ההחלטה מעלה תחושת גועל

נשיא מכבי נתניה, דניאל יאמר לא פסח וליגלג על החלטת בית הדין: "מתיאוס בעל שם עולמי ואישיות בכירה". בית הדין המשמעתי גזר על מאמן מכבי נתניה, לותר מתיאוס, להרחיקו 2 משחקים דהאן הורחק ל-3 משחקים

יום רביעי 10 דצמבר 2008
אשר גולדברג

במכבי נתניה קיבלו בזעם ובתדהמה את העונש שבו הורחק מאמן הקבוצה, לותר מתיאוס לשני משחקים בפועל. 

נשיא הקבוצה, דניאל יאמר, הביע בצורה דיי יצירתית את תחושותיו מהחלטת בית הדין: "העונש שקיבל מתיאוס מעורר בנו תחושה של גועל, החוקים צריכים להיות שווים לכולם. לותר, בניגוד למאמנים אחרים, לא נגע, לא צעק ולא קילל אף שופט והעונש שקיבל קשה ולא מוצדק".

יאמר הוסיף: "כל הכבוד לכולם, הם מנסים לפגוע בנו, ההתאחדות ואיגוד השופטים צריכים להעניש מישהו כדי להראות כח, גישה לא נכונה בכלל. לותר מתיאוס הוא אישיות עולמית בכירה". 

לותר מתיאוס עצמו, שניסה להראות אופטימיות זעירה בדיון אמר: "מקבל אך לא מקבל את העונש, יש הבדל בחוקים למאמנים ישראלים וזרים. השחקנים שלי צריכים להגיב על הדשא. אני מקווה שההבדל כאן זה רק בכדורגל, העונש הוא חמור והוא בעיקר נגד מכבי נתניה".

מתיאוס הורחק משני משחקים

בבית הדין של ההתאחדות לכדורגל דנו היום (רביעי) בהרחקתו של מאמן מכבי נתניה, לותר מתיאוס, מהמשחק בשבת מול הפועל פתח תקווה. 

בעקבות התנהגות של מתיאוס כלפי שופט המשחק, אשר כהן, החליטו בבית הדין להרחיק את המאמן לשני משחקים בפועל ושלוש על תנאי.

מתיאוס הואשם בסעיפים של אשמת העלבת שופט המשחק ובאשמת התנהגות בלתי הולמת בנסיבות מחמירות. 

קובי בלדב אמר לאחר ההחלטה: "אני מאוכזב מההחלטה. מתיאוס מאד מאוכזב". לגבי עירעור אמר בלדב: "אנחנו לא יודעים בינתיים אם נערער בהחלטה. אנחנו מאוד מאוכזבים".

עוד מבית הדין: דודו דהאן הורחק מ-3 משחקים

מאמן הכח עמידר רמת גן, דודו דהאן הורחק משלושה משחקים, זאת בעקבות כי למאמן הקבוצה היה עונד הרחקה על תנאי, ועל כן הוחלט להרחיקו.

בהחלטת בית הדין נאמר: "העבירה השנייה של דהאן הרבה יותר חמורה מהראשונה. בעקבות כך אין אין הצדקה שלא להחמיר עם הנאשם". 

גם מכבי אחי נצרת עמדה על כסא הנאשמים, כאשר נענשה במשחק ללא קהל, ושלושה שחקנים משורתיה הורחקו אף הם. יקיר שינה, הורחק מ-4 משחקים בפועל, סרג' איילי הורחק ל-3 משחקים ואמג'ד סולימאן הורחק מ-7 משחקים.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק