כנראה לא רצו שאני אצליח

בלעדי: אפי בירנבוים מספר שהוא לא כועס על גרשון ודרוקר. על ההנהלה הוא עצבני אחרי שחייבה אותו לעבוד עם דני גוט, ואת המשחק הערב הוא יראה בצימר בצפון, שהרי הובטח לו פיצוי בסך 150 אלף דולר עד סוף העונה

יום חמישי 04 דצמבר 2008
שלמה חסיד

מה עושה בימים אלה אפי בירנבוים? המאמן שקיבל את משרת חייו, אך סיים אותה מוקדם מהצפוי.

יותר משבוע אחרי, בירנבוים עדיין לא מתראיין. הוא קיבל הצעה לאמן את מכבי רמת גן, אך דחה אותה בשלב זה. רק מקורביו יודעים כיצד הוא מרגיש ומתברר שהוא מרגיש מצוין.

שבוע וקצת אחרי ובשיחה עם מספר חברים שלו, אנחנו מביאים לכם בלעדית את תמונת המצב של המאמן שספק רב אם יראה בכלל את המשחק הערב בין מכבי תל אביב ליצבונה זאגרב.

בירנבוים, בעיקר נח בביתו ברחוב הרואה בר"ג. מידי בוקר יורד למטה לקפה השכונתי לשתות את הקפה ואת קרואסון השקדים, לוקח את עיתוני הספורט ומתענג על המחמאות שהוא מקבל מהעיתונאים, על הדרך האלגנטית שבה הוא ניהל את המשבר במכבי ת"א.

יורם מנחם, מי שהיה מאמן הכושר של מכבי, ניסה להעביר את התחושות של אפי ולטענתו לאפי אין משקעים עם מכבי: "אפי לא כועס.  הוא ומכבי עשו ניסיון שלא צלח. הוא יקבל את כל הכסף עד סוף השנה. הוא כבר המשיך הלאה ועד כמה שאני יודע הוא מאחל למכבי הצלחה".

למה שלא יאמן את מכבי ר"ג?

"אין להם כסף, זה נכון שהיו דיבורים  אבל זה לא הבשיל לרמה המעשית. אפי מבלה זמן איכות עם המשפחה שלו, עוזר לאישתו דבורה במטלות הבית ורואה אין סוף משחקי כדורגל וכדורסל בבית. הזוג בירנבוים כבר הזמינו חופשה בסוף השבוע הקרוב בצימר בגליל, שם הם יעשו delete על הפרק במכבי. 

אפי מחכה כבר להצעה הבאה מקבוצת כדורסל, אולם מקורב אליו מבהיר: "אפי לא ייקח כל הצעה. רק אם תבוא הצעה טובה שבה הוא יוכל להוכיח את העובדה שהוא מאמן בכיר וטוב ואם זה מכבי ר"ג, הוא יעדיף להישאר בבית".

בירנבוים לקח ממכבי ת"א צ'קים עד סוף העונה בגובה 150 אלף דולר. עד שפוטר ממכבי הספיק לקבל 100 אלף דולר ובסך הכול הוא ירוויח 250 אלף דולר העונה.

אחד מחבריו של בירנבוים אמר: "אפי קיבל ממכבי משכורת של חמש שנים בליגת העל ולכן הוא חושב שהוא עשה מהלך נכון. צריך להבין דבר אחד, כשמכבי פנתה לאפי, הוא לקח בחשבון את האפשרות שזה ייגמר רע, אבל ידע שלא יוכל לסלוח לעצמו אם היה דוחה את מכבי. היו לו הצעות מירושלים, בני השרון ומכבי חיפה, אבל הוא החליט ללכת למכבי והוא לא מצטער על זה. בירנבוים מוקף באהבה, הטלפון שלו לא מפסיק לצלצל והוא מוקף בכל ראשי הענף שמעודדים אותו. בירנבוים עונה לכולם וגם אחרוני האוהדים של מכבי מקבלים ממנו יחס הוגן.

אחד מחבריו הקרובים שאלו אותו האם הוא לא כועס על פיני גרשון ועל דרוקר, שניהלו עם מכבי מו"מ לפני שפוטר.

בינבוים נשמע מפוייס ואמר למקורביו: "אין לי שום טענה לפיני ודרוקר, לא ציפיתי שאף אחד יביע איתי סולידריות, אני כבר הרבה שנים בענף, אם זה מה שמכבי החליטו אני מכבד את זה ואין לי טענות".

ומה בירנבוים חושב על הנהלת מכבי שחסכה ממנו רכש אבל לפיני גרשון מביאה את כל השחקנים האפשרים?

אפי אמר לאחד מחבריו השבוע: "לי לא נתנו לבחור את השחקנים, וגם כשרציתי שחקן גבוה ורכז ליד קרלוס ארויו זה התמהמה, אני לא יודע אם חיפשו שחקנים, יש לי את ההרגשה שגם את המעט הזה הם לא עשו, אבל פיני קיבל את כל השחקנים וזה רק מראה כמה הם רצו שאני יצליח וכמה הם רוצים שפיני יצליח". 

דבר נוסף שבירנבוים אמר למקורביו: "הנהלת מכבי צריכה לעשות את חשבון הנפש שלה מהמקרה שלי, לא יכול להיות שמביאים מאמן וקובעים לו מי השחקנים, אומרים לו מי הסקאוט שלו הביא שחקן איקס, לך תוציא ממנו את המקסימום. אצל פיני זה לא יקרה, ככה קבוצה לא יכולה להתנהל ואם במכבי לא יפיקו את הלקחים מהמקרה שלי גם למאמנים שיבואו אחרי גרשון יהיה קשה להצליח.

שאלנו את המקורב: יש לו טענות לשחקנים?

"אין לאפי שום טענה לשחקנים, הם עשו את המקסימום ואהואי מאמין שאם מכבי תגיע רחוק עם השחקנים האלה זה יביא לו סיפוק,  למרות שלא יתנו לו את הקרדיט. הוא רציתי שמכבי תנצח את מלאגה והתאכזב, אבל הוא  משוכנע שמכבי תנצח את ציבונה ותצא לדרך חדשה".

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק