ומי הבא בתור?

חמישה מחזורים עברו בליגת העל בכדורסל וארבעה מאמנים כבר מצאו עצמם מפוטרים. מיקי דורסמן שהחליף מאמן, טוען: מי שהולך הביתה זה לא אומר שהוא לא מאמן טוב. המפוטר רובי בלינקו: לא היו לי אשליות

יום שלישי 25 נובמבר 2008
שלמה חסיד
בחלוף חמישה משחקים של הליגה הישראלית בכדורסל וארבעה מאמנים איבדו את מקום עבודתם בליגת העל. ממוצע של כמעט מאמן למחזור.  זיו ארז, משה ווינקרנץ, רובי בלינקו ואפי בירנבוים הם הארבעה שהנהלות הקבוצות שלהן איבדו את הסבלנות בשלב מוקדם. נכון, כל הארבעה פתחו רע את העונה, אבל מישהו הרי חייב היה להפסיד במשחקים ואינפלציה כה גבוהה של עזיבה אל זכורה זה זמן רב.

נשאלת השאלה כיצד זה קורה. כיצד מאמנים איבדו את המעמד שלהם והפכו לשעיר לעזאזל של ההנהלות.

דיוויד בלאט שאימן בשנים האחרונות ברוסיה ואיטליה טוען ש"מאמנים זקוקים לזמן לפעמים בכדי להשפיע על הקבוצות אבל זה לא תמיד ניתן להם .  חבל שזה המצב, חבל שמאמנים טובים הולכים הביתה בלי לקבל הזדמנות אמיתית". 

אחד מאלה שהחליפו מאמן מפוטר הוא מיקי דורסמן שזכה בעונה שעברה באליפות עם הפועל חולון. דורסמן: "בהחלט מדובר במספר גדול של מאמנים שקרסו, מי שהולך הביתה זה לא אומר שהוא לא מאמן טוב. לפעמיים יש קושי וקבוצות רוצות שינוי".

בסופו של דבר זה נראה לא רציני

"אם מינו מישהו זה כבר אומר שהוא מאמן טוב ואם החליפו אותו זה אומר שזה יותר קל להחליף מאמן מאשר את כל השחקנים.

עוד מאמן שהחליף מאמן מפוטר הוא אריאל בית הלחמי, שהגיע במקום ויינקרנץ לבני השרון. בית הלחמי: "אין מאמן שלא מכיר את זה. זה חלק מהמשחק, אתה בא נותן את הנשמה, נותן תוצאות ובסוף הולך הביתה".

זה פשוט אכזרי

"זה בהחלט תפקיד אכזרי, אך אנו נשארים במקצוע כי אנחנו אוהבים גם לפעמיים רגעים שמחים בעבודה.

מאמן בכיר בכדורסל הישראלי הסביר מעט יותר: "הכל כאן לא רציני.  מי העפילו בשנה שעברה לפיינל פור של הכדורסל הישראלי? ארבעה מאמנים, צביקה שרף, רוני בוסאני, דורסמן ובירנבוים. שלושה מהם לא פתחו את העונה כמאמנים בליגת העל. אתה מבין? המאמנים הכי מצליחים נשארו בחוץ. ההנהלות משלמות שכר נמוך וקל לפטר. במכבי תל אביב זה סתם היה לחץ".

המפוטר הלפני אחרון היה רובי בלינקו. באופן רשמי בלינקו התפטר, אבל הוא לא עשה זאת רק מרצונו. בלינקו: "לא היו לי אשליות, ידעתי שאם לא יבואו ניצחונות אני הולך הבייתה, לצערי זה מה שקרה ואין לי תלונות , בספורט המאמן אשם בהפסדים וזה מה שקרה איתי, אני מאחל הצלחה לר"ג ומקווה למצוא את עצמי חוזר לעניינים כמה שיותר מהר.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק