בעט אלון בעט. גם בנבחרת?

בעוד שלושה חודשים יחגוג אלון חרזי 38 שנים וישבור את שיא ההופעות של כדורגלן ישראלי בליגה הראשונה. החברים מפרגנים וטוענים: הוא הכי טוב בתפקיד שלו בישראל. הוא פשוט עובד קשה

יום ראשון 23 נובמבר 2008
שלמה חסיד

המרענן הרשמי של ליגת העל בחלוף הסיבוב הראשון הוא כישרון "צעיר" בשם אלון חרזי, שסוחף את מכבי חיפה אל הפסגה. חרזי, שיחגוג בפברואר יום הולדת 38,  מתרוצץ כבר 20 שנה על המגרשים של הבוגרים ועדיין נראה בשיא כושרו.

חרזי ישבור כנראה  בעוד עשרה מחזורים את שיא ההופעות בכל הזמנים של כדורגלן ישראלי בליגה הראשונה כשישלים 520 הופעות. הוא הצליח לשרוד בליגה הראשונה בגיל בו רבים מחבריו כבר פרשו. אחד מהם הוא  בן דודו, רונן חרזי שאמר: "כל הכבוד לאלון. הוא מייצג את המשפחה בצורה יפה . במכבי חיפה ידעו למה הם מחתימים אותו, התפוקה שלו לא נמדדת רק במגרש אלא גם מחוצה לו. הוא נראה פנטסטי ואני מפרגן לו"

דוגמא לשחקן שפרש בגיל צעיר יותר ולא עמד בעומס הוא אלון מזרחי שבגיל 34 תלה את הנעליים. מזרחי מנסה להעמיד דברים בפרופורציות: "אני בכלל לא מבין מה ההפתעה פה. אם שחקן שומר על עצמו ונראה מדהים כמו אלון חרזי, אין לו שום בעיה לשחק ברמות הגבוהות וגם להיות טוב".

חרזי נחשב לשחקן הגון במיוחד, אולי ההגון ביותר בכדורגל הישראלי. אולם בשנת 1997/8 הוא שוחרר ממכבי חיפה על ידי המנג'ר  גיורא שפיגל ממכבי חיפה לאחר שהסתכסך עם שפיגל. בסופה של אותה עונה זכה חרזי באליפות עם בית"ר ירושלים וחזר למכבי חיפה לאחר ששפיגל פוטר ממנה. 

דוד אמסלם, ששיחק עם חרזי בבית"ר ירושלים מפרשן: "עם אלון חרזי זכינו באליפות ב-98. שחקנים צעירים ראו אותו מתאבד על המגרש ואם הוא יכולף הם הבינו שגם הם יכולים. העונה הוא מדליק את הקהל והוא הסמל, לא פחות מיניב קטן". 

גם אתה שורד בגיל דומה

"בגיל הזה הכי קשה לשחק וההישרדות קשה מאוד. אתה רוצה למשוך את הקריירה כמה שיותר וחרזי קוצר היום את הפירות של השקעה בגוף שלו ושל מקצוענות. ככה צריך להתנהג שחקן כדורגל".

לאלון חרזי יש גם 89 הופעות בנבחרת, אולם בשנתיים האחרונות הוא לא זומן וכך לא התאפשר לו וכנראה שגם לא יתאפשר לו לחצות את רף 100 ההוופעות. רונן חרזי טוען ש"לפי דעתי כמו שהוא נראה קשטן צריך להזמין אותו לנבחרת כי אין שחקנים בתפקיד שלו והניסיון שלו שווה זהב". אלון מזרחי מסכים: "הוא נראה כאילו הוא עכשיו עלה מהנוער ואולי השחקן הכי טוב בארץ בעמדה שלו. למכבי חיפה הוא נכס אמיתי וכולם יודעים שמה שחשוב הוא התרגיל ולא הגיל".

אלון חרזי מסכם: " אני בסך הכל עושה את מה שאני אוהב. אני מקווה שזה יימשך ושנמשיך להנות מכדורגל ושמכבי חיפה תצליח". 

לא קשה לך בגיל הזה?

"אני קם כל בוקר עם חיוך גדול על הפנים ויודע שגם היום אני הולך לעשות את מה שאני הכי אוהב בעולם וזה בעיני סוד ההצלחה"

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק