אפילו בלי להתאמץ

מכבי חיפה, בלי להתאמץ יותר מדי הצליחה לנצח 4:1 באורווה משערים של גאדיר (14), רפאלוב (18), כיאל (30) וארבייטמן (90). גאקריג'ה (20) רק צימק

שבת 22 נובמבר 2008
מערכת TELESPORT
הצעירים של אלישע לוי נתנו לו ניצחון במשחק לא גדול, אבל מלא שערים הערב באורווה. 

חיפה פתחו את המחצית הראשונה בסערה עם שער בכורה של גאדיר בליגה כבר בדקה ה-14. לא הרבה זמן עבר ורפאלוב הכפיל את התוצאה. ג'אקריג'ה עוד הספיק לצמק, אבל כיאל וארבייטמן חתמו את תוצאת הסיום. 

ניצול מצבים מרשים של מכבי חיפה, בנוסף לטעויות של השוער הצעיר שניר דורי, הביאו לקבוצה של אלישע לוי ניצחון גדול, שמשאיר אותם במקום הראשון שבוע נוסף.

מהלך המשחק:

הפועל פתח תקווה פתחה טוב את המשחק כשאת מצבה הראשון היא השיגה בדקה ה-5. אוזן הכניס כדור עומק לאבו חצירא, החלוץ השאיר לשן, שמחוץ לרחבה בעט לא מספיק חזק, אדרי זינק טוב ולקח את הכדור בקלות.

ובהתקפה הראשונה המסוכנת שלהם, מכבי חיפה מוצאת את הרשת. בדקה ה-14, קולמה שלח כדור לאלון חרזי, שהגביה כדור לרחבה, ומוחמד גאדיר מהאוויר שלח כדור נפלא אל הרשת ולא השאיר לשוער החסר ניסיון שום סיכוי. שער בכורה ענק לחלוץ הצעיר והמצויין של חיפה, מוחמד גאדיר.

ועכשיו זה כבר 2:0. שוב חרזי עם המסירה, הפעם אל רפאלוב. רפאלוב בועט אל הפינה מכ-20 מטרים כדור לא חזק במיוחד, אבל שניר דורי לא הצליח לבלום את הבעיטה שקפצה על הדשא בדרכה אליו.

לא מספיקות לעבור 2 דקות, ופתח תקווה חוזרת למשחק. כנראה שאמיר אדרי ראה את הנדיבות של השוער הריב, שניר דורי, והחליט לעשות טעות דומה. בעיטה לא מסוכנת במיוחד של ג'אקריג'ה מרחוק קפצה על הדשא והגיע אל אדרי, שהדף אל תוך שערו הוא. פתח תקווה חוזרת למשחק משום מקום.

והשערים ממשיכים לזרום, עכשיו זה כבר 3:1 לחיפאים. בעיטה חופשית של רפאלוב מ-20 בדקה ה-30מטרים פגעה בבירם כיאל בדרך לשער, הטעתה את דורי וחדרה לרשת. חיפה עד כה עם 100% הצלחה מול השער, 3 בעיטות, 3 שערים. 

במחצית שני המאמנים עורכים חילופים, בחיפה גולסה נכנס במקום גאדיר, שנפגע בברך ולא יכול היה להמשיך, ואילו בפתח תקווה נערך חילוף התקפי, כשגורמן יוצא, ומנואל בנאימי נכנס במקומו.

המצב הראשון של הביתיים במחצית השנייה היה בבעיטה חופשית של אוזן בדקה ה-50, אבל הכדור המסובב שלו ברח הרחק מחוץ למסגרת.

בדקה ה-60 קטן הסתובב טוב ברחבה, אבל שניר דורי יצא טוב וחסם את הבעיטה לקרן.

בדקה ה-65 בוקולי נכנס כמחליף, וישר אחר כך קיבל הזדמנות נהדרת באחד על אחד מול שניר דורי ממסירה יפה של קטן, אבל בוקולי בעט חלש ונמוך לידיו של דורי. מחצית שנייה טובה יותר לשוער הצעיר של פ"ת.

בדקה ה-77 ג'אקריג'ה עשה מבצע ענק ומקצה הרחבה בעט חזק לידיו של אדרי. אדרי הדף רע, אבל למזלו הכדור התעופף לקרן בלבד.

בדקה ה-87 בנאיני קיבל הזדמנות אדירה לכבוש אחרי בלאגן בהגנה החיפאית, אבל מתוך הרחבה הפציץ אל מעל לשער. פחות מדקה אחר כך ריקן השאיר כדור לבנאיני, שנבלם בבעיטה הראשונה, ובבעיטה השנייה, כמו בהזדמנות הקודמת שלו, בעט חזק מבלי לדייק.

בדקה ה-90, כיאל במהלך כדור משאיר את כדור למסיללה באגף השמאלי, האפריקאי פרץ טוב ובעט חזק אבל שניר דורי ביצע עצירה נהדרת.

עמוק בתוספת הזמן, ארבייטמן גמר את הסיפור סופית. בעיטה חופשית של שלומי מ-20 מטרים לפינה של דורי, עברה בין כל השחקנים, וחדרה לרשת.


הרכבים:

מכבי חיפה: אמיר אדרי, אלון חרזי, דקל קינן, לאוניד קרופניק, פיטר מסיללה, ג'ון קולמה, בירם כיאל, ליאור רפאלוב (בוקולי, 65), יניב קטן, מוחמד גאדיר (אייל גולסה, 45), טמבינקוסי פאנטיני (שלומי ארבייטמן, 75).

הפועל פ"ת: שניר דורי, אורי אוזן, גל כהן, סטיבן אופיי, שוקי נגר (יוסי רוזן, 73), מארק גורמן (מנואל בנאיני, 45), קוני ג'אקריג'ה, אייל שן (אבי ריקן, 67), ג'וניור ויסה ,פטי נימבה, שמעון אבוחצירא.
 


תגובות

3

טלספורט בפייסבוק