שחקן עבר נעצר ושוחרר

חוקרי היחידה למאבק בפשיעה הכלכלית עצרו את אחד משחקני העבר המוכרים בכדורגל הישראלי יחד עם אשתו. איתם נעצרו 27 מאנשי מינהל מקרקעי ישראל בינהם יו"ר איגוד השופטים בן ציון סלמן

יום שני 17 נובמבר 2008
מערכת TELESPORT

 מבוכה גדולה בעולם הכדורגל בעקבות מעצרו של  שחקן עבר המשמש כיום כבכיר בהנהלת קבוצה בליגת העל. גם אשתו של השחקן, דוגמנית לשעבר נעצרה איתו. שמותיהם של השניים פורסמו במהלך היום עד שהוצא צו איסור פרסום לשמם.

חוקרי היחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית עצרו הלילה את השחקן ואת אשתו בחשד למתן שוחד. החקירה נגד בני הזוג מתנהלת למעלה משנה, בגין שחיתות במוסד ציבורי וקבלת שוחד.

עוד נעצרו 27 מאנשי מינהל מקרקעי ישראל שקשורים כנראה לפרשת השוחד. גם יו"ר איגוד השופטים, בן ציון סלמן נעצר בפרשה. תגובת ההתאחדות לכדורגל על מעצרו של סלמן: "כל אדם הוא חף מפשע עד שהוכח אחרת. למעצר אין כל קשר לכדורגל הישראלי".

במהלך היום שוחרר השחקן ואיתו שוחרר גם בן ציון סלמן. אשתו, עורכת דין במקצועה, נשארה במעצר.

החשודים עסקו על פי החשד בשינוי גודל השטחים המחויבים בתשלום היטלים ושינוי הערכת שווי השטחים באמצעות זיוף חותמות. הם חשודים גם כי ביצעו את המעשים בתמורה לשוחד, לרבות שוחד מיני, שהתקבל בתיווך של עורכי דין. 

ראשיתה של החקירה בעקבות מידע שהתקבל ביחידה לפני כשנה, לפיו מספר בעלי תפקידים במנהל מקרקעי ישראל מבצעים, לכאורה, עבירות מרמה וזיוף בנסיבות מחמירות בתמורתה לטובות הנאה. לפי החשד, חלק מהחשודים אף קיבלו שוחד מיני בתוך בנייני מנהל מקרקעי ישראל.

 במסגרת החקירה עוכבו לחקירה גם כמה חשודים במעורבות בפרשה, ואחרים צפויים להיעצר בהמשך.

 

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק