ליברפול בפסגה למרות תיקו מאופס

ליברפול העפילה לראשות טבלת הליגה האנגלית הבכירה, למרות שסיימה בתיקו מאופס עם ווסטהאם. בניון שיחק 90 דקות

יום שלישי 02 דצמבר 2008
אור בס
 ליברפול יכלה לנצל את הפסדה של צ'לסי לארסנל בכדי לעלות לראשות הטבלה ביתרון שלוש נקודות, אבל בפעם השנייה בתוך עשרה ימים, היא מיאנה לנצח קבוצה לונדונית וסיימה בתיקו מאכזב משהו מול הפטישים.

ליברפול עם יוסי בניון בהרכב הפותח וללא פרננדו טורס, שלטה ללא עוררה במרכז השדה והחזיקה בכדור ברוב הזמן, אך לא היטיבה לתרגם את יתרונה האופטי לשערים.

כבר בדקה ה-10, הצליח בלמה הפיני של ליברפול, סמי הופייה, להשתלט על כדור קרן ולנגוח אותו מטווח קרוב לעבר השער, אך קרלטון קול הרחיק מהקו. שתי דקות אחר כך, הצליח מת'יו אפסון להרחיק מהקו כדור של אלברטו ריירה, לאחר יציאה גרועה של השוער הלונדוני רוברט גרין.

קבוצתו של ג'יאנפרנקו זולה שיחקה משחק חכם באנפילד, התסגרה, יצאה למתפרצות ואף הגיעה להזדמנות פז שיכלה להעניק לה נצחון ראשון באנפילד מאז 1963(!). חלוצה לשעבר של ליברפול, הוולשי קרייג בלאמי,  הצליח להשתחרר משומריו ולשחרר בעיטה ממרחק רב שהכניעה את ריינה אך ננעצה בקורת השער.

במחצית השנייה, מגמת השליטה של ליברפול המשיכה. יוסי בניון הצליח לסחוט הצלה קשה מגרין לאחר בעיטת יעף שלו מהאוויר, ולעומת זאת, נגיחה של קרלטון קול מכדור קרן בלאמי, כמעט ומסתיימת ברשת.

עד הסיום הספיקו דירק קויט, רייאן באבל וסמי הופיה להחמיץ ממצבים קורצים, כשלואיס בואה מורטה מחמיץ הזדמנות גדולה לגמור את המשחק בשניותיו האחרונות.

למרות שעלו למקום הראשון בטבלה עם יתרון נקודה על צ'לסי, ירדו שחקניו של בניטז לקול שריקות הבוז של אוהדיהם המאוכזבים.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק