הדרמה שאפילו לא שמעתם

באמצע ינואר תארח מכבי ת"א את מכבי חיפה. הלוואי ונזכה לעוד הצגת כדורגל נוסח המשחק בבלומפילד בפברואר 1973. הבעיה: שידורים ישירים בטלביזיה לא היו, ושירים ושערים לא שודרה עקב מחלוקת עם מועצת ההימורים

יום רביעי 24 דצמבר 2008
אשר גולדברג
בשבת, 17.2.1973, לא שודרה תכנית הספורט הכי פופולארית ברדיו "שירים ושערים". קבוצות ליגת העל (אז לאומית) לא קיבלו מפרעה מהמועצה להסדר ההימורים ומנעו את השידור בקול ישראל. תלונות הגיעו מאלפי חיילי צה"ל שהיו לאורך המוצבים בתעלת סואץ וברמת הגולן.

הכתבים שהיו פזורים במגרשים ולא שידרו משחקים היו: חנוך קינן, שלום ואנו, יואל כץ, מנחם סוקולוב, דני דבורין, עמוס כרמלי, יצחק שתיל, שמעון וילנצ'יק, יעקב הוזיאס ויחיאל אמיתי. לצערם הרב, עם ישראל לא זכה לשמוע בשידור ישיר את המשחק הדרמטי.

באיצטדיון בלומפילד יצא לדרך המשחק הראשון באותו היום, בשעה 12:30 לעיני 12 אלף צופים. מכבי תל-אביב נגד מכבי חיפה במסגרת המחזור ה-21.

הרכב מכבי תל-אביב באותו משחק היה: קדוש, שטמברג, רוזן, קרקו, בלו, עוז, סלימן, טלבי, בר-נור, מאור נמני, גוזלן.

הרכב מכבי חיפה היה: וינברג, בוק, שווגר, ברגר, חזמוס, גרשגורן, גרובר, בנאדו (אבא של אריק), שרעבי, אגמי, אהרונוביץ'. את המשחק ניהל משה אשכנזי, יו"ר הועדה המקצועית היוצא. 

מכבי ת"א הציגה את הקיצוני השמאלי יצחק גוזלן, שנרכש מהפועל באר-שבע. ללא גיורא שפיגל, שעזב לצרפת, הדימה מכבי ת"א את מכבי חיפה בתצוגת כדורגל מלהיבה. מאיר נמני, רחמים טלבי ודרור בן-נור כבשו שלושה שערים לרשתו של בנימין (בומה) וינברג. 0:3 במחצית בבלומפילד שכבר היה מלא עד אפס מקום.

עד הדקה ה-71 הובילה מכבי תל-אביב בבטחון ביתרון בן שלושה שערים, אבל שלמה בנאדו, האבא של בלם בית"ר ירושלים אריק בנאדו, הסתער על כדור שנהדף מהקורה התל-אביבית. בנאדו נגח לתוך רשתו של מיכאל קדוש, כדור לרשת תוך שהוא גורם גם לשבר באצבע רגלו של דוד קרקו ממכבי ת"א. 

חלפו מספר דקות, מיכאל קדוש חולם ומאפשר ליואב לוי לדחוק עוד כדור לרשת הצהובה, 2:3. בתוך 9 דקות כובשת חיפה שער שלישי, כשחיים חזמוס מפציץ את השלישי, 3:3 דרמטי.

22 אלף הצופים בבלומפילד ראו גם הצגה שנייה מלהיבה, כשהפועל ת"א מנצחת את הפועל פ"ת 2:3. 11 שערים בבלומפילד וברדיו מתנגנים שירים בלי שערים.

באותה שבת כיכב מרדכי שפיגלר במדי פ.ק פאריס שגברה על בורדו 3:4. שפיגלר כבש את השער הרביעי מעמדת הרץ השמאלי.

צילום: ספר מלכים

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק