אני שגריר נתניה בגרמניה

לותר מתיאוס שוב שהה השבוע בגרמניה, הפעם במשחק הידידות בין גרמניה לאנגליה. בראיון מיוחד הוא אומר: "הוזמנתי גם לטקס זיכרון לזכר קורבנות השואה. אנשים מתעניינים ורוצים לדעת יותר על ישראל ועל מכבי נתניה"

יום שישי 21 נובמבר 2008
אשר גולדברג

 מאמן מכבי נתניה, לותר מתיאוס, חזר אתמול (חמישי) מגרמניה שם היה אורח הכבוד במשחק הידידות בין גרמניה ואנגליה וכן אורחה של הקהילה היהודית בברלין. במהלך הביקור אליו הוזמן במיוחד ע"י הקהילה היהודית הוזמן המאמן ונכח בטקס מיוחד לזכר השואה שנערך בעיר עבור אוהדי גרמניה ואנגליה. מתיאוס מספר בראיון לאתר הרשמי של הקבוצה על הביקור, הטקס ועל ייצוג המועדון בחו"ל על ידו.

מה הביא אותך לברלין?

הוזמנתי לאירוע מיוחד ששילב בין משחק הידידות בין גרמניה לאנגליה יחד עם טקס מיוחד לזכר השואה. בשעות הצהריים המוקדמות ביום רביעי ביקרתי במוזיאון היהודי בברלין כדי לכבד את זכר השואה בטקס שאורגן ע"י הקהילה היהודית בברלין. בין האורחים שפגשתי, שוחחתי גם עם יו"ר ארגון יהודי גרמניה הגב' קנובלך. לאחר מכן בשעות הערב נכחתי במשחק בין גרמניה ואנגליה.

נהנת מהמשחק בין גרמניה לאנגליה?

המשחק היה טוב למרות ההפסד 2:1 של גרמניה. שני הנבחרות היו נהדרות אבל אנגליה שיחקה כדורגל טוב יותר וניצחה בצדק. היריבות הספורטיבית בין שתי הנבחרות הולכת דרך ארוכה אחורנית בזמן, כאשר אחת הסיבות העיקריות היא אותו "שער וומבלי" המפורסם שכבש ג'ף הרסט שהבטיח את הניצחון של האנגלים על גרמניה 2:4 ב-1966.

את מי פגשת במשחק?

פגשתי בנציגי התאחדויות הכדורגל של גרמניה ואנגליה וביניהם את תיאו צונצייגר, יו"ר התאחדות הכדורגל הגרמנית שהתעניין מאוד בכדורגל הישראלי בכלל ובמכבי נתניה בפרט. כמו כן היו שם אוהדי שתי נבחרות לצד אגדות כדורגל כמו גונת'ר נצר, פרנץ בקנבאואר וג'ורג' האסט. גונת'ר נצר היה מאוד נגרש לקראת משחק הידידות בין מכבי נתניה לבורוסיה מנשנגלדבך;  שכן הוא שיחק במועדון 10 שנים בין 1963 ל-1973. נצר ביקר בישראל מספר פעמים בעבר ומקווה להגיע בישראל בקרוב שוב, אולי אפילו למשחק הידידות מול בורוסיה מנשנגלדבך שיתקיים ב-14 בדצמבר.

מה לדעתך היתה מטרת המשחק בין אנגליה לגרמניה

זה היה יותר משחק מבחן, מאשר משחק ידידות. למרות היריבות בין הנבחרות והפיכתם של המפגשים הללו לקלאסיים מאז 1966 והציפיה של אוהדי הנבחרות למשחקים מסוג זה, ביום רביעי זה היה יותר משחק אימון מאשר כל דבר אחר. אני חושב שהאוהדים ציפו לראות את ההרכבים הכי חזקים של שתי הנבחרות, אך הסתפקו במשחק בין נבחרות מחליפים מחוזקות.

הוזמנת לטקס במוזיאון יהודי ואז למשחק בין גרמניה לאנגליה, האם אתה חושב שיש לכך קשר עם העבודה שאתה מאמן את מכבי נתניה?

יושבת ראש ארגון יהודי גרמניה הזמינה אותי לטקס הזיכרון המיוחד לזכר השואה ואז הייתי אורח כבוד במשחק, לאחר שהוזמנתי ע"י התאחדות הכדורגל הגרמנית.  אני אישית מאמין שכל הזמנה שאני מקבל כנציג של מכבי נתניה יש לה השפעה חיובית על שמו ותדמיתו של המועדון. בזכות השם שהצלחתי לפתח לעצמי במהלך הקריירה שלי ככדורגלן אני מושך תשומת לב רבה מאנשים מחוץ לישראל ובמיוחד בגרמניה. אנשים מתעניינים ורוצים לדעת יותר על ישראל ועל מכבי נתניה. במהלך השיחות שניהלתי סיפרתי על התוכניות של המועדון וההתקדמות וכמובן על משחק הידידות הקרב ובא מול בורוסיה מנשנגלדבך. כל אמצעי התקשורת בגרמניה כבר נרגשים לקראת האירוע.

האם אתה מחשיב את עצמך כסוג של שגריר?

זו היא שאלה מאוד מעניינת והתשובה היא - כן. אני מרגיש כשגריר הכדורגל הגרמני כשאני בישראל. באותו הזמן אני מרגיש כשגריר של מכבי נתניה בגרמניה או בכל מקום אחר.מקבלים אותי בחמימות רבה בשתי המדינות ואני מנצל את ההזדמנות כדי לספר לכולם על מכבי נתניה

מחשבות לקראת המשחק מול עירוני קרית שמונה?

אני תמיד נרגש ומצפה למשחק הבא ומצפה שנחזיר לעצמינו את הנקודות שאיבדנו מול בית"ר ירושלים ביום שני.

 

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק