מכבי מכינה את העונה הבאה

אלכס שניידר מבין שהעונה הנוכחית לא שווה כלום מלבד אכזבה. אין כסף נוסף לשינויים, למרות דרישת האוהדים. מכבי תועמד לדין על קריאות גזעניות לעברו של חלאיילה

יום ראשון 21 דצמבר 2008
אשר גולדברג

במכבי ת"א אמורים לגבש בתוך מהלך השבוע הנוכחי דרכי פעולה להמשך העונה, בהיפתח חלון ההעברות בשבוע הבא.

הבעלים אלכס שניידר מאוכזב ומקורבים אליו ציינו כי עדיף לכל הגורמים סביב המועדון להתחיל לבצע שינויים ולא לחשוב אפילו על פנייה אליו להביא כסף נוסף לחיזוק.

שניידר יהיה מאוכזב אפילו אם תעשה אליו פנייה של אוהדים לחזק את הקבוצה ולהגדיל את התקציב. זאת לנוכח אפשרות שאוהדים יקיימו הפגנות שפשוט יגרמו לקרע איתו.

בשיחות שמתקיימות בימים האחרונים בין אביב בושינסקי, עוזי שעייה ואבי נמני עם שניידר, עולה שהבעלים כבר ויתר על העונה הנוכחית מבחינת מאבק הצמרת. במכבי ת"א יודעים שאין הבדל בין מקום שלישי לעשירי והאימרה שאפשר להגיע לאירופה כבר אינה מרגשת כבעבר.

לשניידר ולראשי מכבי ברור. גביע אופ"א ירסק גם את העונה הבאה כי שום קבוצה ישראלית אינה יכולה להתמודד על תואר האליפות בישראל, במקביל בגביע אופ"א. שלב הבתים או כל מעבר לשלב השני אינו יוקרתי, לא מביא הכנסות ובאירופה משחקים בו בעיקר שחקנים שאינם מופיעים בליגה.

מכבי ת"א חייבת לפעול מהר וביעילות כי אלכס שניידר לא ירחם על איש בסיום העונה הנוכחית. קיפאון מחשבתי עכשיו וחוסר פעילות יוכיח כי הניהול בכל שדרותיו תקוע.

במהלך החודש הקרוב אמורים דברים להעשות ע"י נמני, בושינסקי ושעיה, כי עידן הקלישאות והאמירות הריקות מתוכן מרגיזות את שניידר.

עבור מקום חמישי או שישי בחודש ינואר מכבי לא זקוקה לשמות כמו איגור טומאסיץ', יניב עזרן, רודי חדד, ג'ונתן אסוס, דולי ג'ונסון, גיז'רמו ישראלביץ' ויאניק קמנאן.

גורם המקורב למכבי התייחס לקמנאן ואמר: "כשהוא שיחק במכבי הרצליה עבור 2500 דולר הוא רץ והזיע כמו שמונה סוסים. הוא אפילו לא נפגע מקללות גזעניות של אוהדי מכבי. עכשיו עם שכר של 250 אלף דולר, ההשקעה שלו שערורייתית וכל יום הוא נראה כאילו ירד מהירח".

מכבי ת"א תקיים החל מהיום מספר ישיבות ואמורה לקבל החלטות בפרק הזמן שעד למשחק בעוד כשלושה שבועות מול מכבי נתניה בקופסא.

מכבי תועמד לדין

אם לא חסרות צרות למכבי תל-אביב, היום התעוררה בעיה נוספת לאחר שששופט המשחק אתמול, אלי חכמון, ציין בדו"ח השיפוט כי קהל הקבוצה זרק טרופית אל עבר הקוון דני קרסיקוב וכן נשמעו שירי גנאי לאורך המשחק אל עבר שחקן בני סכנין, חאלד חלאיילה. בדו"ח השיפוט נרשם שלעבר חלאיילה נשמעו קריאות "מחסל" ו-"שהיד".

למכבי תל-אביב יש עונש על תנאי עקב קריאות גזעניות ועכשיו תועמד הקבוצה לדין בשנית על אותו הסעיף וככל הנראה במשחק הבית הבא של מכבי ת"א, מול בני יהודה בשלב רבע גמר גביע הטוטו, יופעל עונש רדיוס.

הדיון במשרדי ההתאחדות לכדורגל יערך ביום רביעי הקרוב, 24.12, בשעה 16:00.

פורסם לראשונה בשעה  14:19

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק