חג העצמאות של מלכת הנגב?

לאחר שהעלתה כמעט בוודאות את הפועל ב"ש לליגת העל, ניצבים בפני אלונה ברקת קשיים מול העירייה. האוהדים מבטיחים לתת גיבוי: "נחסום כבישים אם צריך"

יום רביעי 29 אפריל 2009
אביחי קרבצ'יק
רקם בין אלונה לבין קהל הוא הדבר היציב ביותר היום במועדון, הקונצנזוס שיש סביבה הוא מוחלט, אין כמעט אנשים שנוטים לבקר את ההתנהלות שלה, וגם אם יש ביקורות בקרב הקהל היא תמיד נמצאת שם ומדברת פנים מול פנים ולא מנסה לטייח את המצב. לא תראו אותה נלחצת מקללות ומגידופים היא למדה להכיר את התרבות של הקהל בארץ ודברים מהסוג הזה לא גורמים לה להישבר או להילחץ כי היא כבר למדה שמה שעושים בלחץ הוא לא בהכרח מתקנון להצלחה.   

הדבר החשוב ביותר שהבינה אלונה היא העובדה, שפיטורי מאמן הוא לא הפיתרון האולטימטיבי. זריקתו של מרקו בלבול בעונה החולפת והכניעה ללחץ הקהל להביא את גילי לנדאו לא הובילו לכך שהקבוצה תעלה ליגה, אלא התבררה לבסוף כטעות במערכת קבלת ההחלטות. לנדאו לא המשיך שנה נוספת והנה ב"ש מוצאת את עצמה עוד עונה שבה היא מפטרת מאמן, דבר שהפך לנורמה בבירת הנגב. 

מוסר ההשכל של אלונה הופנם והושם כהלכה למעשה, היא מינתה את גיא לוי, המאמן שהוביל את הנבחרת הצעירה של ישӨאל לאליפות אירופה. לוי הגיע כסוג של משיח לבירת הנגב, אך מהר מאוד הפך לאויבו של הקהל.  


בנצי בלומפלד, אוהד ותיק של הקבוצה, אמר ל-telesport על סוגיית גיא לוי וה"רומן" שלו עם הקהל: "מהיום הראשון שגיא לוי הגיע, הוא אמר שהוא בא בשביל אלונה. כאילו העיר והאוהדים לא קיימים והוא בא רק בשבילה. זה היה רמזור אדום בשביל האוהדים. גיא לוי איש כדורגל ומבין כדורגל אבל היה חייב להתייחס לקהל בצורה אחרת".

                              לוי זוכה בےביע הטוטו

הרומן הבעייתי שנרקם בין גיא לוי לקהל לא הסית את אלונה מדרכה והיא דאגה להעניק למאמן שלה את הגיבוי הראוי לאורך כל הדרך אם זה באמצעי התקשורת והן במערכת עצמה. יתרה מכך, היא בחרה שלא לנקוט עמדה ולהיכנס לעימות שהתנהל בינו לבן הקהל ובכך השיגה את המטרה שהציבה לעצמה, ליגת העל. 

האוהד המפורסם מבירת הנےב, הסכים עם דעתה של אשת העסקים: "אלונה הייתה חייבת לתת לו את הגיבוי כדי שהוא יצליח. בכדורגל כבר למדנו כשיש ניצחונות הכול בסדר ויש שקט וכשאין ניצחונות יכול להתחיל בלגאן".  

 

 

 

    &nbsŰ;     
במחזור האחרון בו אירחה הפועל ב"ש את עירוני רמה"ש, ברקת הגיעה אל הנחלה המובטחת שכל-כך רצתה - מגרש מלא עם אוהדים ӡסגוניים, מלאי תשוקה לקבוצה שלהם.  "מלכת המדבר" אמרה באותו משחק:
"זה בדיוק מה שראיתי בחלום שלי שהגעתי לב"ש, עיר שחיה ונושמת כדורגל והיה חסר מישהו שיבוא ויצעיד אותה קדימה ואני שמחה שניתנה לי ההזדמנות להחזיר אותה למקום שהיא ראויה לו". 

למרות החזרה לליגת העל, לא הכול ורוד בבירת הנגב. בהנהלת הפועל ב"ש טוענים שהעירייה לא עומדת בהסכמיה ולא תומכת בקבוצה כראוי ובעקבות כך כבר עלו ספקות מצד ברקת לגבי המשך דרכה בקבוצה. 

למרות שקשה להאמין שדווקא כעת אחרי שהשיגה סוף כל סוף את ההישג המיוחל, ברקת תעזוב הכל ותזרוק את המפעל חיים שהתחילה לפח. האוהדים כבר החליטו להפגין נגד העירייה והעומד בראשה, רוביק דנילוביץ'. 

האוהדים המקומיים לא מתכוננים לוותר. בערב החג נשלחו למרכזייה של ראש העיר 3000 פקסים, שבהם רשום שהם רוצים להיפגש עימו באופן בהול, דבר שהלחיץ את האחרון, וגߨם לו לקבוע פגישה עם האוהדים, שתיערך בימים הקרובים. 

על כך אמר בלומפלד: "אנו מקווים שראש העיר יתۢשת ויעזור בכל התחומים. הגיע הזמן שבב"ש יהיה מגרש כדורגל ראוי לליגת העל, וגם אם לא יבנו מגרש חדש בזמן הקרוב, לפחות שישפצו את וסרמיל. לא מובן לי איך כאחד ששיחק בנוער של הפועל ב"ש והיה חובב כדורגל, דנילוביץ' התנתק לגמרי מהמשחק ולא בא יותר למשחקים. Ӑפילו ראש עיר שאינו מתעניין בספורט מחובתו להגיע למעמד המכובד של משחק שהיה אמור להיות משחק עלייה, אז בטח ובטח שאחד כמוהו".  


̍
אייל,  אוהד הקבוצה, נשמע קיצוני אף יותר מחברו ליציע: "אני כבר הספקתי לדבר עם גורמים שונים ביציע ואם העניין של אלונה מול העירייה לא ייפתר אנו  מבטיחים לחסום כבישים ולא יהיה מדובר במספר מצומצם של אנשים אלא אלפים".  

 באר שבע מאӕד חשובה לנוף של הכדורגל הישראלי, קבוצה שמייצגת את אזור הדרום ומלווה בהמון אוהדים, בכל רחבי הארץ. בוא נקווה שלמען הספורט ותרבות הכדורגל אלונה תישאר כי אין לנו בספורט, כל כך הרבה אנשים שתורמים ומשקיעים מזמנם למען הקהילה. 

אלונה ניצחה בכך שהיא הגשימה את חזונה והביאה את הקבוצה האהובה שלה אל המקום הראוי לה, ליגת העל. עכשיו נותר לה רק לקוות שהעיריה תיתן לה כתף ותעריך במעט את התרומה שלה לקהילה.

 

 

 

&nbɳp;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

תגובות

טלספורט בפייסבוק

2