שאול היה גאה בכם

ההתנהלות של מכבי תל אביב בפרשת אפי בירנבוים היא ניצחון לא קטן לדרך העסקונה הישנה והרעה שהובילה קבוצות לפירוק או התפרקות, זו שהפכה לדגל עבור עסקנים כמו שאול איזנברג ואברהם פלדה

יום שני 24 נובמבר 2008
דורון ברגר
 אחת הסיבות שגרמו ללא מעט מאוהדי הפועל תל אביב או קבוצות אחרות בכדורסל הישראלי לשנוא את המותג הצהוב שנקרא מכבי תל אביב היא שמעון מזרחי. לא יעזור כלום. האיש הקפדן הזה שדאג להתווכח עם השופטים על נקודה גם עם קבוצתו הובילה ב-49 הפרש בגביע על עירוני בית שמש.  הוא קפיטליסט מוצהר,  בדיוק מה שאוהדים אחרים, יפי הנפש, לא אהבו.

אי שם בשנות השמונים החלו כמה עסקנים לנצל את המצב והבינו כי אם הם לא יכולים להיות שמעון מזרחי, אפשר או להצטרף אליהם בדרך או לנסות שיטת ניהול אחרת, מלאה קומבינות. אפשר להפליא עם אי תשלומים, אי עמידה בתקציבים  ועוד שיטות שונות. 

חלילה, לא כולם רימו, אבל בזו אחר זו התפרקו להן כל המתמודדות עם מכבי תל אביב על תואר האליפות, עד שהאחרונה שבהן, הפועל תל אביב של שאול איזנברג, קרסה אל הליגה השלישית או הרביעית, או השד יודע מתי יש להם משחק נגד מכבי טבעון.

בתחילת המילניום הנוכחי, הבינו כנראה כמה מראשי מכבי תל אביב כי אין להם מתחרים אמיתיים בישראל. האליפות תבוא כנראה בקלות ולכן אפשר בכל עונה להרוס, לפטר, לטנף ולקלס את כל מי שלא נוהג כדרכם. נבן ספאחיה, אחד המאמנים המוערכים באירופה, לא הצליח להביא לכאן זרים נורמאלים בעיקר בגלל מלחמת לבנון 2, אז נשלח אותו הביתה.  

עודד קטש בחר בעוזר מוזר, נעיף את שניהם לכל הרוחות. צביקה שרף סבל ממכת פציעות (מרכוס פייזר וניקולה וויצ'יץ' לא היו איתו בחלק האחרון של העונה) נחזיר אותו למתנ"סים. הקורבן התורן הוא אפי בירנבוים.

אפי נכשל, אפילו בגדול. אבל את מה שהוא שכח בכדורסל לפני 10 שנים, אדון שרון דרוקר עוד לא התחיל ללמוד. אפי, כמו צביקה שרף למשל, הוא מאלה שזרעו, השקו וגידלו את הכדורסל הישראלי בעידן המקצועני. כמעט בכל העונות שלו בכל הקבוצות, הוא הצליח. 

אבל הפתיחה הגרועה שלו  כבר הספיקה למנהלי המועדון המפואר בו הוא עובד, לחפש מאמנים מעבר לים. הכל בזמן שאפי עובד 24 שעות ביממה ומנסה להציל את המולדת של שמעון מזרחי.

האמת, לא מגיע לראשי מכבי תל אביב מאמן כמו אפי. שילך אפי למקום אחר וינסה ממנו להגשים את חלום האליפות. שראשי מכבי תל אביב יחפשו פראייר תורן חדש שיעבוד 24 שעות ביממה ויעבור הקנטות כאלה וזובורים שלא היו מביישים את ראש עירית רמלה והתייחסותו למאמני קבוצת הנשים.

 פעם רענן כץ אמר שאם הוא היה משחק הדברים היו נראים יותר טוב. אולי זו באמת השיטה. שכץ ישחק או לפחות יאמן. לא יהיה דבר יותר דומה לזה מהקבוצות של שאול איזנברג ואברהם פלדה. 

כמה ששאול גאה היום בדרך שלו.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק