כהן אמיתי

בניגוד לכוכבים של קבוצות הצמרת, מתבסס לו שוער שצמח מלמטה לעבר הצמרת. מאיר כהן, שלא תמיד נמצא באור הזרקורים, הוא דמות להערצה, רגישות ולא מעט חמלה. אייל כהן מוריד את הכובע בפניו

יום שני 08 דצמבר 2008
אייל כהן

הפעם, בניגוד לקבוצות הגדולות, מסתתר לו שוער נפלא, שמשדר בעיקר הגינות, יושר, חמלה  והרבה הקרבה למשחק, כמו כדורגלן אמיתי, כזה שהגיע מהפריפריה, ועדיין מרגיש כמו אחד כזה, שתמיד צריך להוכיח את עצמו. רגשי נחיתות? לא בהכרח, למאיר כהן יש לב ענק, לב טהור, כזה שמעלה רוחנית את שחקניו ואל תשכחו שמדובר בשוער, במבצר של החומה.

כשהייתי בגיל הנעורים, מאיר כהן בעיקר ליווה אותי כשהיה בהפועל בית שאן, שבה החל את הקריירה עוד מתחילת שנות ה-90. שוער רגיש, אבל עם פנים מוצקות וחזקות, חוד החנית של קבוצתו, משדר תמיד אופטימיות וביטחון רב, ובהחלט לא נחשב כפיספוס. באותם ימים, שרק התעניינתי במשחק הקדוש, כהן העניק מצבי רגש, שקצת נעלמו בעשור האחרון, כזה שמחפשים בנרות גם בזוגיות, בחיים ועל כר הדשא.

למרות זאת, יכול להיות שעם מידה נוספת של אסרטיביות ונחישות, מאיר כהן היה יכול להיות משובץ כשוער שני בכל קבוצת צמרת לגיטמית, אבל כהן עצמו, שתמיד אוהב להלחם על מעמדו, החליט שגם קבוצות "בינוניות" עבורו, הם  דוגמא למופת. כהן שיחק בקבוצות שלא בטוח כי כוכבים בארץ היו מסכימים בכלל לחשוב עליהן: מכבי אחי נצרת, מכבי הרצליה, עירוני רמת השרון, הפועל בית שאן קבוצת נעוריו וכמובן בני סכנין הנוכחית, נתן את נשמתו בכל משחק ובכל הזדמנות.

כהן, טיפוס משפחתי וחם, שתמיד זכור לו הקציצות של אימו, בסרט "בית שאן - סרט מלחמה" של הבמאי רינו צרור, כשנהג לארח את מרבית השחקנים ואפילו הזרים ונותן הרגשה של חמימות וטוב לב. אין ספק כי כהן הוא צדיק נסתר, כזה שעושה דברים שלא הרבה יודעים, וגם החיבור עם הקבוצה מהמגזר תפור עליו כמו כפפה ליד.

כהן לא מרגיש בבני סכנין כשחקן זר, אלא כשחקן בית, כאחד שגדל בשכונה קשת יום וגדל מלמטה אל התהילה, יודע שדברים לא באים בקלות וצריך להתאמץ כדי להגן עליהם. השנה כהן שוב פעם ניצב בפני עונה לא פשוטה, לאחר עונה מצויינת בשנה שעברה, העונה סכנין נאבקת בפני הירידה עם סכנה ממשית לכך.

אל תשכחו כי סכנין פתחה את העונה מחוץ לבית ואיבדה לא מעט נקודות בשל כך. כהן הוא דמות למופת, יכול להוות דוגמא לחיקוי במיוחד לשוערים צעירים שמתחילים את הקריירה, ולדעת שצריך תמיד לחשוב טיפין טיפין, צעד צעד, תהילה לא בונים ביום ולפעמים גם לא מגיעים אליה, צריך להנות מהרגע, לחשוב על ההווה. 

אבל הנה, למרות הקשיים וצירי הלידה של פתיחת העונה, מאיר כהן שוב ביסס עצמו כשוער מצויין, לאחר שהעניק ניצחון ענק מול הפועל תל אביב, כשעצר פנדל בתוספת הזמן וכמובן ההצגה באיצטדיון טדי מול בית"ר ירושלים האנמית. 

ההווה הוא החזק מכולם, כהן מוכיח כי למרות העבר הקשה ולמרות התלאות והמהמורות, עם תמיכה גורפת, משפחה חזקה, הכל אפשרי.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק