יותם לא חושב על חזרה

אביו של יותם הלפרין מבהיר שבנו לא חושב על חזרה להיכל נוקיה: "יותם צריך לדאוג לפרנסה שלו". הערב, מכבי בהיכל השלום והאחווה, מול אולימפיאקוס, תחפש הפתעה. בירנבוים: ננסה למצוא את הנקודות החלשות שלהם

יום חמישי 13 נובמבר 2008
שלמה חסיד

מכבי תל אביב השלימה את ההכנות למשחק הערב (21:45) מול אולימפיאקוס בהיכל השלום והאחווה ביוון.

למרות הנפילה הפתאומית בחוץ מול ציבונה זאגרב במחזור שעבר, בפיראוס העניינים שונים ואולימפיאקוס קבוצה ביתית מאוד. 

מנגד, מכבי תל אביב עבדה קשה כדי לנצח בביתה. הצהובים התקשו בשני המשחקים האחרונים שהפכו להיות  קשים מאוד עבורם, מול לה מאן הצרפתית ועירוני נהריה.

לאולימפיאקוס יש סגל מוצק וחזק, הכולל כמובן את ניקולה וויצ'יץ' ויותם הלפרין, שעדיין מתאקלמים למערכת האדומה, אבל הכוח של אולימפיאקוס הוא דווקא בשאר השחקנים ובראשם תיאו פאפאלוקאס.

ובכל זאת, מה שמעניין אותנו הוא בעיקר המפגש השני תוך חודשיים מול וויצ'יץ' והלפרין, אחרי המפגש במשחק הפרידה מוויצ'יץ'. למי ששכח, הלפרין זכה אז לשריקות בוז מתלהמות מהקהל הצהוב.

אומנם, באולימפיאקוס עולה הלפרין בחמישייה באופן כמעט קבוע, אבל הוא זוכה רק ל-14 דקות בממוצע מפנאיוטיס ינאקיס, בגלל הסגל הרחב והרוטציה הגדולה בקבוצה הזו. הלפרין קלע גם רק 2 נקודות במשחק הקודם ו-6 נקודות לפני כן.

אבל הלפרין לא מתכוון להתייאש. שוחחנו עם אביו של יותם, אבי הלפרין, לקראת המשחק הערב. אבי מסביר: "יותם יודע שצריך לעבוד קשה. הוא בטוח שהוא ישתלב טוב יותר בהמשך באולימפיאקוס. בכל מקרה הוא ממש לא חושב על חזרה למכבי תל אביב. זה לא משהו שעולה על הדעת שלו בשלב זה".

על היחס לו זכה בנו מהקהל התל אביבי אמר הלפרין האב: "אוהדים יכולים לחשוב מה שהם רוצים. אני מבין את יותם. המקצוע שלו זה שחקן כדורסל. מזה הוא מתפרנס, מזה הוא חי והוא לא יהיה שחקן כדורסל לנצח. הוא צריך לבנות את החיים שלו מבחינה כלכלית. זה ספורט וזה העסק".

מאמן מכבי, אפי בירנבוים, דיבר לקראת המפגש המסקרן מול האדומים: "ככל שמתקרבים למשחק יש יותר התרגשות. נראה וידאו ונהיה מוכנים. בדרך כלל אם הקבוצה השנייה פייבורטית, אתה מנסה למצוא את הנקודות החלשות שלה ולהשתמש בהן. נראה איזה קצב יהיה למשחק, בבית הם גם אוהבים לרוץ".

עמרי כספי, המצטיין בשורות הקבוצה ביום ראשון נגד נהריה, אמר: "זה אחד האולמות הכי קשים באירופה. זו קבוצה שבנוייה היטב לאורך ולרוחב. יהיה משחק קשה והקהל הוא פקטור משמעותי. לשמחתי רוב השחקנים שיחקו פה כבר ובשבילי זו פעם רביעית. אנחנו יודעים למה לצפות. נמשיך להתכונן ויהיה בסדר".

מאמנה של אולימפיאקוס, פנאיוטיס ינאקיס, אחד מהיריבים המיתולוגיים של הצהובים, מכבד את היריבה: "האוהדים שלנו צפויים למלא את האולם, בדיוק כמו שקרה מול מלאגה. האווירה במשחק ההוא, והסבלנות שהם הפגינו, חייבת להימשך. אנחנו מכבדים כל יריבה, ומכבי היא קבוצה בעלת ניסיון ומסורת".

ניקולה וויצ'יץ', אקס מכבי ב-6 שנים האחרונות, שם את העבר בצד: "זה שונה לגמרי ממשחק האימון ששיחקנו מול מכבי ת"א בנוקיה, הפעם אין מעורבות רגשית. שני הצדדים רוצים רק לנצח. אנחנו חייבים לשלוט בקצב. אסור לתת להם לשחק את המשחק שלהם ולקלוע יותר מ-80 נקודות. כמו שההפסד בציבונה לא חרץ את גורלנו, כך גם הפסד למכבי לא ירחיק אותנו מהמטרה שלנו - לסיים ראשונים בבית. אסור להפסיד אפילו משחק אחד באולם שלנו".

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק