ההחלטה שהפילה את אפי

בלעדי: סיפור ההדחה - המהלכים שמאחרי הדרמה הגדולה. ההחלטה שהתקבלה באוטובוס ממלחה. השכר שהוצע לאדלשטיין. הזעם של רענן כץ והאלטרנטיבה (והתרגיל) שלא הוצעה לבירנבוים

יום רביעי 26 נובמבר 2008
שלמה חסיד

גם מכביסטים ותיקים הופתעו מהמהלך של הנהלת מכבי. כאשר הפסד בליגה במלחה, גורם לה לפטר מאמן, אולם איש מחוץ למועדון הצהוב, אינו יודע את הסיפור האמיתי שהוביל לפיטורי אפי בירנבוים. סיפור שהתחולל במשך פחות מ-24 השעות שאחרי ההפסד המבזה במלחה.

כעת, באופן בלעדי ולראשונה, אנו מפרסמים את השתלשלות העניין מאז ההפסד במלחה ועד להחלטה להחזיר את פיני גרשון.

כבר ביום חמישי בחצות, באוטובוס שהוביל את מכבי תל אביב בחזרה מירושלים,  התקיימו התייעצויות ראשוניות בין שמעון מזרחי, דיוויד פדרמן ורענן כץ (בטלפון ממיאמי). החברים היו בדעה שיש לבצע שינוי מיידי בקבוצה וש-"ככה זה לא יכול להמשך". איש מהבעלים לא תמך באותה שעה בהחלפתו של אפי ושמו של גרשון כלל לא עלה על הפרק. למעשה, באותה שעה איש לא האמין שיש סיכוי לצרף את גרשון.

שמעון מזרחי היה הנחוש מכולם שלא לפטר את בירנבוים, הוא הציע בשעת לילה מאוחרת למנות באופן מיידי את ארז אדלשטיין למשרת עוזר המאמן ולהפוך את רועי חגאי, יד ימינו של אפי, לעוזרו השני של המאמן.  פדרמן וכץ ביקשו 12 שעות של מחשבה.

למחורת בבוקר ביום שישי, התקבלה ההחלטה בין פדרמן למזרחי: חיזוק הצוות המקצועי והסקת מסקנות מהתצוגה המבזה במלחה. פדרמן ומזרחי החליטו כי אין צורך לפטר את בירנבוים. הם גם אמרו כי יש להוכיח לקהל כי ההנהלה  לא מאבדת את העשתונות, לא מפטרת את המאמן ומצד שני לא קופאת על השמרים ומבצעת שינוי. הכוונה הייתה להודיע על מינוי אדלשטיין עד השעה 13:00.

ביום שישי בשעה 11:00 נוצר קשר עם אדלשטיין, אשר הביע הסכמה להצטרף לצוות של אפי בירנבוים ואף נקבע שיקבל עד תום העונה שכר של 100 אלף דולר וישמש כעוזרו של אפי. כשמזרחי עידכן את בירנבוים בהתפתחויות, הפתיע המאמן וסירב באופן מוחלט לקבל את אדלשטיין כעוזרו.

סירובו של אפי לקבל את אדלשטיין, הימם את אנשי מכבי שלא הבינו את ההחלטה, מכיוון שבשלב הזה של העונה, לכולם היה ברור שהמערכת זקוקה לשינוי וכי עוזרו הטירון, רועי חגי, לא מסוגל לשמש לו כלב הנחייה בתוך כל התוהו ובוהו מסביב.

במכבי הבינו שיהיה צורך לבצע שינוי אחר. פדרמן ומזרחי המתינו לכץ שיקום משנתו במיאמי  ובישיבת הנהלה דחופה שזומנה ליום שישי בשעה 15:00 בצהריים (שעת בוקר מוקדמות במיאמי), עודכן גם רענן כץ בסירובו התקיף של בירנבוים.

כץ זעם. באותה הישיבה הוסמך מזרחי ע"י חברי ההנהלה, ליצור קשר עם פיני גרשון ולסכם איתו את הצטרפותו למכבי. חלק מחברי הנהלה העלו רעיון לחייב את אפי לעבוד תחת גרשון,  כאשר לחברים ברור שאפי לא יסכים לקבל את פיני כמנג'ר מעליו, כפי שלא הסכים לקבל את אדלשטיין כעוזרו. ההצעה נפלה כדי לא להשפיל את בירנבוים

ביום ראשון בבוקר נראו הפערים בין גרשון למכבי גדולים מידי, אלא שהגעתו לארץ של אריק קריין, ידידו וסוכנו של גרשון טרפה את הקלפים מחדש. וכך, כעבור יומיים של מגעים כספיים הצליחה מכבי לפתות את פיני גרשון לחתום, זאת לאחר שהבטיחה לו כי לא יינזק מבחינת מס הכנסה והמהלך הדרמטי הושלם.

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק