סוויט 16 זה לא יהיה

ברחבי אירופה מתקשים להאמין שמכבי לא תהיה בטופ 16, אבל מזהירים אותה לא לזלזל הערב באבלינו. זליקו אובראדוביץ', מאמנה של פנאתינייקוס: "מכבי תצטרך להזיע". באטיסטיה מחוץ לסגל. בראון יתלבש

יום חמישי 11 דצמבר 2008
שלמה חסיד

מכבי ת"א היא שם דבר באירופה. גם בעונות הפחות טובות שלה היא תמיד מצליחה להגיע לשלבים המאוחרים ביורוליג והיא חברת קבע במפעל.

אולם העונה, לראשונה בתולדותיה עלולה מכבי ת"א למצוא את עצמה מחוץ לטופ 16, דבר שעלול להסב לה נזק של 2 מיליון דולר. 

הערב (22:00) תשחק מכבי באיטליה מול אבלינו במשחק אותו היא חייבת לנצח. הפסד והסיכוי להגיע לטופ 16 יהפך לנמוך.

שאלנו מומחי כדורסל ברחבי היבשת על הסיכוי של מכבי לעלות לטופ 16 ולפי התשובות שלהם זה לא הולך להיות קל בכלל לצהובים.

ג'ורדי ברתומאו, מנכ"ל היורוליג אמר: "התפלאתי שמכבי הסתבכה ככה. היא קיבלה בית די בסדר והיתה הרגשה שהיא תתחרה עם אולימפיאקוס על המקום הראשון, אבל בגלל השיטה החדשה עכשיו היא לא בטוחה בטופ 16. האמת שקשה לי לדמיין אפשרות שמכבי לא תהיה בטופ 16 אבל היא תצטרך לעבוד קשה. עם פיני מקומה של מכבי בצמרת היורוליג".

דייויד בלאט: "מאז שפיני חזר, רוח חדשה מנשבת בקבוצה. רואים במשחקי הליגה שזו מכבי אחרת. שמחתי לקרוא בראיונות של פיני שהוא לא מזלזל באבלינו. מי כמוני מכיר את הכדורסל האיטלקי ויודע שקשה מאוד לנצח שם. אני לא יודע אם מכבי תנצח הערב אבל אני מאחל לה להיות בטופ 16. לדעתי היא מסוגלת אבל זה לא יהיה קל".

יותם הלפרין: "לא רואה מצב שמכבי לא תהיה בטופ 16. לדעתי מכבי תנצח את אבלינו למרות שזה משחק קשה, אני סומך על החברים שידעו לצאת משם עם הנקודות. פיני גרשון מתאים למכבי כמו כפפה ליד. בדר"כ שמחליפים מאמן זה משנה את האווירה בקבוצה ועם חיזוק נכון מכבי יכולה להיות בפיינל-פור".

זליקו אובראדוביץ, מאמן פאו שיודע טוב מאוד מה זה לחץ אמר: "אני חושב שמכבי עשתה צעד נכון כשהחזירה את גרשון, מכבי אחת הקבוצות המשמעותיות במפעל ואם היא לא תהיה בטופ 16 זו מכה ענקית לכל מי שהיורוליג חשוב לו. אין למכבי מה לזלזל באבלינו כי כל הקבוצות טובות. אם מכבי לא תהיה בטופ 16 זה יהיה סימן לכך שהיורוליג הוא טורניר קשה מאוד וכל תוצאה אפשרית בכל מגרש, מכבי תצטרך להזיע אבל לדעתי היא תהיה בטופ 16".

באטיסטה מחוץ לסגל. בראון יתלבש

אשטבאן באטיטסה לא יהיה בסגל מכבי תל אביב במשחק הערב מול אבלינו (22:00). באטיסטה לא שותף במשחקים האחרונים במדי מכבי תל אביב והמהלך הערב הוא עוד צעד לפני שחרורו מהקבוצה. מי שילבש הערב את המדים בצהוב הוא אלטון בראון שעשוי לקבל דקות משחק ראשונות.


תגובות

f

טלספורט בפייסבוק