הוא נהנה לעבוד קשה

חצי שנה אחרי ההחטאה בפיינל פור, ארז כץ קלע את השלשה המכריעה מול מכבי תל אביב. אנשי הכדורסל מפרגנים למי שמבטיח כי להפועל ירושלים הוא כבר לא יחזור

יום שני 15 דצמבר 2008
שלמה חסיד
 ארז כץ, הוא ללא ספק כוכב המחזור השמיני בליגת העל. האיש שקלע את השלשה המנצחת מול מכבי תל אביב במדי בני השרון כבר הפסיק לספור כמה פעמים ניצח את סגנית אלופת אירופה, אך בכל פעם הוא מתרגש מחדש.

כץ  גדל במחלקת הנוער של הפועל ירושלים והניף את גביע יול"ב, ההישג הגדול ביותר של המועדון תחת המאמן שרון דרוקר. בעוה שעברה בחצי גמר הפיינל פור הוא קיבל הזדמנות נדירה לנצח את מכבי תל אביב.  כץ החטיא אז שלשה שיכלה לנשל את האלופה כבר בחצי הגמר. הוא היה לשחקן השני ב-39 השנה האחרונות שזוכה להזדמנות כזו ומחטיא. יומיים אחר כך, דיקסון מחולון היה לשלישי שזוכה להזדמנות כזו. הוא דווקא הצליח.

ביום ראשון בערב ברעננה, כשבני השרון הובילה בנקודה שוב קיבל כץ את הכדור ממאיר טפירו. הפעם הוא דווקא קלע מטווח השלוש בדרך לניצחון הגדול. 

ובכל זאת, כץ לא זכה עדיין להכרה מלאה בכדורסל הישראלי. למרות שכיכב בנבחרות הצעירות, הוא עדיין נחשב לשחקן הדרג השני או השלישי בישראל.

במכבי יכולים היו להצטער על שלא צירפו את כץ בקיץ, למרות שאפי בירנבוים רצה את כץ בשורות הקבוצה, אולם הם יוכלו לעשות את זה בעונה הבאה, אם כץ ימשיך לנצח אותם גם במהלך העונה הקרובה.

אגב, למרות שגדל בירושלים, ארז כץ לא יחזור אל הקבוצה בשנים הקרובות כיוון שבינו ובין המועדון אין אידיליה. בשיחות עם מקורביו אמר כץ כי לא אהב את התנהלות המועדון מולו בשנים האחרונות.

פפי תורג'מן, שהיה בן 28 כשכץ בן ה-18 עלה לבוגרים של ירושלים אמר: "אני כמאמן הייתי לוקח את ארז כץ איתי לכל קבוצה. הוא דוגמא לכל ילד איך צריך להיראות שחקן. בגלל המחויבות, בגלל הרצון, בגלל העבודה הקשה והאהבה הגדולה למקצוע. הוא נותן תרומה גדולה לכל קבוצה מקצועית וחברתית. במילה אחת: נכס לכל מאמן". מי שגידל אותו הוא יורם חרוש. חרוש מסכים: "ארז שחקן ובן אדם יוצא מהכלל. לכולם יש רק מילים טובות לומר עליו וזה ההישג הגדול ביותר שלו".


אחרי שעזב את ירושלים, עבר כץ לאשקלון לשנה אחת ומשם עבר להפועל תל-אביב תחת המאמן אפי בירנבוים, איתו המשיך גם לבני השרון.  אפי בירנבוים אומר על ארז: "מדובר בשחקן כדורסל יוצא מן הכלל. פשוט נכס. ארז הוא שחקן שכל מאמן רוצה ואני חושב שהוא בשנים הכי טובות שלו".

מה הסוד שלו? הרי טכנית הוא לא שחקן כזה גדול

"הוא נהנה לעבוד ועובד קשה. ארז עובד קשה, הוא יודע שזה לא בא בקלות ולכן הוא גם מצליח".

ארז כץ מסכם: "זו הרגשה נפלאה לנצח את מכבי. הסיכויים לא היו בעדינו לפני המשחק אבל במשחק קוראים דברים שאתה לא מצפה להם, זה האופי של הכדורסל ושל ספורט בכלל. אני שמח שהפעם זה עבד לטובתנו".

מה אתה אומר על דברי פיני גרשון הבוקר בעיתון, שחקן של 17 אחוז ניצח לבני השרון את המשחק עם הקרש?

"אני לא חושב שלפיני יש מה להתלונן. קרה הרבה פעמים שהוא לא תכנן דברים ותוך כדי משחק הדברים התגלגלו לטובתו. פעם זה קורה בעדך ופעם נגדך. ככה זה ואין מה לבוא בתלונות".

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק