מכבי בדרך לטופ 16

מרכוס בראון עם 26 נקודות וליאור אליהו עם 18 הובילו את מכבי לניצחון החוץ הראשון שלה העונה ביורוליג, 72:86 על אבלינו, והצהובים בדרך למקומם הטבעי בטופ 16

יום חמישי 11 דצמבר 2008
מערכת TELESPORT

סוף סוף ניצחון חוץ למכבי ביורוליג. פיני ודרוקר הגיעו הערב למשחק באיטליה כשהם יודעים שהם חייבים ניצחון אם הם רוצים לכוון ליעדים הרגילים של הקבוצה באירופה.

מכבי שלטה במשחק לכל אורכו ולמרות שזה לא בא לידי ביטוי בהפרשים גדולים, בשום שלב במשחק הניצחון שלה לא היה נראה מוטל בספק.

מרכוס בראון במשחקו הטוב ביותר מאז שהגיע לקבוצה עם 26 נקודות וליאור אליהו שהמשיך את יכולתו הנהדרת מהתקופה האחרונה עם 18 נקודות, הוליכו את הצהובים לניצחון היקר.

גם משחק מזעזע של קרלוס ארויו, עם 2 נקודות בלבד ואין ספור טעויות טפשיות, לא מנע ממכבי את הניצחון החשוב. שמעון מזרחי יכול לסדר את הנשימה - מכבי בדרך לטופ 16.


מהלך המשחק:

מכבי
פתחה את המשחק עם: ארויו, כספי, פישר, גרין ומרכוס בראון.

אבלינו פתחה עם: טושק, וורן, וויליאמס, סליי ובסט.

רבע ראשון

אבלינו פתחה עם שלשה של תמר סליי, שחקנה של הפועל ירושלים בעבר, אך פישר וגרין הפכו מיד את התוצאה. התפתח רבע הפכפך כשהיתרון עובר מקבוצה לקבוצה כמעט בכל התקפה.

ליאור אליהו נהתחיל להיכנס לעיניינים ודאנק ענק שלו בתוספת ליי-אפ קליל הביאו אותו כבר ל-7 נקודות, 2 דקות לסיום הרבע. קרלוס ארויו הגיע סוף סוף למשחק עם כניסה יפה וסל דקה לסיום הרבע.

רבע שני

מרכוס בראון פתח טוב את הרבע השני והנהיג את מכבי לאורך כל הרבע. בראון עלה את מכבי ליתרון 35:40 עם הנקודה ה-14 שלו במשחק, אך אבלינו נשארה במשחק כל הזמן בעיקר הודות ל-6 שלשות שלה לעומת אחת בלבד של מכבי עד שלב זה.

שלשה גדולה של דרק שארפ חתמה את המחצית הראשונה עם יתרון השיא של מכבי במשחק 40:48.

רבע שלישי

גם בפתיחת המחצית השניה בראון ואליהו היו המוציאים העיקריים לפועל בצד של מכבי כאשר מנגד בסט משאיר את האיטלקים במשחק עם השלשה השלישית שלו מתוך שלוש נסיונות.

שלשה נהדרת של מרכוס בראון העלתה את מכבי ליתרון השיא שלה במשחק עד שלב זה עם 47:61, 5 דקות בתוך הרבע השלישי, אך הדקות האחרונות של הרבע היו שייכות לאיטלקים שהצליחו להוריד ל-9 בסיום הרבע השלישי.

רבע רביעי

בראון פתח את הרבע הרביעי בשלשה וסל נוסף במתפרצת והעלה את מכבי ליתרון 56:70. רצף טעויות של ארויו עזרה לאבלינו להוריד את ההפרש ל-8, שלוש וחצי דקות לסיום. בהתקפה הבאה של מכבי תמר סליי קיבל עבירה חמישית ויצא החוצה.

ארויו המשיך לעשות שטויות, כולל שלשות משוגעות ואיבודי כדור ופיני הוריד אותו לספסל עד הסיום, במקביל השתלטה מכבי סופית על המשחק וסיימה בניצחון מוצדק וחשוב 72:86.


קלעו למכבי: בראון 26, אליהו 18, פישר 17, גרין 14, שארפ 3, כספי, בורשטיין, חג'ג' וארויו 2 כ"א.

הירבו לקלוע לאבלינו: בסט 17, סליי 14, טושק 13.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק