חקירה משטרתית נגד אבי לוזון

הותר לפרסום כי נגד יו"ר ההתאחדות לכדורגל, נגד אחיו עמוס, נגד אח נוסף איציק, ונגד ראשי נס טוברוק אריק איזקוביץ' וירון גולן מתנהלת מזה מספר חודשים חקירה בחשד ל"פרשת שחיתות"

יום שלישי 16 דצמבר 2008
מערכת TELESPORT

 משטרת ישראל מנהלת בחודשים האחרונים חקירה סמויה נגד האחים אבי ועמוס לוזון, אח נוסף איציק לוזון, הבעלים של בית"ר טוברוק נתניה, אריק איזיקוביץ', ויו"ר המועדון לשעבר ירון גולן, בחשד למעורבות ב"פרשת שחיתות".

החקירה החלה כבר בחודש מרץ, ומאז הטיל בית המשפט צו איסור פרסום גורף על עצם קיום החקירה ועל שמות המעורבים.

 פרסום דבר החקירה והסרת צו איסור הפרסום התאפשרו בעקבות ערר שהגיש עיתון מעריב. 

על פי החשד מעורבת בפרשה קבוצה באחת מהליגות הנמוכות שאיזקוביץ' הוא אחד מתומכיה מבחינה כלכלית. עוד ידוע כי מעורבת בחקירה העברת השחקן, דודי חננשווילי,  מטוברוק למכבי פתח תקווה, הקבוצה שבבעלות הלוזונים.

מחומר החקירה עולה כי אבי ועמוס לוזון עזרו על פי החשד לנס טוברוק לעבור ממחוז שומרון למחוז שרון בליגה ג', מה שאיפשר לקבוצה לחסוך בעלויות אבטחה ונסיעה. במחוז שומרון משחקות קבוצות מהמגזר הערבי, מה שדרש' מראשי טוברוק, על פי החשד,  שוטרים רבים בעלות גבוהה למשחק, לעומת מחוז שרון, שבו פחות קבוצות מהמגזר. כאמור, בפרשה מעורבת קבוצה נוספת מהליגות הנמוכות.

בפרשה נחקר גם איש ההתאחדות לכדורגל, פיני קינן, האחראי על שיבוץ קבוצות בליגות השונות בחשד שביצע את השיבוץ של טוברוק. הטענה היא כי עמוס לוזון לחץ על קינן לבצע את השינוי".

מההתאחדות לכדורגל נמסר כי ההליכים בנושא שנבדק בוצעו במסגרת התקנון ועל פי הנהלים:  "קבוצת נס-טוברוק משתייכת גיאוגרפית לאזור השרון ולכן הועברה בהתאם לבקשתה על בסיסי מקום פנוי ממחוז שומרון למחוז השרון".

עמוס לוזון אמר כי: "זו שטות לחשוב שנס טוברוק, קבוצה בליגה ג' יכולה לעזור לאבי לוזון. הועבר אלינו שוער שלישי לפני חמש שנים שבכלל נפצע ואנחנו החלטנו לשלם לו משכורת עד היום,  כדי לעזור למשפחתו. כשהשוער הזה עבר לפתח תקוה, אבי אפילו לא חלם להיות יו"ר התאחדות ומי שבחרו בו היו חברי מרכז מכבי ולא אנשי בית"ר". 

 

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק