ההילה מעניקה חסינות

ראובן עטר ובית"ר ירושלים מתקשים לצבור נקודות. בית"ר לא ניצחה בביתה. איציק קורנפיין ישמח שיעזוב, רוני לוי ממתין. ובכל זאת, עטר זוכה לחסינות מהקהל, מגאידמק ומהתקשורת. ניסינו להבין איך הוא זוכה לכבוד

יום ראשון 07 דצמבר 2008
שלמה חסיד

למרות שבית"ר ירושלים השנה היא כשלון מהדהד, מי שמקבל חסינות באופן דיי מפתיע הוא ראובן עטר, מאמן הקבוצה שהקהל, התקשורת והנהלת הקבוצה מגנים עליו כעל אתרוג בחג הסוכות ומתעלמים לחלוטין שהקבוצה תחת ניהולו נכשלת.

למי ששכח, בית"ר ירושלים היא אלופת המדינה בשנתיים האחרונות. כמעט כל קבוצות הליגה הרימו ידיים עוד לפני פתיחת העונה הנוכחית עקב הסגל האדיר של בית"ר.  אלא שעטר השיג 18 נקודות עם הסגל הנוכחי מתוך 36 אפשריות. 

שימו לב למשל מה אומר  גורם בכיר מבית"ר ירושלים: "איציק קורנפיין לא רצה את ראובן עטר ואמר לגאידמק במפורש כי הוא מעוניין ברוני לוי. מי שהביא את עטר לבית"ר הוא היועצת לשעבר של ארקדי גאידמק. ביום הראשון של קורנפיין בתפקיד הוא קיבל בירושה את ראובן עטר ועכשיו לגאידמק כבר אין כסף להחליף מאמן. החוזה של עטר חתום גם לעונה הבאה, אין כל הערכה לעטר בבית"ר".

למרות כל זאת, עטר כאמור, זוכה לחסינות גם מהאוהדים וגם ממרבית כלי התקשורת.  אז מה הסיבה לכך שראובן עטר עדיין בבית"ר?

משה זיגדון, לשעבר מנכ"ל רדיו ירושלים ועורך עיתון ידיעות ירושלים: "הסיבה לכך שעטר עדיין מקבל את הגיבוי היא שבית"ר כבר פיטרה השנה מאמן וראו שזה לא עזר, אז מה הסיבה לפטר מאמן נוסף? במיוחד שראובן הוא דמות חביבה ולא מזיקה. הוא כבר עשה 2 קדנציות בבית"ר, הקהל הריע לו גם כששיחק במכבי חיפה והוא מקבל את הקרדיט על הצלחות העבר".

ואין לו חלק בהישגים הדלים? 

"בסך הכל, הבעיה של בית"ר היא שיצחק שום, שבנה את הקבוצה בקיץ האחרון, לא ריענן את השורות כפי שעושה אלכס פרגוסון במנצ'סטר יונייטד שבכל שנתיים מחליף מספר שחקנים ובכך שומר על ההצלחות. בית"ר אחרי הדאבל לא החליפה תחתונים. מה שהכי מדהים שלמרות הנזק שעושה פרננדז הוא עדיין משחק ומזכיר את קרלוס ארויו ממכבי ת"א בכדורסל- מאוהב בכדור ולא מוכן לשחרר אותו".

כוכב העבר של הקבוצה, ארצי בן-יעקב, הידוע כחברו של המאמן המפוטר יצחק שום אמר: "יצחק שום הלך הביתה בגלל משחק אחד וזה אחרי שהוא הביא דאבל. אצל עטר הקבוצה, לא פוגעת אבל הוא עדיין בקבוצה. כנראה שבבית"ר הבינו שהפטנט הוא לא להחליף את המאמן ואולי הוא לא אשם". 

מפתיע אותך שעם עטר לגאידמק יש סבלנות?

"יכול להיות שאם הם ימשיכו להחליף מאמנים כל כמה מחזורים כמו שארקדי גאידמק היה עושה בשיא שלו, בסוף כבר לא ישארו מאמנים וגם לא יהיה מאיפה לשלם לכולם. יכול להיות שהפתרון הוא לא להחליף מאמן".

נסינו לדבר עם כל מאמנים בית"ר בשנים האחרונות. רק אחד מהם הסכים לדבר על עטר וגם לא בשמו. אותו מאמן אומר: "לא ברור איך עטר מקבל גיבוי, איך האוהדים לא יוצאים עליו ואיך העיתונאים לא מפנים אליו את הסכינים. בית"ר לא שווה כלום, הוא עם התקציב הגבוה בליגה ולא מביא שום קבלה. מתברר שיש מאמנים שיש להם חסינות אצל האוהדים ובתקשורת, וכשאתה חזק אצלם ההנהלה לא מרגישה את הצורך לעשות זעזוע ועטר רוכב על זה.  בית"ר מובלת לאחת העונות הכי גרועות שלה תחת עטר עם תקציב גבוה ובליגה חלשה".


ציון תורג'מן, מראשי אוהדי בית"ר ירושלים מסכם: "עטר נכשל בבית"ר. יאמר ידע למה הוא מעיף אותו מנתניה והביא את מתיאוס. גם שם הוא שיחק כדורגל שלילי, כנראה שהוא מתאים לקבוצות קטנות ולא לצמרת. שחקנים לא מביאים מה הוא רוצה, הוא לא מתאים לבית"ר". 


ואתם האוהדים לא עושים דבר

"נכון שראובן המאמן הוא לא ראובן השחקן, אבל יש לו עדיין את ההילה שהיתה לו כשחקן שמגנה עליו".

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק