אכזבת ה(חצי) שנה

מה קרה לקבוצה העשירה בעולם? זניט סנט פטרסבורג שהרשימה עד אמצע 2008, הפסידה את האליפות וסיימה רק במקום החמישי בטבלה. אלי שווידלר, עיתונאי המתמחה בכדורגל הרוסי מנסה להסביר את נפילת הענק הרוסי

יום שישי 28 נובמבר 2008
אביחי קרבצ'יק

זניט סט פטרסבורג, הקבוצה העשירה ברוסיה היא ללא ספק אחת האכזבות של ליגת האלופות, מחזיקת גביע אופ"א מאשתקד ומחזיקת הסופר קאפ לא הצליחה לתרגם את הכדורגל האיכותי שלה מהעונה החולפת בליגת האלופות ובליגה הרוסית בפרט.

אז נכון שזניט יכולה להאחז בכך שהיא קיבלה שתי קבוצות חזקות כמו ריאל ויובנטוס, אשר היו בעבר מחזיקות הגביע האירופי, אך לאן נעלם הקסם של האלופה היוצאת במשחקי הליגה. חניכיו של אדבוקאט ההולנדי, סיימו רק במקום החמישי בטבלה כאשר רק במחזורי הסיום הם מצליחים להתמקם במקום המוביל לגביע אופ"א.

רק לסבר את אוזניכם, התקציב של זניט הוא תקציב בלתי מוגבל, השנה, לצורך העניין, ראשי הקבוצה העמידו תקציב של 500 מליון אירו, שהוא התקציב הגדול בעולם ובמידה והמאמן יבקש חיזוק נוסף הוא לא צפוי להתקל בסירוב. 

כדי לנסות להבין אך זה קרה ראינו השבוע את אלי שווידלר, עיתונאי אשר מתמחה בתקשורת ברוסיה ניסה להסביר את הסוגייה: "זניט חשבה שהיא יכולה לשחק בשני מסגרות בו זמנית ולהצליח, אך כנראה שהעומס על השחקנים היה גדול מדאי".

הקבוצה אשר בבעלות "גזפרום" הפסידה את האליפות לקבוצה מחבל קווקאז, הלא היא רובין קאזן אשר הפתיעה את כולם בדרך אל לתואר. שווידלר חושב שזוהי תופעה חולפת: "רובין קאזאן לא תפגע בהגמוניה של הקבוצות ממוסקבה או של זניט בשנה הבאה היא בסך הכל אפיזודה חולפת".

שווידלר הוסיף: "הקבוצה נותנת גיבוי למאמן ורוצה שימשיך עונה נוספת". לגבי האפשרות כי שחקן ישראלי ינחת בסן פטרבורג אמר האחרון: "ישנה בעיה קשה עם הקהל של זניט, יש שם גרעין של פשיזהם אשר מתנגד להביא לקבוצה שחקנים שחורים או מיעוטים שונים".

לצפייה בראיון לחצו PLAY מתחת לתמונה. צילום ועריכה: אביחי קרבצ'ק

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק