דיוקוביץ' זכה במאסטרס

גמר המאסטרס בשנחאי: נובאק דיוקוביץ' הסרבי (3 בעולם) גבר על ניקולאי דוידנקו ב-2 מערכות, 1:6 5:7 וזכה בטורניר היוקרתי

יום ראשון 16 נובמבר 2008
מערכת TELESPORT
נובאק דיוקוביץ' הסרבי, המדורג 3 בעולם, גבר הבוקר (ראשון) 1:6 5:7 על הרוסי ניקולאי דוידנקו וזכה בטורניר המאסטרס (פרסים ע"ס 4.5 מיליון דולר). 

המאזן בין דיוקוביץ ובין דוידנקו עד המשחק היום עמד על 1:1, כשההפסד היחיד של נובאק דיוקוביץ' היה עקב פציעה במהלך המשחק במסגרת גביע דיוויס. הבוקר דיוקוביץ' חזר למאזן חיובי מול הרוסי וזכה בטורניר היוקרתי.

דיוקוביץ היה פשוט גדול על דוידנקו במערכה הראשונה. בדרך לניצחון 1:6 במערכה, דיוקוביץ שמר על 70 אחוז בחבטות ההגשה הראשונות שלו ושמר על אחוזים גבוהים לאורך כל המערכה. לרוסי לא היו תשובות והוא עמד על 47 אחוז בלבד בחבטות ההגשה הראשונות שלו וניצח 44 אחוז מחבטות אלו. 

המערכה השנייה כבר הייתה צמודה יותר כשניקולאי משפר את חבטות ההגשה הראשונות שלו ל-73 אחוז, אך זה לא הספיק מול דיוקוביץ שהיה חד הבוקר וניצח גם את המערכה ואת המשחק כולו, 5:7.

דוידנקו המדורג 5 בעולם עבר בחצי גמר את אנדי מארי הבריטי ב-2 מערכות בתוך כשעה וחצי, וקיווה להפתיע את דיוקוביץ ולזכות בפעם הראשונה בתואר מאסטרס ראשון. כידוע, גם תואר גראנד-סלאם עדיין אין לרוסי.

דיוקוביץ' בחצי הגמר עצר את סימון הצרפתי כל הדרך אל הזכייה בתואר. סימון כאמור נכנס בדקה ה-90 לטורניר בעקבות פציעתו של המדורג הראשון בעולם, רפאל נדאל. 
 
צילום: רויטרס.

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק