אני תומך ומאמין בנמני

ראיון עם אלכס שניידר, הבעלים של מכבי תל אביב. על נמני, שעיה, בושינסקי והשחקנים: "מי שלא ייתן 100 אחוז ישוחרר, גם אם יש לו חוזה ארוך טווח או חוזה קצר. אני מאמין במכבי תל אביב"

יום שני 01 דצמבר 2008
אשר גולדברג

פורסם לראשונה ביום ראשון 30 נובמבר , 20:00

קבוצת המיליונים של מכבי תל אביב ואלכס שניידר במשבר ענק. גל אדיר ששוטף ומכה בקבוצת הכדורסל, כמו הכדורגל. בסיום המשחק בו הפסידה מכבי תל-אביב לבני יהודה בתוצאה 2:3, ישב הבעלים אלכס שניידר בביתו בקנדה ושקע בהרהורים עמוקים וארוכים עד לשיחת הטלפון היחידה שביצע למנג'ר אבי נמני.

השיחה עם נמני החזירה לשניידר את התקווה ואת האמונה שמכבי תל אביב תצא מתוך "הבור העמוק" אליו נפלה מקצועית. 

טלפנתי אל שניידר לביתו בקנדה, ואחרי שהצגתי את עצמי מיהר שניידר להגיב: "הספרים על מכבי תל-אביב 100-102 שנים שנים ראשונות שכתבת יחד עם דני דבורין מונחים על שולחני, ומהם אני נהנה ושואב עידוד ואמונה".

שניידר צפה במשחק נגד בני יהודה. הוא לוקח מהמפגש הקשה הזה את המחצית השנייה: "המחצית השנייה נותנת אופטימיות שאפשר לתקן דברים. פשוט צריך לעבוד קשה, לתת עוד ועוד ובמאמץ משותף לחזור להיות מכבי תל אביב שכולנו שואפים לה".

שאלת המיליונים. אתה נשאר במכבי תל אביב? 

באתי למכבי תל אביב מתוך נתינה ואהבה, אהבה גדולה ותרומה. אני נשאר וממשיך במכבי תל אביב עוד שנים רבות. ברור שכשלא הולך ישנן שמועות. אין שום מחשבה, לא פניתי לשום גורם והנה אני מודיע לך שאני כאן במועדון שאני אוהב מאוד מאוד".

מתברר ששניידר ואבי נמני יצרו קו פתוח של שיחות והערכה. שניידר מביע דעתו על אבי נמני: "נמני הוא האיש שקובע מקצועית במכבי תל אביב. אני מרוצה ממנו, הוא עושה את התפקיד כפי שאני חושב שצריך להתנהל. אני תומך בדרכו חד משמעית וכל מי שמדבר אחרת פשוט טועה. נמני הוא המאמן ואין דבר אחר בתכניות שלי".

מדברים על מאמן זר לעונה הבאה?

"הכל יכול להיות. אבל תאמין לי, לא הקדשתי אפילו מחשבה אחת לעונה הבאה. בואו נסיים את עונת המשחקים הנוכחית ונראה איך נערכים".

מה דעתך על עבודת של אביב בושינסקי המנכ"ל עוזי ושעיה?

"רק מחמאות על עבודתם ומסירותם. אני תומך בהם, הם יודעים זאת. איש לא שמע ממני דברים אחרים, שיתוף הפעולה פורה ואני מאוד מרוצה".

אבל יהיו שינויים?

"בתקציב בטוח שלא. הכסף שנקבע בתחילת העונה הוא זה שעומד לרשותם של בושיסנקי, שעיה ואבי נמני".

לגבי שחרור שחקנים?

"אין ספק שצריך שינוי, ומי שישנו הם הצוות המקצועי והניהולי ולא אני. ברור להם שהם יהיו חייבים לשחרר שחקנים כמו בחילופי דברים. מכספי השחרורים יוכלו להביא שחקנים חדשים לעמדות שאבי נמני יחליט ויקבע".

אומרים ששחקנים יעזבו

 "מי שלא ייתן 100 אחוז ישוחרר, גם אם יש לו חוזה ארוך טווח או חוזה קצר. בכל סכום. רק עם מחויבות מלאה למכבי ת"א שחקנים יישארו".

זו תקופה כלכלית קשה, ראה ארקדי גאידמק 

"אני לא מתעסק בגאידמק, זה לא קשור למכבי תל אביב ואין לי עניין לדון בכך".

אתה מתכוון להגיע שוב למפגש עם הקבוצה בקרוב?

"נכון לעכשיו אין לי תכניות להגיע בקרוב לישראל, אני בוטח באנשים שמנהלים שידעו איך להזיז דברים כי אנחנו בקשר".

בדבריך ישנה אכזבה מהפתיחה החלשה

"ברור. הרי את רצוני בתארים, בהישגים ובחיבור חדש עם האוהדים כבר אמרתי. צריך לזכור ולהזכיר כי דברים כאלה קורים בספורט ובכדורגל. נכנסנו לפתיחה רעה שלא תוכננה, ואיש לא חשב עליה. צריך לעצור, להשקיע, לתקן ולהשתפר כי אני מאמין מאוד בקבוצת הכדורגל של מכבי תל אביב ובאוהדים שלה".

אתה רוצה קבוצה של צעירים מתוצרת בית?

"רק באופן הזה שיהיו למכבי תל אביב שחקנים טובים שצמחו בקריית שלום. רק כך  נוכל להיות בקדמת הבמה. נעשית עבודה, התוצאות יהיו בקרוב, אני בהחלט רוצה המון צעירים במכבי".

בשבת מפגש מלחץ נגד בית"ר ירושלים

"אין שום משחק קל. אני מאמין שדרך מפגש מאתגר שכזה נוכל לחזור ולעלות על המסלול. כבר אמרתי שאני מאמין במכבי תלאביב".

לסיום, התאוששת מפיטורי רן בן שמעון?

 "הצטערתי מאוד על המהלך. לרן מגיעות מחמאות ואני מרבה לשוחח איתו. אשמח אם תהיה לו קבוצה בקרוב".

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק