ילד שלי מוצלח (רק בליברפול)

יוסי בניון הוביל את ליברפול לרבע גמר ליגת האלופות וכבש שער מכריע בדרך, אולי לאליפות. מומחי כדורגל ומכריו מנסים להסביר למה בנבחרת אין סיכוי שנראה את ב۠יון בכזו יכולת

יום רביעי 08 אפריל 2009
שלמה חסיד

יוסי בניון וליברפול עשו את ליל הסדר באנפילד, כשפגשו את צ'לסי ברבע גמר ליגת האלופות. למרות פתיחת עונה בינונית, בניון עובר עוד טובה בליברפול, וכבר הספיק להבקיע כמה שערים משמעותיים ביותר, הן במחזור האחרון בליגה מול פולהאם והן בליגת האלופת מול ריאל מדריד, שער שסלל את הדרך של ליברפול לרבע הגמר 

כל זה טוב ויפה והלוואי שימשך, רק שנשאלת השאלה מדוע באנגליה הוא מצליח ובנבחרת כבר שלוש שנים הוא אינו בא לידי ביטוי,

רוני רוזנטל, שהיה בורג משמעותי באליפות האחרונה של ליברפול, מנסה להסביר: "בליברפול הרבה יותר קל ליוסי לשחק, מהסיבה שהוא מוקף בשחקנים טובים. זו הסיבה שהוא כל כך מצליח, ואכן אפשר לומר שהוא נהיה שחקן משמעותי בפאזל של רפא בניטז. אני חושב שבעת הזאת בניון מבין היטב מה רוצים ממנו, מוציא מעצמו את המיטב והוא בטופ של הקריירה שלו".

אז למה בנבחרת שלנו הוא לא מצליח? השחקנים עד כדי כך רעים?

"תלוי למה קוראים כאן הצלחה. לפי דעתי בניון מצליח מאוד בנבחרת. הוא השחקן הכי טוב שלנו, והוא נותן את הכול לנבחרת, למרות שיש טענות שהוא כל הזמן פצוע, ואפשר לחשוב שהוא מתחזה. ברור שמי שמצפה ממנו לסחוב אותנו על הכתפיים שלו למונדיאל יתאכזב כשהוא לא עושה את זה, אבל זה לא אומר שהוא כישלון בנבחרת שלנו. לפי דעתי הוא משקיע אותו הדבר בשתי ۔מסגרות".

דני דבורין, שדר קול ישראל, מחדד את הסוגיה: "בניון מוקף בליברפול בשחקנים מצוינים, מה שמקל עליו את החיים כי ברור שקל יותר לשߗק כשאתה משחק ליד שחקנים מצוינים. דבר שני,  בניון לא משחק בכל המשחקים בליברפול,  ולכן קל לו יותר לשמור את הכוחות למשחקים בהם הוא כן משחק" .

פרשן הספורט, אביעד פוהורליס, מוריד את הכדורגל הישראלי לקרקע המציאוߪ: "אין פלא שבניון לא מצליח פה, כי הנבחרת שלנו גרועה, ואין לו פה בכלל עם מי לשחק. כדורגל זה לא משחק של שחקן אחד, ויהיה טוב ככל שיהיה. בליברפול, לעומת זאת, בניון הוא אחד מתוך 25-30 שחקנים, שרפא בניטז משתמש בהם נקודתית לפי צרכי הקבוצה. למעשה, חוץ מסטיבן  ג'רארד, אין אפילו שחקן אחד שאפשר לומר עליו שהוא בטוח בהרכב של ליברפול, ולבניון זה עושה טוב כי באופי שלו הוא בורג במערכת".

בועז ביסמוט, אוהד ליברפול, ועיתונאי בכיר ב"ישראל היום" אמר: "אני אוהד ליברפול הדוק, אבל לא פחות מכך מעריץ את בניון באופן אישי. כשחזרתי ממבצע ענבי זעם בלבנון, שם סיקרתי את פעולת צה"ל, הישר לביתי בפריז, קיבלתי טלפון בהול מהמערכת לנסוע דחוף לאמסטרדם בשביל לראיין שם את בניון, שבדיוק הגיע לאקדמיה של אייאקס אמסטרדם. הסוכן שלו אמר לו, לא ۜהתראיין, אבל יוסי הוכיח גדלות נפש כששיתף איתי פעולה. אחרי זה ראיינתי אותו כשהיה בסנטנדר ויצא לי להכיר אותו כבר כאיש משפחה, ולא כילד, והוא שמר על החום שלו. ביקרו אותו על כך שהוא נשאר נאמן למירית, שהייתה חברתו הראשונה אבל אני אומר: זה בניון. הוא דימונאי אמיӪי שלא תופס תחת, ואת האופי הנוח שלו הוא מביא איתו למגרש, ובגלל זה הוא נהיה כזה כוכב בליברפול".

 אז למה הוא לא מצליח בנבחרת?

 "כי הנבחרת שלנו כל כך חלשה שאפילו בניון הגדול לא יכול לעזור לנו". 

תגובות

טלספורט בפייסבוק