה שם מלכותי" הוא אמר.

קול שיחק במנצ'סטר יונייטד ולפני כן שיחק בניוקאסל. הוא  החל את הקריירה בלונדון במדי ארסנל, ולאחר מכן עבר לא מספק מועדונים כגון בריסטול סיטי, בלקבורן, מנצ'סטר סיטי, פורטסמות', סנדרלנד, פולהאם, בירמינגהאם ובארנלי. 

בפריימר ליג כבש קול 187 שערים כאשר הוא שני למלך השערים, אלן שירר שהפציץ 261 שערים. 

"רציתי שזה יעבוד, ואולי לזכות במלכות השערים, אבל לא שיחקתי משחקים מלאים וזה לא הצליח עבורי. ולפעמים כלל לא הייתי בסגל, אחרי המשחק מול פרסטון אמרתי לעצמי: אני לא משחק. הם נותנים לי בקושי שעה, האם זה שווה את זה?" סיכם החלוץ האגדי.

תמונה: רויטרס.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק