סיפורי אטו

חלוץ ברצלונה עלה השבוע לכותרות באירופה: בצרפת, בעקבות בעקבות דברים המפתיעים שאמר : "אני רוצה לסיים את הקריירה במארסיי", באיטליה משבחים את החלוץ. בספרד דווקא מבקרים את מכונת השערים

יום שלישי 18 נובמבר 2008
ליאור מיוחס


שמו של מלך השערים של ספרד (13 שערים ב-11 מחזורים), סמואל אטו, עלה השבוע לכותרות באירופה בהקשרים שונים: בצרפת ואיטליה - שבחים, לעומת זאת, דווקא בספרד מבקרים את החלוץ ואת סגנון החיים שלו.


סנטימנטים לעיר האורות

החלוץ הקמרוני הפתיע את התקשורת הצרפתית כשאמר שהוא רואה את צרפת כמו מולדתו וסיפר שהוא מאוהב בעיר פריס, בנוסף לקראת סוף הקריירה הוא רוצה לשחק בליגה הצרפתית, ליתר דיוק במארסיי.

"אני חולם לשחק במרסיי יום אחד, למרות שאני פריסאי", אמר אטו ל-'לאקיפ' הצרפתי, "יש לי דירה בעיר ובהחלט ייתכן שאחזור אליה". הוסיף.

אטו סיפר שישמח גם לחזור למיורקה יום אחד, בכדי להודות למועדון על שנים היפיות בהן שיחק בשורותיו.

כשנשאל על ההתעניינות של ברצלונה בחלוץ הצרפתי של ליון, קרים בנזמה, אמר: "ברצלונה הוא המועדון הגדול בעולם. המועדון הגדול ביותר צריך את השחקנים הגדולים ביותר ונכון להיום, בנזמה הוא אחד מהם."


חיזור איטלקי

באיטליה נשמעו השבוע שבחים גדולים מצד מילאן לעברו של אטו. מילאן הציעו לחלוץ לנסות להפחית את תג המחיר שקבע ברצלונה עבורו - 40 מיליון יורו ולהצטרף לרוסונרי בשכר של כ-9 מיליון יורו לעונה, למשך 4 עונות. בעבר הצהיר אטו שהשארות בקאמפ-נואו תהיה תמיד העדפתו הראשונה, בברצלונה טרם ישבו עם אטו בקשר לתכניות הקבוצה לעונה הבאה.

למרות שבפגרה האחרונה נראה היה שאטו לא בתכניות של מאמן ברסה, פפ גוראדיולה, בברצלונה לא ששים לותר על החלוץ הקמרוני ולא ממהרים להוריד את תג המחיר לאיזור ה-25 מיליון, אותו לפי פרסומים, מוכנה מילאן לשלם.


"אטו יבקש נדבות בעוד 10 שנים"

דווקא בספרד, שהעניקה אזרחות לאטו אשתקד והיכן שכבש החלוץ 147 שערים ב-7 שנים (ממוצע 21 שערים לעונה), נשמעו השבוע דברים פחות נעימים לעבר הקמרוני. 

סגן נשיא קבוצת הותיקים של ברצלונה, קפטן ושחקן העבר של הקבוצה בשנות ה-60, ג'וסף פוסטה, ביקר בראיון לעיתונות הספרדית, את סמואל אטו ואת סגנון החיים שלו כשאמר: "אטו יבקש נדבות בעוד 10 שנים, הכל בגלל האובססיה שלו למכוניות יוקרה."

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק