אינטר מגיעה לאולד-טראפורד

אלופות: הגרלת שמינית הגמר נערכה היום וסיפקה מפגשים מרתקים במיוחד: אינטר, האלופה האיטלקית, תצא למנצ'סטר ותפגוש את אלופת אירופה. רניירי חוזר לסטמפורד ברדיג' עם יובנטוס, ריאל מדריד מגיעה לאנפילד

יום שישי 19 דצמבר 2008
מערכת TELESPORT
אחרי שלב בתים משעמם, צפוי ונטול הפתעות, התקיימה היום (שישי) ב-13:00, הגרלת שלב שמינית הגמר של ליגת האלופות ובה משחקים מרתקים למדי, שקלאודיו רניירי וקבוצתו יובנטוס ישחקו מול צ'לסי, פיינליסטית העונה שעברה. ברצלונה תיסע לצרפת ותפגוש את ליון.

ההגרלה סידרה מספר משחקים בין קבוצות פחות מרשימות, על הנייר כמובן, ובכך גם סידרה מספר משחקי ענק. אתלטיקו מדריד וקון אגוארו יפגשו את פורטו. במינכן, קבוצתו קלינסמן באירן יכולה לשמוח מההגרלה שזימנה לו פורטוגלית נוספת, ספורטינג ליסבון. הקבוצה שאותה כולם רצו לפגוש על אף שסיימה את הבית ראשונה, פנתינאיקוס היוונית, הוגרלה מול הצוללת הצהובה מספרד, ויאריאל.

בארבעת המשחקים האחרונים שהוגרלו נקבעו קרבות ענקים. בזמן שארסנל תארח בלונדון את רומא האיטלקית, בהגרלה שדיי נוחה ל-2 הצדדים, האיטלקוית האחרות דווקא קיבלו מכשול עצום בדמות צ'לסי ומנצ'סטר יונייטד.

אינטר, אלופת איטליה ומאמנה זו'זה מוריניו יגיעו למפגש מול אלופת אירופה, מנצ'סטר יונייטד, למשחק הגדול ביותר שזימנה ההגרלה. גם יובנטוס תגיע ללונדון ותפגוש את צ'לסי, הזדמנות גדולה למאמן לריינרי להחזיר לבלוז מאז עזב את הסטמפורד ברידג'.

ריאל מדריד המתחדשת של ראמוס תפגוש את ליברפול של יוסי בניון ובניטז, כשגם פרננדו טורס יחזור למדריד ויפגוש את יריבתו העירונית המושבעת. הגומלין ייערך באיצטדיון אנפילד בליברפול. ברצלונה זכתה בהגרלה נוחה יחסית לעומת האפשרויות שהיו לה וזכתה לקבל את אלופת צרפת, ליון.

משחקי שמינית גמר ליגת האלופות ייערכו בתאריכים 24 או ב-25 לפברואר, הגומלין ב-10 וב-11 למרץ. (הקבוצה הראשונה מימין היא המארחת במשחק הראשון):

אינטר - מנצ'סטר יונייטד

ארסנל - רומא

ליון - ברצלונה

פורטו - אתלטיקו מדריד

צ'לסי - יובנטוס

ויאריאל - פנאתינאיקוס

ספורטינג ליסבון - באירן מינכן

ריאל מדריד - ליברפול


מתוך 32 קבוצות בשלב הבתים של ליגת האלופות, 16 העפילו לשלב שמינית הגמר, 8 הודחו מהמפעל וישתתפו בשלב הבא של גביע אופ"א ושאר 8 הקבוצות הודחו מהמפעלים האירופים וימקדו את מאמציהם בליגות המקומיות.

לאופ"א יש כללים מיוחדים להגרלת שמינית הגמר, בינהם כלל המונע אפשרות למפגש בין קבוצות ששיחקו באותו הבית בשלב הבתים, כמו-כן, כלל המונע מפגש בין קבוצות מאותה המדינה.  בהתאם לזאת, ברצלונה למשל, יכלה לקבל רק אחת מבין הארבע: צ'לסי, אינטר, ליון או ארסנל. כאמור, הוגרלה ברצלונה מול ליון.


לפניכם טבלה שהוכנה עוד לפני הגרלת שמינית הגמר, ובה היריבות האפשריות של כל אחת ממסיימות שלב הבתים במקום הראשון:


רומא ספורטינג, ויאריאל, ליון, ארסנל, ריאל
פנאתינייקוס  צ'לסי, ספורטינג, אתלטיקו, ויאריאל, ארסנל, ריאל
ברצלונה  צ'לסי, אינטר, ליון, ארסנל
ליברפול  אינטר,ספורטינג, אתלטיקו, ויאריאל, ליון, ריאל
מ. יונייטד  אינטר, ספורטינג, אתלטיקו, ליון, ריאל
באיירן מינכן  ארסנל, ריאל, ויאריאל, אינטר, ספורטינג, אתלטיקו, ויאריאל
פורטו  ריאל, ליון, ויאריאל, אתלטיקו, אינטר
יובנטוס  ארסנל, ליון, ויאריאל, אתלטיקו, ספורטינג

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק