אם אין אני לי - טימי

צ'אלנג' קאפ: הפועל י-ם התארחה באמסטרדם בידיעה שהפסד - והעונה האירופית נגמרת. משחק ענק של סניד, אבל מי אם לא, טימי באוורס - הביא לי-ם את הניצחון

יום שלישי 16 דצמבר 2008
מערכת TELESPORT

הפועל ירושלים התארחה הערב באמסטרדם אצל אריק שיבק ומייגייד בידיעה שהפסד ישלח את האדומים הביתה, ניצחון בהולנד, ולירושלים ישאר סיכוי לא רע להעפלה לשלב הבא.

במשחק הקודם, בו אירחה במלחה את ההולנדים, הפסידה ירושלים 81:83, במשחק בו שלטו האורחים מן הפתיחה ועד לסיום. כדי למחוק את ההשפעה של ההפסד הבייתי, זקוקה ירושלים לניצחון ביתרון של 3 נק' ומעלה. ירושלים ניצחה רק משחק בודד לעומת שני הפסדים במפעל.

חניכיו של גיא גודס פתחו מצוין את המשחק ועלו ליצרון מוקדם של 7:2 ו-12:7. עומר סניד ומורן רוט הכתיבו את הטון ברבע טוב של הירושלמים, שהראו מוטיבציה ונחישות. 22:18 לאדומים בתום הרבע הראשון.

אחרי הפתיחה החלשה של ההולנדים, לרבע השני עלו חניכיו של אריק שיבק במוטיבציית שיא שהריצה אותם לריצה של 4:13, דקות לסיום המחצית הראשונה. ירושלים התקשתה ליצור נקודות וסגרה 8 נק' ב-7 דקות משחק. אמסטרדם יורדת למחצית אחרי רבע מצוין וביתרון של 5 נק', 54:59.

ירושלים עלתה למחצית השנייה בלחץ שהביא לאיבודי כדור של המארחים ולנקודות קלות משחק פתוח מנגד. עומר סניד נתן דקות טובות וכמעט לבדו החזיק את האדומים במשחק. אחרי דקות טובות, הגיעו הפחות טובות של ירושלים, אמסטרדם רצה ועלתה ליתרון 48:59 . גיא גודס לקח פסק-זמן שעצר את הממונטום של ההולנדים והוריד את הקבוצות בסיום הרבע השלישי, ביתרון 5 לאמסטרדם, 54:59.

ברבע הרביעי נמשך המומנטם האדום וטיפ של ווטסון הוריד את ההפרש לנקודה בלבד. האורחים התקשו לתפקד אחרי שאיבדו את גרין ב-5 עבירות, במקומו לקח גיפסון את הפיקוד ושמר על יתרון מקומי מינימלי. סניד קלע את הנקודה ה-24 שלו בדרך ליתרון 67:66, דקה לסיום. נקודות קלות מהצד השני והחטאה של פאוול מהקו, החזירו את המומנטם לאמסטרדם שחזרו להוביל 70:72, 38 שניות לסיום.

גודס לקחת פסק זמן כדי להכין תרגיל ומיד אחריו לקח גם שיבק אחד, כדי לנטרל את התרגיל הירושלמי. ירושלים הלכה לטימי באוורס שנעצר בעבירה ודייק בזריקות העונשין כדי להשוות ל-72:72, 35 שניות לסיום. פאוול ביצע עבירה ששלחה לקו את וויאט, שקלע רק 1 מ-2 ושלח את הקבוצות לפסק זמן ביתרון נקודה להולנדים 72:73.

טימי באוורס, מי אם לא, לקח את הכדור האחרון ונעצר בעבירה 7 שניות לסיום, שם את שתי הקליעות בפנים וסגר 74:73 להפועל ירושלים, ניצחון שמשאיר סיכוי להעפלה לשלב הבא.


לירושלים: סניד 27, באוורס 23, ווטסון 10, פאוול 6, רוט 6.
לאמסטרדם: גיפסון 22, וויאט 13, גרין 12.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק