לא לשכוח. הוא גם מאמן

בסופו של שבוע, נעשה לפיני גרשון עוול שהפכו אותו למשיח או מושיע ושכחו שמדובר במאמן הכדורסל המצליח ביותר בכל הזמנים

יום שישי 28 נובמבר 2008
דורון ברגר
לכל בר דעת ברור שלפיני גרשון יש חלק בהפסד למאלגה, אבל החלק שלו הוא באמת מזערי. לכל מי ששכח, גרשון הגיע למכבי תל-אביב בדיוק לפני עשר שנים כמחליפו של יורם חרוש. הוא נחל כישרון באירופה בדמות משחק בזיוני בחוץ מול ציבונה זאגרב והדחה כבר בשמינית הגמר על-ידי בולוניה. באליפות הוא זכה אז בקושי ובעזרה מהבית של דיוויד בלאט (שהקשיב דרך הטלוויזיה לפסקי הזמן של אפי בירנבוים). רק שנה מאוחר יותר גרשון התגלה במלוא מקצועיותו שהוביל את מכבי תל-אביב לאחר 12 שנה לגמר האלופות. 

עוד לפני מכבי תל-אביב היו לגרשון הצלחות גדולות בגליל-עליון, מכבי ראשון-לציון וקבוצות אחרות.  בימים שאחרי מכבי תל-אביב הוא כמעט זכה באליפות יוון והדהים שהעפיל מהבית הקשה ביותר לאליפות אירופה עם נבחרת בולגריה הקיקיונית. 

גרשון לא יזם את הפסטיבל המדהים שנעשה לו בשבוע האחרון. נכון, היה לו חלק במסיבה הגדולה, למשל כשאמר שחזר גם כדי להיות קרוב לאמא שלו. נכון, גם השבוע יצאו מפיו כמה פנינים, אך נראה כי גרשון היה מתון יותר משרשרת המתלהבים שחשבו שבשלב מסוים הוא יכופף את הטבעת כמעשה אורי גלר ויחסום את האפשרות של הספרדים לצלוף משלוש.

גרשון לא דאג למסיבה שערכו לו ברדיו המעריצים שלו. הוא לא התקשר לעורכי העיתונים וביקש להופיע על כל השער. סביר להניח, בעצם די בטוח, שהוא לא ביקש מצביקה שרף לפרגן.

 גרשון הבין לאיזה מצב הוא נקלע ולאיזה צרה הוא הכניס את עצמו והוא דווקא ידע להתנהג בהתאם, להבדיל מעשרות אוהדים, עיתונאים וחלק מראשי הקבוצה.

דווקא שמעון מזרחי הצליח לשמור על מתינות מפתיעה. מזרחי לא דיבר על כך שיד-אליהו שווה 20 נקודות ופיני גרשון עוד 40. מזרחי דיבר על ניהול משחק נכון ועל היכולת של גרשון לעשות את השחקנים שלו לטובים יותר. 

ואת זה כמעט שכחנו השבוע, פיני גרשון הוא המאמן שתחת שרביטו הפגינה גליל-עליון את הכדורסל ההפוך, הוא האיש שיחד עם בלאט בנה קבוצה נדירה בשנת 2000 וקבוצה חלומית בשנת 2004. הוא מצא את נייט האפמן, מייסיאו באסטון, אנטוני פארקר והוא דחף להביא לכאן את שאראס. הוא ידע להביא את שחקניו לריכוז המקסימלי בערבי פיינל-פור בלתי נשכחים והוא לא נשבר גם אחרי הפסד לאליצור קריית-אתא ולאחר שהובס בדרבי.

אז רק תזכרו- פיני גרשון נמצא כאן כמאמן כדורסל. בשביל קסמים תיכנסו לאתר היוטיוב ותקלידו "כריס אנג'ל". ההנאה מובטחת.

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק