שיימן במעקב קשטן

דרור קשטן ומשה סיני עוקבים באחרונה אחרי שמואל שיימן, שחקן דן בוס מהולנד, המשחק בתפקיד מגן שמאלי, שהיגר להולנד ונולד בישראל. שיימן: "אשמח לשחק בישראל בעוד שנתיים ואני אוהד מכבי חיפה"

יום רביעי 12 נובמבר 2008
אשר גולדברג

שמואל שיימן בדרך לקבל זימון לנבחרת הלאומית של ישראל. מתברר שהמאמן הלאומי, דרור
קשטן ועוזרו משה סיני, עוקבים באחרונה אחרי שמואל שיימן, המגן השמאלי של דן בוס ההולנדית, שמדורגת במקום השישי בליגה השנייה.

שיימן נולד בישראל בנובמבר 1987 ועבר ביחד עם משפחתו בגיל חמש להולנד. מדובר בשחקן מוכר ומוערך והצוות המקצועי יעקבו אחרי השחקן במטרה לזמנו לנבחרת ישראל. 

שיימן התראיין לפני כחודשיים, באתר האינטרנט SOCCER4U, בראיון סיפר שיימן: "הכדורגל הישראלי כרגע לא יכול לעניין אותי ברמת הליגה, כיוון שעל פי החוק בישראל, אם הייתי חוזר לישראל לפני גיל 18, הייתי חייב לעשות 3 שנים צבא.

"עד גיל 23 אם אגיע לישראל, אני אצטרך לעשות שנה וחצי של שירות צבאי. ולבני גיל 23 לא אהיה מחוייב לשירות ארוך אם בכלל. כשאהיה בן 23, הליגה הישראלית היא בהחלט באה בחשבון לגביי". 

עוד סיפר שיימן: "אני עוקב אחרי הנעשה בכדורגל הישראלי דרך האינטרנט. אני אוהד מכבי חיפה, כי היא קרובה לעיר בה נולדתי, עפולה, אבל אני מוכרח לומר שאני אוהד של כל הכדורגל הישראלי". 

שיימן לא נשאל על האימונים שעבר במכבי תל אביב לפני כשנתיים, אצל המאמן אלי כהן. אז הוחלט לשחררו ולא להחתימו.

שיימן חייב להוכיח שהוא לא שיחק במדי אחת הנבחרות ההולנדיות ויוכל לשחק באישור של ההתאחדות העולמית פיפ"א ואופ"א ויש לו אזרחות ישראלית. 

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק