זו בושה וחרפה. נמאס לי

המאמן של הפועל ת"א, אלי גוטמן לא נרגע מהחלטת הקוון להעניק פנדל לקרית שמונה בדקה ה-89: "איך יכול קוון לבוא ולקבוע תוצאת משחק? החלטות של קוונים עלו לנו העונה ב-6 נקודות ליגה"

שבת 13 דצמבר 2008
מערכת TELESPORT
הפועל תל אביב ועירוני קרית שמונה סיימו את משחקן הערב (שבת) בתיקו 1:1, ואלי גוטמן לא הצליח להרגע מהחלטת הקוון לפנדל לזכות האורחת בדקה ה-89: "לי זה נמאס, אני מודה. הפועל ת"א זה מועדון שקט, שלא עושה רעש. איך יכול קוון לבוא ולקבוע לנו תוצאת משחק?"

"החלטות של קוונים עלו לנו העונה ב-6 נקודות ליגה מינימום. זו בושה וחרפה, והגיע הזמן לעשות לזה סוף. מותר לנו, אנשי המקצוע, להביע דעה. נכון שהיה משחק קשה, וכל הכבוד לקרית שמונה שנלחמו. אנחנו לא היינו במיטבנו, נתנו גול 0:1 חוקי, על מה קוון מקבל החלטה וקובע משחק? זאת החלטה שמפרקת". 

"פנדל צריך להיות על דבר ברור, הכשלה, נגיעת יד. הפועל תל אביב רצה יפה בצמרת, אבל על מה אנחנו מגיעים למצב שלוקחים לנו 6 נקודות ליגה? הקבוצה שלי עשתה משחק פחות טוב היום, לא קרה כלום, מותר לנו. אבל אנחנו משחקים, נלחמים, שיחקנו נגד יריב עיקש שעמד נכון על המגרש, הובלנו 0:1. באיזה זכות לוקחים לנו את זה? על מה?" 

דובר הפועל תל אביב אף פרסם הודעה בה נכתב: "יו"ר איגוד השופטים חייב להתחיל לקחת אחריות ולהתפטר מתפקידו. יש גבול והוא נחצה. שבוע אחר שבוע נענשת הקבוצה ומפסידה נקודות בעקבות טעויות אומללות של שופטים. אפשר גם לתת לאדון הנכבד לקבוע מי הקבוצה המנצחת לפני המשחק, ובכך למנוע עוגמת נפש מאלפי אוהדים. המשחק לא שווה ילד בוכה על פנדל שלא היה. עונש של השעייה לא יספיק - קח אחריות ותתפטר".

יצחק בוזורגי, מאמנה הזמני של קרית שמונה, סיכם: "לאור ההתפתחויות בדקות הסיום אני מרוצה מהתוצאה. יכולנו לעקוץ ולכבוש עוד שערים, אבל אני מסתפק בתיקו. המינוי של אלי כהן הוא הכי ראוי שיש היום. עד הרגע הזה עשינו את המקסימום, הצוות ואני, להביא את הקבוצה למצב האוטימלי ביותר מבחינתה, ואני חושב שעשינו את זה".

במשחק המקביל, מכבי פתח תקוה והפועל תל אביב נפרדו בתיקו ללא שערים. אבי נמני אמר בסיום: "מי שהגיע למצבים המסוכנים זה אנחנו. נמשיך לעבוד קשה כדי שההחמצות האלה יהפכו לשערים. יש פה הרבה שחקנים צעירים שאנחנו מרוצים מרמת ההשתפרות שלהם. אני לא נכנס לנושא השיפוט. מרמת הלחימה אני מרוצה. לא לספוג במשך כמעט 60 דקות זה מראה על לחימה".

אבי יחיאל הוסיף: "במגרש קשה, נגד קבוצה טובה ובעשרה שחקנים מדקה 40 אתה רק מחפש לא לקבל שער, ואולי להפתיע במתפרצת. זה לא היה משחק יפה, אבל במהלך עונה יש גם משחקים כאלה. בשבוע שעבר נגד בית"ר שיחקנו מדהים. אנחנו מצליחים להראות הרבה יותר יציבות. בבית אנחנו צריכים לשחק הרבה יותר טוב".

מן העבר השני, גיא עזורי אמר: "כל הליגה הזאת קשה. היה משחק כדורגל קשה, המגרש הזה לא ראוי למשחק. יש לנו עוד משחק לפני הפגרה. זה ימשיך להיות קשה עד סוף העונה. אני מרוצה מהרמה של השחקנים שלי. נשתפר, נעשה את הדברים כמו שאנחנו חושבים ונצא לדרך חדשה."

בית"ר ירושלים רשמה ניצחון ביתי ראשון העונה, כשגברה על הכח ר"ג 0:3 ומאמנה ראובן עטר אמר בסיום: "זה כמו סיוט היה, כ"כ הרבה משחקי בבית לא לצאת בהרגשה של ניצחון פה, שזה אתגר וחוויה לכל מאמן. אני שמח שהיום זה בא, ומקווה שמזה בית"ר תצא לדרך חדשה, הרבה יותר טובה מעכשיו". 

על המשחק שצפוי לקבוצתו, מול מכבי חיפה, אמר המאמן: "מצפה לנו משחק מאוד חשוב מול חיפה. זו ההזדמנות שלנו לחזור למאבקי הצמרת לפני הפגרה. נתכונן לכך בהתאם".

מאמן הכח ר"ג, דודו דהאן: "מה שקרה לנו היום זה מה שקרה לנו במרבית משחקי העונה. שיחקנו טוב, הגענו למצבים ויש לנו בעיה בסיומת. מצד שני, אנחנו גם סופגים שערים שאנחנו לא צריכים לספוג. המצב לא טוב, אבל אנחנו לא נרים ידיים. יש לנו קבוצה מתלהבת ונלחמת, אומנם צעירה, אבל אנחנו רחוקים מלהרים ידיים".

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק