נופלים בפח של עצמם

שמו של אברם גרנט ממשיך להיות מוזכר בעיתונות ברחבי העולם ובישראל כמי שעשוי להגיע ל- 50 קבוצות בערך. אנשי התקשורת בישראל מודים שהם הפכו לחלק מהמירוץ של גרנט אל עבר התפקיד הבא

יום שני 08 דצמבר 2008
שלמה חסיד
כמעט מידי יום מתפרסמות בעיתונות, ידיעות הקושרות את אברהם גרנט לקבוצות שונות ומשונות ברחבי הגלובוס, בינתיים עוד מעט חג המולד, אך גרנט נשאר בלי תלוש של משכורת קבוע ונשאלת השאלה מהיכן צצות הידיעות הנ"ל.

האמת, הכתבה שאתם קוראים כעת היא קצת עלינו, אנשי התקשורת, שמשום מה עדיין מתלהבים מכל ידיעה בעיתון אנגלי או הולנדי. האם לגרנט יש חלק בפרסומים? לא ממש ברור, אבל כן ברור שזה לא מזיק לו.

נדב יעקב איש ערוץ הספורט מאשים את העיתונאים: "אין אמת בידיעות האלה, מה שקורה זה שכאשר מתפטר מנג'ר מרחבי היקום, העיתונאים מחפשים מי פנוי בשוק ומחפשים מאמנים בלי שאיש הדליף על כך ובלי שמישהו מהקבוצות עומד מאחורי המידע הזה.

אז מי שאשם הם העיתונאים זרים?

"זו לא בדיוק הבעיה. ברגע שידיעה מתפרסמת בעיתון קרואטי מיד היא מצוטטת, משום מה  בארץ וכבר חושבים שעוד מעט גרנט הולך לאמן בהיידוק ספילט. בעוד שבפועל, שום דבר לא קורה והתקשורת רודפת למעשה אחרי הזנב של עצמה".

אחד מאלה ש"מואשמים" כמי שמרבים לפרסם ידיעות על גרנט הוא איש מעריב יעקב זיו, עיתונאי מנוסה שנפל בפח כמה פעמים. זיו  מאשים את המאמנים שכופים עצמם על הקבוצות:  "כשסנדרלנד מחפשת מנג'ר או קבוצה אחרת, כל המאמנים שרוצים במשרה, שולחים מסרים וביניהם גם גרנט, שרוצה לאמן בפרמייר  ליג. סנדרלנד קיבלה לאחרונה 60 פניות ממנג'רים ברחבי העולם, שרוצים במשרה וביניהם גם גרנט ועל זה דיווחתי".

ונראה לך רציני שהוא יאמן שם?

"אני מאמין שגרנט ממוקם בצמרת המבקשים מכוון שהוא אימן בצ'לסי והוא דמות מוכרת.  להגיד מכאן שהוא באמת מועמד לאמן קבוצה זה תלוי בהרבה גורמים. אבל לא אתפלא אם הוא יקבל קבוצה ולא אתפלא אם לא".

מקורב לגרנט אומר: "הוא תמיד יודע להתנסח ככה שהמסר הוא די לא ברור. למשל, הוא ביקר בבולגריה, אז עיתונאים מקומיים שאלו אם יש סיכוי שהוא יאמן את הנבחרת. במקום לומר "לא" נחרץ. הוא אמר שהוא לא פוסל, והעיתונאים נופלים בפח שהם טמנו לעצמם".

איש העולם של עיתון הארץ, עוזי דן,  מאמין בלובי ובקשרים של גרנט למצוא בקרוב קבוצה :"זה נכון שהעיתונאים משחקים לידי גרנט וזה כי גרנט עובד במלוא המרץ לקבל קבוצה. הוא מכיר המון עיתונאים ומשתמש בכל הכלים הכבדים, שאולי החשוב והמשמעותי שביניהם הוא פיני זהבי, שסידר לו את צ'לסי. כשסוכן על כמו פיני זהבי רוצה שתעבוד, כנראה שאתה תעבוד".

אבל בינתיים הוא לא מאמן בשום מקום

"גרנט סימן את אנגליה כמקום המועדף עליו, אבל כיום יש עשרות ואולי מאות מנג'רים מצליחים שעבדו עד לאחרונה אבל עכשיו הם מובטלים, יכול להיות שהטעות של גרנט זה, שהוא סימן את הפרמייר ליג, כי אם הוא היה פונה לשווקים אחרים אולי הוא כבר היה עובד. בכל מקרה אברם הוכיח עצמו באנגליה יש לו לובי שם ולא התפלא אם בסוף הוא יעבוד שם".

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק